Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-22, 16:58 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opolski Jarmark Franciszkański. Odwiedzających przyciągają frykasy i niepowtarzalna atmosfera

Jarmark Franciszkański [fot.M.Matuszkiewicz]
Jarmark Franciszkański [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolanie tłumnie, całymi rodzinami odwiedzają jubileuszowy, 20. Jarmark Franciszkański. Kosztują smakołyków, oglądają i kupują przysmaki, oraz zdrową żywność na stoiskach. Nie brakuje też artystycznych wrażeń.
W ten weekend do stolicy województwa zjechali wystawcy z całego kraju, aby pokazać swoje wyroby, a w tym roku jest ich aż 150. Oprócz skosztowania tradycyjnych smakołyków, można zwiedzić klasztor, a także posłuchać występów przygotowanych m.in. przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu.

- Jak co roku dla odwiedzających nasz jarmark przygotowaliśmy smalec św. Franciszka, krówki franciszkańskie, ale także coś wyjątkowego - mówi ojciec Miron Górecki, gwardian klasztoru franciszkanów.- W szczególny sposób przygotowano na ten 20 Jarmark Franciszkański album z okazji jubileuszu, w którym można znaleźć wiele ciekawych rzeczy, m.in. opisu każdego jarmarku, wiele zdjęć. Album promuje nasz klasztor, ale także miasto Opole.

Podczas jarmarku można spotkać ludzi z każdego zakątka kraju i jak zgodnie podkreślają, przyjeżdżają tutaj ze względu na panującą atmosferę.

- Tym razem jesteśmy po raz pierwszy, ale planujemy, że w przyszłym roku również zawitamy. Oprócz tego, że są przemili mieszkańcy, to są wspaniałe okolice. Jesteśmy bardzo zadowoleni i z przyjęcia, które mieszkańcy nam zafundowali i organizatorzy również - mówi Ilona Kaczmarek, wystawczyni z Sobótki koło Łęczycy.

Zwieńczeniem dzisiejszego dnia będzie koncert uwielbienia o godzinie 18.30.
ojciec Miron Górecki
Ilona Kaczmarek

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 15:15 Paczkowska perła renesansu odzyskuje dawny blask. Są fundusze z ministerstwa Kolejna kamienica na paczkowskim rynku odzyskuje dawny blask. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, udało się rozpocząć prace ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:14 Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Konradowej będzie miało własne ambulatorium Podopiecznych schroniska dla zwierząt w podnyskiej Konradowej nie trzeba będzie wozić do gabinetów weterynaryjnych. Większość badań i zabiegów ma być wykonywa ... » więcej 2019-10-18, godz. 14:10 Nastolatka chciała skoczyć z mostu. Uratowali ją przypadkowi świadkowie i policja Do próby samobójczej doszło wczoraj (17.10) po południu w Kędzierzynie-Koźlu. Świadkowie zadzwonili na numer alarmowy, informując, że młoda kobieta chce skocz ... » więcej 2019-10-18, godz. 13:22 Elewi złożyli przysięgę w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. "To się pamięta do końca życia" Coraz więcej elewów służby przygotowawczej decyduje się na podjęcie zawodowej służby wojskowej. Dziś (18.10) 67 osób, w tym 14 kobiet, przysięgało na sztandar ... » więcej 2019-10-18, godz. 13:00 Spacer badawczy, spotkania i ankiety - mieszkańcy włączają się w planowanie swojego osiedla Tradycyjne konsultacje społeczne to głównie wywieszenie ogłoszenia, które mało kto przeczyta. A jeśli władzom zależy na tym, żeby mieszkańcy włączyli się w pl ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:56 Rolnik znalazł plantację marihuany. Prokuratura ma akt oskarżenia Ponad 160 dojrzałych krzaków konopi, z których można było wytworzyć blisko 23 kg marihuany o wartości 700 tys. zł - taki widok zaskoczył jednego z rolników pr ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:15 Międzyszkolny Turniej Mediacji w LO nr IX w Opolu. "Uczniowie powinni wiedzieć na czym polega mediacja i ją wykorzysty ... Uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 9 w Opolu wzięli dzisiaj (18.10) udział w III Międzyszkolnym Turnieju Mediacji organizowanym w ramach obcho ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:00 W II LO w Opolu dziś debata oświatowa. Zabraknie w niej kuratora oświaty - Inicjatywa debaty to konsekwencja tego, co dzieje się ostatnio w oświacie - oceniła w rozmowie 'W cztery oczy' Agnieszka Buganik-Pszczyńska, dyrektor II Pub ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:15 Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS i wysyłają podejrzane maile Opolski ZUS ostrzega przed internetowymi oszustami, którzy podszywają się pod pracowników Zakładu i rozsyłają podejrzane maile. Otwarcie załącznika grozi zain ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:00 W Zawadzkiem powstaje hutnicze muzeum pod chmurką Każda ma wagę kilku ton. Przez lata pracowały w gorącej i parnej hali. Ich kres miał przyjść wraz z wywiezieniem na złom, ale dzięki pasjonatom lokalnej histo ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »