Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-22, 15:43 Autor: Monika Matuszkiewicz

Wielka kolorowanka w Stegu Arenie. Zabawa dla dzieci i rodziców

Wielka kolorowanka[fot.M.Matuszkiewicz]
Wielka kolorowanka[fot.M.Matuszkiewicz]
Już po raz trzeci rodziny z dziećmi zabrały się do stworzenia gigantycznej, opolskiej kolorowanki. Tym razem organizatorzy postawili na układankę.
Ruszyła 3 edycja opolskiej kolorowanki. W opolskim okrąglaku rodziny z dziećmi od rana tworzą nowe, wspólne dzieło.

- Co roku staramy się zaskoczyć naszych uczestników nową wersją kolorowanki. W tym roku postawiliśmy na układankę.- mówi Agnieszka Klak, organizatorka wydarzenia.- Kolorujemy poszczególne elementy układanki, po czym układamy je w obrazy. Każdy obraz to jest 12 elementów, a każdy element ma długość 8 metrów i jest szeroki na 1,5 metra. 96 elementów puzzli do ułożenia i pokolorowania dzisiaj.

Pomysł stworzenia wspólnej kolorowanki powstał 3 lata temu podczas organizacji mikołajek przez Fundację Excalibur, która jest głównym organizatorem akcji.

- Nie wiedzieliśmy, jak zapełnić program i zrobiliśmy 6 - metrową kolorowankę świąteczną. Przy okazji tego zauważyliśmy, że to nie tylko dzieci kolorowały, ale także rodzice. I tak wpadliśmy na pomysł, że ludzie całymi rodzinami chcą się przy tym bawić. - mówi Rudolf Klak, pomysłodawca kolorowanki

W opolskiej arenie do akcji włączyły się całe rodzinny, od najstarszego pokolenia do najmłodszego. Zarówno na twarzach dzieci, jak i dorosłych widać radość z wykonanej pracy.

- Przyszedłem z rodzicami i siostrą, jestem tutaj po raz trzeci i podoba mi się - mówi Wiktor, uczestnik wydarzenia.

Oprócz malowania, na najmłodszych czekają także gry i konkursy oraz pokaz grupy rekonstrukcyjnej. Kolorowanka potrwa do godziny 19.00.
Agnieszka Klak
Rudolf Klak
Wiktor

Wiadomości z regionu

2019-10-21, godz. 21:30 Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty na UO Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty prowadzonej przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Tym razem hasło przewodnie to 'Języki o ... » więcej 2019-10-21, godz. 21:00 Loża Radiowa: senator Beniamin Godyla i poseł Ryszard Galla komentują wybory parlamentarne - Mamy status quo, czyli to, co posiadaliśmy przez kilka ostatnich kadencji - powiedział w 'Loży Radiowej' poseł mniejszości niemieckiej Ryszard Galla, koment ... » więcej 2019-10-21, godz. 20:00 Pierwsi goście korzystają już z psiego placu zabaw w Nysie. Wkrótce pojawią się kolejne atrakcje Mieszkańcy Nysy mogą już korzystać z wybiegu dla psów zlokalizowanego w parku przy ulicy Mickiewicza. Wkrótce w psiej ekostrefie pojawią się także urządzenia ... » więcej 2019-10-21, godz. 20:00 Opole: Obwodnica Piastowska będzie gotowa pod choinkę. Wykonano 90 procent prac 20 grudnia kierowcy pojadą nową obwodnicą Piastowską w Opolu. W tej chwili wykonano 90 procent prac, a jutro (22.10) rozpocznie się układanie ostatniej warstw ... » więcej 2019-10-21, godz. 19:30 Niedoszacowanie subwencji oświatowej rujnuje budżety powiatów Wzrost nakładów na oświatę powoduje niedobory finansowe w Starostwie Powiatowym w Prudniku. Być może w grudniu starostwo nie opłaci nauczycielom ZUS-u. Ma to ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:00 Sprawne światła zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Ruszyła ogólnopolska kampania Ruszyła ogólnopolska kampania 'Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo'. Opolska policja przypomina, że posiadanie sprawnych świateł w samochodzie wpływa na bezp ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Nowe fakty ws. zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. MOPS otrzymywał anonimy już w 2017 roku Opieka społeczna dostała anonimowy donos o tym, że Aleksandra J. może być w ciąży, jeszcze 2 lata przed makabrycznym odkryciem martwych noworodków. To wynika ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Głuchołazy: Policja ustali, czy wyginiecie pszczół było umyślnym działaniem człowieka 20 rodzin pszczelich najprawdopodobniej wytruto przy ul. Kolonii Jagiellońskiej w Głuchołazach. Pszczelarze wykluczyli, aby przyczyną tego były rolnicze oprys ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 W Otmuchowie działa OSA. "Strefa będzie służyć wszystkim mieszkańcom" Mieszkańcy Otmuchowa zyskali kolejne miejsce, w którym mogą bezpłatnie zadbać o kondycje fizyczną. Otwarta Strefa Aktywności pojawiła się na placu obok przeds ... » więcej 2019-10-21, godz. 14:00 Policja szuka sprawców napadu na kantor w Brzegu. Poszkodowany mógł stracić znaczną kwotę pieniędzy Trwają poszukiwania sprawców, którzy dzisiejszego (21.10) przedpołudnia napadli na mężczyznę w centrum Brzegu. Poszkodowany to pracownik kantoru, któremu napa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »