Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-19, 12:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Kłosowski: województwo opolskie bez zmiany granic

Konferencja prasowa Sławomira Kłosowskiego [fot. Marcin Skomudek]
Konferencja prasowa Sławomira Kłosowskiego [fot. Marcin Skomudek]
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Sławomir Kłosowski zapewnił, że żaden powiat nie zostanie oderwany od województwa opolskiego.
- Silne województwo opolskie to nasza przyszłość - mówi poseł PiS Sławomir Kłosowski. Po rozmowie z ministrem Szymonem Giżyńskim, opolski kandydat do sejmu zapewnił na konferencji prasowej, że żadnych zmian w naszym województwie nie będzie. Odbudowa województwa częstochowskiego nie odbędzie się kosztem żadnego powiatu Opolszczyzny.

- Nie powinniśmy w żadnej mierze obawiać się o nasze województwo. Mieszkańcy Olesna nie zostaną przyłączeni do województwa częstochowskiego – mówi Sławomir Kłosowski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do sejmu. -Powiat oleski nigdy nie był, nie jest i nie będzie w planach ewentualnej rozbudowy, odbudowy, czy też utworzenia województwa częstochowskiego. Oleśnianie są w naszym województwie i będą. Nasze województwo będzie trwało i pod rządami Prawa i Sprawiedliwości będzie się umacniało.

Konferencja była odpowiedzią na wczorajsze (19.09) wystąpienie walczącego o reelekcję z listy Koalicji Obywatelskiej posła Platformy Obywatelskiej Tomasza Kostusia, który mówił, że w związku z informacją o planowanym powrocie na mapę województwa częstochowskiego, integralność oraz istnienie opolskiego są zagrożone.

Według Kłosowskiego, największym zagrożeniem dla województwa opolskiego jest rządząca nim obecnie partia, na czele z marszałkiem Bułą, a startujący z listy Koalicji Obywatelskiej robią niepotrzebne zamieszanie.

- Platforma Obywatelska i poseł Tomasz Kotuś nie mieli i nie mają żadnej oferty dla Opolszczyzny. Nie wykorzystując energii i pracowitości opolan, stanowią zagrożenie dla potencjału województwa opolskiego.

Sławomir Kłosowski postawił także na akcent finansowania województwa. Zdaniem polityka, Opolszczyzna powinna być na równi traktowana z innymi województwami.
Sławomir Kłosowski
Sławomir Kłosowski

Wiadomości z regionu

2019-10-23, godz. 22:13 Saturn i Jowisz na opolskim niebie widziane z 12 piętra "Niechcica" Wypatrywali Saturna i Jowisza przez wielki teleskop znajdujący się na XII piętrze Domu Studenta „Niechcic”. W Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Opolsk ... » więcej 2019-10-23, godz. 20:45 Strażacy spod Grodkowa dostaną do dyspozycji defibrylatory. W zakupie pomogą rząd i gmina 7 jednostek ochotniczej straży pożarnej w gminie Grodków wzbogaci się o defibrylatory. Dzięki pomocy ze strony rządu oraz gminy, sprzęt ratujący życie jeszcze ... » więcej 2019-10-23, godz. 19:30 Przedszkolaki z Opola poszerzały swoją wiedzę o ekologii Jakie siły działają gdy jedziemy na rowerze, czy w jaki sposób można uzyskać energię z wiatru. O tym wszystkim mogły dowiedzieć się opolskie przedszkolaki na ... » więcej 2019-10-23, godz. 19:15 W czasie remontu odkryto studnię z czasów twierdzy Koźle. Będzie atrakcją turystyczną Podczas prac przy przebudowie przystani Szkwał, na wyspie na Odrze w Kędzierzynie-Koźlu, natrafiono na starą studnię. Prawdopodobnie pochodzi z czasów koziels ... » więcej 2019-10-23, godz. 18:00 Zadał jeden cios nożem i zabił Nawet dożywocie grozi 54-latkowi z Kędzierzyna-Koźla, który w sobotę (19.10) wieczorem dźgnął nożem swojego znajomego. Mężczyzna zmarł na skutek gwałtownego k ... » więcej 2019-10-23, godz. 17:30 Nowe struktury i nowy szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Opolu Paweł Kampa został nowym szefem Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Opolu. Stanie on na czele nowej struktury partii, którą zatwierdziła Rada Wojewódzka. Chodzi o ... » więcej 2019-10-23, godz. 17:14 Stypendia i nagrody naukowe Marszałka Województwa Opolskiego rozdane. "Swoimi dokonaniami pokazują, że w naszym małym ... W Filharmonii Opolskiej odbyło się Regionalne Święto Edukacji, podczas którego uhonorowano nauczycieli, uczniów, studentów oraz doktorantów. » więcej 2019-10-23, godz. 16:34 Naczyniówka na razie nie wróci do Nysy. NFZ unieważnił konkurs, bo szpital nie spełniał wymogów Chirurgia naczyniowa nie wróci w tym roku do Nysy. Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia unieważnił konkurs na prowadzenie oddziału. » więcej 2019-10-23, godz. 16:33 Pacjenci z Namysłowa muszą szukać pomocy w Brzegu lub Wołczynie. Apteka, która miała dziś (23.10) pełnić dyżur, został ... Namysłów ma problem z nocnymi dyżurami aptek. Pacjenci, którzy dziś (23.10) będą potrzebowali pomocy farmaceuty, po leki będą musieli udać się do Brzegu lub W ... » więcej 2019-10-23, godz. 16:00 Wcisnął 87-latce bezwartościową paczkę i wyłudził od niej 300 zł Oszuści tym razem działają nie „na wnuczka” czy „na policjanta”, bo coraz więcej seniorów jest świadomych zagrożenia. Policja apeluje o czujność i prosi o prz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »