Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-13, 14:58 Autor: Witold Wośtak

Można składać projekty do praszkowskiego budżetu obywatelskiego. Jest 60 tysięcy na inwestycje oraz imprezy

Urząd Miejski w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Urząd Miejski w Praszce [fot. Witold Wośtak]
60 tysięcy złotych jest w puli przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego gminy Praszka. Kwota jest podzielona na dwie części - 50 tysięcy to dział inwestycyjny, a 10 tysięcy przeznaczono na organizację imprez.
Wnioski można składać do 27 września. Projekt musi mieć poparcie minimum 15 osób w wieku co najmniej 16 lat, a formularz można znaleźć na stronie magistratu.

- Później zweryfikujemy, czy pomysły dotyczą mienia gminnego, ale to jedyne ograniczenie - mówi Krzysztof Pietrzyński, sekretarz Gminy Praszka.

- Wiadomo, że pomysł musi dotyczyć mienia gminnego, a w przypadku terenu prywatnego muszą być spisane stosowne porozumienia. W zakresie projektów nie stosujemy ograniczeń, a można powiedzieć, że około 90 procent zgłoszeń dotyczy siłowni zewnętrznych, placów zabaw i miejsc wypoczynku.

Liczba projektów przeznaczonych do realizacji nie będzie ograniczona, bo wszystko zależy od wartości zwycięskich zadań.

- Jeżeli zgłoszą zadanie na całą kwotę, jak było rok temu ze zwycięskim projektem Środowiskowego Domu Samopomocy w Ganie, wówczas nikt inny nie może być beneficjentem ze względu na wyczerpanie puli. Z kolei 2 lata temu zwycięskie zadanie nie wyczerpało puli, więc skorzystał jeszcze projekt z drugą największą liczbą głosów. On nie mieścił się całkowicie w kwocie, więc zakres musiał zostać zmniejszony - wyjaśnia Pietrzyński.

Między 21 października a 8 listopada zostanie przeprowadzone głosowanie drogą internetową i papierową. Uprawnieni są wszyscy mieszkańcy gminy mający co najmniej 16 lat.
Krzysztof Pietrzyński 1
Krzysztof Pietrzyński 2

Wiadomości z regionu

2019-10-17, godz. 20:15 Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS i wysyłają podejrzane maile Opolski ZUS ostrzega przed internetowymi oszustami, którzy podszywają się pod pracowników Zakładu i rozsyłają podejrzane maile. Otwarcie załącznika grozi zain ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:00 W Zawadzkiem powstaje hutnicze muzeum pod chmurką Każda ma wagę kilku ton. Przez lata pracowały w gorącej i parnej hali. Ich kres miał przyjść wraz z wywiezieniem na złom, ale dzięki pasjonatom lokalnej histo ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:30 Za mało jest organizacji zajmujących się dystrybucją żywności dla ubogich. Happening w Białej Za dużo marnujemy żywności, a jednocześnie są tacy, których na nią nie stać. Przypomniał o tym happening na rynku w Białej. Zorganizowano go z okazji Światowe ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:00 Ruszył 8 Opolski Festiwal Gór. Wśród gości m.in. najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi W Narodowym Centrum Polskiej Piosenki rozpoczął się 8 Opolski Festiwal Gór, który potrwa do soboty. Podczas festiwalu będzie okazja do porozmawiania z legenda ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:15 "Czysty Region" będzie walczył z dużymi śmieciami. "Wywozimy gabaryty, a następnego dnia już pojawiają się kolejne" Związek międzygminny „Czysty Region” wypowiada walkę śmieciom gabarytowym, które zalegają wokół altan śmietnikowych w Kędzierzynie-Koźlu. Codziennie będą prow ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:00 Inauguracja roku akademickiego w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. "To oficjalne rozpoczęcie stud ... 1360 studentów rozpoczęło nowy rok akademicki w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Kosmetologia, dietetyka i fizjoterapia, to te kierunki, ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:00 Wspierają pacjentki chore na raka i otaczają troską. Za nami V Konferencja Onkologiczna o roli pielęgniarek Rola pielęgniarek onkologicznych, wielodyscyplinarna opieka nad pacjentem, problemy i wyzwania - to główne tematy, które poruszono podczas V Konferencji Onkol ... » więcej 2019-10-17, godz. 17:00 Daj znak urzędnikom, że chcesz wymienić piec Planujesz wymianę starego 'kopciucha' na nowy, ekologiczny piec? Powiedz o tym urzędnikom, a może dostaniesz zwrot części nakładów. W Kędzierzynie-Koźlu prowa ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:55 Zawodnik Startu Namysłów, który połamał nos sędziemu, zawieszony na 2 lata Wydział Dyscypliny OZPN nałożył 2-letnią dyskwalifikację na zawodnika Startu Namysłów, który po spotkaniu złamał nos sędziemu zawodów. Do zdarzenia doszło w w ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:30 Głogówek: popiersie pisarza stanęło w nowym miejscu obok biblioteki jego imienia Ponownie odsłonięto pomnik Rafała Urbana w Głogówku. Popiersie tego pisarza stanęło pod koniec lat 70. ubiegłego wieku nieopodal bramy zamkowej. Przed pięciu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »