Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-11, 08:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

Zagrają i zaśpiewają dla Emilki. Przed nami "Muzycznie zakręcona sobota" w Pokoju

Szkolenie z bezpiecznej jazdy dla kierowców niepełnosprawnych [fot. Justyna Krzyżanowska]
Szkolenie z bezpiecznej jazdy dla kierowców niepełnosprawnych [fot. Justyna Krzyżanowska]
Szkolenie z bezpiecznej jazdy dla kierowców niepełnosprawnych [fot. Justyna Krzyżanowska]
Szkolenie z bezpiecznej jazdy dla kierowców niepełnosprawnych [fot. Justyna Krzyżanowska]
Szkolenie z bezpiecznej jazdy dla kierowców niepełnosprawnych [fot. Justyna Krzyżanowska]
Szkolenie z bezpiecznej jazdy dla kierowców niepełnosprawnych [fot. Justyna Krzyżanowska]
9-letnia Emilka niespełna 2 miesiące temu zaczęła skarżyć się na ból głowy i podwójne widzenie. Tomograf wykazał guza mózgu. Dziś dziewczynka jest już po operacji i czuje się coraz lepiej. Potrzebne są jednak fundusze na dalszą rehabilitację. Ma w tym pomóc "Muzycznie zakręcona sobota" w Pokoju. W programie pikniku teatrzyki, koncerty, licytacje kart podarunkowych, taniec z ogniem, czy występy uczestników pierwszej i drugiej edycji The Voice Kids.
- Emilka ma za sobą bardzo poważną operację - mówi Anna Kujawa, mama Emilki. - Lekarze zdiagnozowali u niej krwiaka śródmózgowego w lewym płacie czołowym. Zaczęło się to bardzo nagle. Spędziłyśmy dwa miesiące w szpitalu na trzech oddziałach. Najpierw byliśmy na intensywnej terapii, potem na oddziale neurochirurgii, a trzeci oddział to rehabilitacja neurologicznej, gdzie fizjoterapeuci postawili ją na nogi. Emilka teraz samodzielnie chodzi, ma słabszą prawą stronę ciała, nie widzi na jedno oczko, ma jeszcze parę innych problemów neurologicznych, więc musimy trzymać rękę na pulsie.

Jedną z atrakcji imprezy dla Emilki będą przejażdżki samochodami rajdowymi. O szczegółach mówi współorganizator Tomasz Kunecki, kierowca rajdowy, poruszający się na wózku inwalidzkim.

- Wpadliśmy na taki pomysł, że dlaczego kogoś nie można byłoby przewieźć, ktoś może coś fajnego przeżyć, a oprócz tego nazbieramy trochę cegiełek dla Emilii. Dziś sprawy związane z rehabilitacją są bardzo drogie. Będzie sporo wydarzeń kulturalnych, a my dorzuciliśmy trochę motoryzacji - dodaje Kunecki.

Wydarzenie zaplanowano na 14 września. Rozpocznie się teatrzykiem "Pinokio na zakręcie" o godzinie 13:30. Wszystko będzie miało miejsce na placu przed GOKSiR w Pokoju przy ulicy 1 Maja 26.
Anna Kujawa
Tomasz Kunecki

Wiadomości z regionu

2019-09-20, godz. 12:30 Kowalski: ECO powinno zostać w rękach polskiego skarbu państwa Strategia repolonizacji Energii Cieplnej Opolszczyzny - ten temat poruszył dzisiaj (20.09) na konferencji prasowej kandydat z listy PiS na posła Janusz Kowals ... » więcej 2019-09-20, godz. 11:45 Kłopoty z dostępem do opieki paliatywnej. NIK skontrolowała placówki pomocy - Nie wszyscy potrzebujący mają dostęp do opieki paliatywnej i hospicyjnej - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Iwona Zyman, dyrektor opolskiej d ... » więcej 2019-09-20, godz. 11:30 Gotowy jest już Prudnicki Szlak Miejski."Szykujemy sporo niespodzianek dla mieszkańców i turystów" Trasa prudnickiego szlaku liczy około 5 kilometrów. To ostatni etap realizowanego przez Agencję Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik polsko-czeskiego projektu. Sz ... » więcej 2019-09-20, godz. 11:15 Genealodzy z całej Polski po raz kolejny spotkają się w Brzegu Już po raz szósty pasjonaci genealogii spotkają się na Zamku Piastów w Brzegu na Ogólnopolskiej Konferencji Genealogicznej. Wydarzenie rozpocznie się dzisiaj ... » więcej 2019-09-20, godz. 08:57 Z pieniędzy gminy dofinansują patrole policji 5 tysięcy złotych przeznaczyły władze gminy Lubsza na dodatkowe patrole policji. Porozumienie w tej sprawie podpisał Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp ... » więcej 2019-09-19, godz. 22:30 Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni. O funkcję ubiegać się będą prorektor ds. studenckich i inwestycji pr ... » więcej 2019-09-19, godz. 22:00 Benzen i brak wałów - o tym mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla rozmawiali z kandydatami na parlamentarzystów Kwestie poprawy jakości powietrza, budowy obwodnicy i transportu, a także szkolnictwo i wsparcie dla przedsiębiorców - między innymi o tym rozmawiali dzisiaj ... » więcej 2019-09-19, godz. 20:45 Uniwersytet Opolski oficjalnie współpracuje z Zespołem Opolskich Parków Krajobrazowych Oficjalną umowę o współpracy podpisał dzisiaj (19.09) rektor Uniwersytetu Opolskiego z dyrektorem Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych. » więcej 2019-09-19, godz. 20:30 Opole: opóźnia się remont ulicy Oleskiej. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość Kończy się remont pierwszego odcinka ulicy Oleskiej Opolu. Jutro (20.09) drogowcy mają rozpocząć układanie nawierzchni asfaltowej między rondem Rotmistrza Wit ... » więcej 2019-09-19, godz. 18:00 W gminie Izbicko powstaje pierwsza świetlica dla seniorów Pierwsza świetlica dla seniorów ma powstać w gminie Izbicko. Jedno popołudnie w tygodniu najstarsi mieszkańcy będą mogli spędzić w swoim gronie i uczestniczyć ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »