Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-04, 13:20 Autor: Mariusz Chałupnik

Za rok rowerem i pieszo z Zaodrza bez problemu dostaniemy się na wyspę Bolko. Powstanie 300-metrowa kładka

Rozpoczęcie budowy kładki pieszo-rowerowej łączącej wyspę Bolko z Zaodrzem [fot. Mariusz Chałupnik]
Rozpoczęcie budowy kładki pieszo-rowerowej łączącej wyspę Bolko z Zaodrzem [fot. Mariusz Chałupnik]
Rozpoczęcie budowy kładki pieszo-rowerowej łączącej wyspę Bolko z Zaodrzem [fot. Mariusz Chałupnik]
Rozpoczęcie budowy kładki pieszo-rowerowej łączącej wyspę Bolko z Zaodrzem [fot. Mariusz Chałupnik]
Rozpoczęcie budowy kładki pieszo-rowerowej łączącej wyspę Bolko z Zaodrzem [fot. Mariusz Chałupnik]
Rozpoczęcie budowy kładki pieszo-rowerowej łączącej wyspę Bolko z Zaodrzem [fot. Mariusz Chałupnik]
Będzie miała 300 metrów długości, 5 metrów szerokości i połączy Zaodrze z wyspą Bolko. W Opolu ruszyła budowa kładki pieszo-rowerowej.
Jak przekonuje ratusz nowa przeprawa ma być ważnym punktem komunikacyjnym na mapie miasta. Do tego rozszerzy możliwości rekreacyjne i dodatkowo ochroni tereny zielone na wyspie Bolko.

- Powstanie kładki jest początkiem szerszego projektu - informuje Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. - To jest inwestycja, w ramach której jeszcze ma być budowane centrum przesiadkowe przy Dworcu Zachodnim. To był szerszy projekt, który był składany w Aglomeracji Opolskiej. W tym ma być również remont jednej z kładek prowadzących na wyspę Bolko. To są inwestycje, które będą prowadzone. Ta rusza najwcześniej. Myślę, że ucieszy wszystkich opolan, bo wielokrotnie narzekano, że nie można dostać się na wyspę Bolko. Teraz będzie się można dostać, przy czym bardzo się z tego cieszę, że nie samochodem. Nie rozbudowujemy parkingu na wyspie.

Za wykonanie inwestycji będzie odpowiedzialny Mostostal Kielce. To firma, która od dłuższego czasu działa w regionie, ponieważ pracuje przy rozbudowie Elektrowni Opole.

- Właściwie tę konstrukcję powinno się nazywać mostem - przekonuje Krzysztof Rusiecki, prezes zarządu Mostostalu Kielce. - To jest konstrukcja zespolona. Pięcioprzęsłowy most. Środkowe przęsło jest przęsłem łukowym o dość znacznej rozpiętości - 94 metry. Wbrew pozorom, że ona się nazywa kładką, to jako obiekt inżynierski, można powiedzieć, że jest to całkiem pokaźna konstrukcja.

Budowa pieszo-rowerowej przeprawy będzie kosztowała 24 miliony złotych. Dofinansowanie na poziomie 85 proc. Opole pozyskało w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa opolskiego. Kładka ma być gotowa jesienią 2020 roku.
Arkadiusz Wiśniewski
Krzysztof Rusiecki

Wiadomości z regionu

2019-11-15, godz. 22:00 Od 1. stycznia obowiązkowo zgłaszamy zbycie, nabycie, czy sprowadzenie samochodu. Inaczej zapłacimy grzywnę Od 200 do nawet 1000 złotych kary możemy zapłacić za zaniechanie rejestracji - w terminie do 30 dni - sprowadzonego samochodu z kraju Unii Europejskiej, bądź gdy… » więcej 2019-11-15, godz. 21:00 Zielone światło dla budowy fabryki Umicore pod Nysą. Produkcja komponentów ogniw elektrycznych ma ruszyć za rok Belgijski Umicore otrzymał zielone światło na budowę fabryki komponentów do ogniw elektrycznych w podnyskich Radzikowicach. » więcej 2019-11-15, godz. 21:00 Brzeg planuje wielką modernizację oświetlenia ulicznego. LED-y mają przynieść oszczędności oraz poprawić jakość powiet… W Brzegu pojawi się więcej nowoczesnych lamp oświetlenia ulicznego. Dzięki wymianie ponad 1000 żarówek sodowych i rtęciowych na LED-y, miastu uda się zaoszczędzić… » więcej 2019-11-15, godz. 20:00 Drogowe zmiany w trzech różnych punktach gminy. Dobrzeń Wielki korzysta ze wsparcia FDS Ulica Szpitalna w Kup, Dworcowa w Dobrzeniu Wielkim i połowa ulicy Odrzańskiej w Dobrzeniu Małym - to trzy inwestycje drogowe, które równolegle prowadzone są w… » więcej 2019-11-15, godz. 19:00 Wdrożenie Inteligentnego Systemu Zarządzania Ruchem w Opolu coraz bliżej. Jedna z ofert mieści się w wyznaczonym budże… Opolski ratusz rozpoczyna wdrażanie Inteligentnego Systemu Zarządzania Ruchem w mieście. System ma m.in. spinać pod względem sterowania około 50 skrzyżowań w stolicy… » więcej 2019-11-15, godz. 18:00 "Medycyna leczy ludzi, a weterynaria leczy ludzkość". 100 lat służby weterynaryjnej Na co dzień zwalczają choroby zakaźne zwierząt, badają zwierzęta rzeźne i produkty ich pochodzenia. Pracownicy służby weterynaryjnej spotkali się na zamku w Mosznej… » więcej 2019-11-15, godz. 18:00 Co dziesiąty noworodek rodzi się przedwcześnie. Opolskie wcześniaki mają swoje święto i szykują się na bal Fioletowe barwy i małe kolorowe skarpetki wypełniły oddział neonatologiczny Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. To znak, że szpital… » więcej 2019-11-15, godz. 17:00 Ulica Rejtana gotowa, Katedralna na ukończeniu. Kierowcy w Opolu będą mieć nieco łatwiej w dwóch ważnych punktach Zakończył się remont części ulicy Rejtana w Opolu, a od poniedziałku (18.11) nie będzie utrudnień na skrzyżowaniu ulicy Książąt Opolskich z Katedralną. » więcej 2019-11-15, godz. 16:00 Prawie 1,5 miliarda złotych w 2020 roku. Kolejny rekordowy budżet Opola Budżet Opola w 2020 rok będzie wynosił prawie półtora miliarda złotych. 457 milionów ratusz chce przeznaczyć na inwestycje. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski zapowiedział… » więcej 2019-11-15, godz. 15:00 Młodzi poeci prezentują swoje wiersze w brzeskim zamku. Trwa Zamkowy Turniej Poetycki Żaków Prawie 50 uczestników z całej Opolszczyzny prezentuje dziś w Brzegu (15.11) własne utwory poetyckie w ramach Zamkowego Turnieju Poetyckiego Żaków. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »