Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-24, 14:18 Autor: Daniel Klimczak

Trwają Brzeskie Dni Fantastyki. Atrakcje dla każdego pokolenia [ZDJĘCIA]

Brzeskie Dni Fantastyki [fot. Daniel Klimczak]
Brzeskie Dni Fantastyki [fot. Daniel Klimczak]
Brzeskie Dni Fantastyki [fot. Daniel Klimczak]
Brzeskie Dni Fantastyki [fot. Daniel Klimczak]
Brzeskie Dni Fantastyki [fot. Daniel Klimczak]
Brzeskie Dni Fantastyki [fot. Daniel Klimczak]
Prelekcje, spotkania autorskie, a także stoiska z grami. To wszystko czeka na odwiedzających Brzeskie Dni Fantastyki, których kulminacja przypada dziś (24.08) w Muzeum Piastów Śląskich oraz w miejscowym amfiteatrze.
Odwiedzający mogą przekonać się, że gry, to nie tylko superprodukcje znane ze współczesnych konsol czy komputerów.

- Gry fabularne, to jest tak naprawdę opowiadanie bajki razem z dzieckiem. Dziecko ma wpływ na fabułę, jest głównym bohaterem całej akcji. To jest powrót do korzeni; kiedyś opowiadanie bajek dzieciom na dobranoc było czymś oczywistym. Z czasem straciliśmy tę chęć i właśnie do tego staramy się wracać - mówi Kamila Zalewska-Filus, autorka gier fabularnych dla dzieci.

- Chińczyk i szachy są nieśmiertelne, ale jest taki rozwój gier planszowych, że tu każdy znajdzie coś dla siebie, i strategie, i karcianki. Gra wprowadza nas do tego, żeby interpersonalnie ze sobą być, śmiać się, układać strategię. To jest bardzo dobry kierunek, szczególnie dla młodych - uważa Andrzej Miler z Brzegu.

- Mamy tutaj przekrój w zasadzie przez wszystkie epoki gamingowe. Mamy Ponga, który jest w zasadzie pierwszą grą komputerową. Mamy oczywiście Atari 2600 z zestawem gier, Commodore 64, chiński ale polski Pegasus. Zależało nam na tym, żeby odtworzyć jak najwierniej klimat tamtej epoki. Postaraliśmy się o to, żeby całość była prezentowana na oryginalnych telewizorach, do których był dopasowany ten sprzęt - zapewnia Maciej Błachut z inicjatywy Retrosfera.

Ponadto w czasie imprezy będzie można poznać odpowiedzi na pytania, czy dawny Brzeg zamieszkiwały potwory, a także jak radzili sobie fani serii Gwiezdnych Wojen w czasach PRL-u. Impreza potrwa do późnych godzin wieczornych. Na odwiedzających czekać będą także punkty gastronomiczne, stoiska z pamiątkami czy strefa muzyki. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Posłuchaj relacji

Wiadomości z regionu

2019-09-21, godz. 16:36 Kowalski o repolonizacji ECO: potrzebna jest pełna mobilizacja. Aktywa ECO w rękach państwa są filarem bezpieczeństwa ... Wraca temat repolonizacji Energetyki Cieplnej Opolszczyzny. - Aktywa ECO w rękach państwa są filarem bezpieczeństwa energetycznego i cieplnego województwa opo ... » więcej 2019-09-21, godz. 14:17 Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi jutro (22.09) mieszkańców Brzegu. „Chcemy być wszyscy razem” W samo południe (22.09) rozpocznie się w Brzegu spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim. Miejscem spotkania jest Plac Zamkowy, a ma ono charakter otwarty. » więcej 2019-09-21, godz. 13:03 Kontrole przewożonych odpadów na pograniczu polsko – czeskim. Nie stwierdzono nieprawidłowości W całym kraju trwa akcja DEMETER V. Policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej prowadzili w jej ramach, na pogra ... » więcej 2019-09-21, godz. 12:55 Sobota pod znakiem szukania ptaków. Ornitologiczny spacer w dzielnicy Chabry w Opolu Opolanie, wyposażeni w aparaty i lornetki, sobotnie przedpołudnie wykorzystali na ornitologiczny spacer alejami dzielnicy Chabry w stolicy regionu. W towarzys ... » więcej 2019-09-21, godz. 11:43 Dwie osoby ranne w wypadku w Gwoździcach Na trasie Opole - Racibórz (DK45) zderzyły się dwa samochody osobowe. » więcej 2019-09-21, godz. 10:35 Niebo na wyciągnięcie ręki. Mobilny Planetobus zaparkował w Głogówku Mobilne 'laboratorium astronomiczne' odwiedziło Zespół Szkół w Głogówku. Planetobus, dzięki któremu dzieci i dorośli mogą odkrywać tajniki kosmosu, to wspólny ... » więcej 2019-09-21, godz. 09:00 W poszukiwaniu przodków. 6 Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna w Brzegu W brzeskiej konferencji genealogicznej uczestniczą m.in. genealodzy, szukający przodków profesjonalnie. » więcej 2019-09-21, godz. 08:00 Panie z Koła Gospodyń Miejskich w Kędzierzynie-Koźlu reprezentowały Opolszczyznę na forum pod patronatem Agaty Kornhau ... My, kobiety, nie lubimy być bierne - mówiła pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda w czasie otwarcia I Forum Kół Gospodyń Miejskich we Włodawie. Na spotkaniu ty ... » więcej 2019-09-20, godz. 22:00 "Teraz nie mówię nawet pracodawcom, że jestem osobą niedowidzącą". Jubileusz fundacji "Szansa dla niewidomych" [ZDJĘCI ... Pracodawcy nie chcą ich zatrudniać, nie wszystkie przejścia dla pieszych są dla nich dostosowane, brakuje informacji w języku Braille'a - to niektóre tylko pr ... » więcej 2019-09-20, godz. 20:30 Opole: 50-lecie Ochotniczego Ratownictwa Wodnego. Mają swój sztandar Ochotnicze Ratownictwo Wodne ma od dziś (20.09) swój własny sztandar. Mieszkańcy Opola podziękowali ratownikom za pełnioną służbę. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »