Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-11, 08:05 Autor: Daniel Klimczak

W Kamieniu Śląskim trwają obchody związane z 25. rocznicą poświęcenia Sanktuarium św. Jacka [ZDJĘCIA]

Msza pontyfikalna ku czci św. Jacka [fot. Daniel Klimczak]
Msza pontyfikalna ku czci św. Jacka [fot. Daniel Klimczak]
Msza pontyfikalna ku czci św. Jacka [fot. Daniel Klimczak]
Msza pontyfikalna ku czci św. Jacka [fot. Daniel Klimczak]
Msza pontyfikalna ku czci św. Jacka [fot. Daniel Klimczak]
Msza pontyfikalna ku czci św. Jacka [fot. Daniel Klimczak]
W Kamieniu Śląskim trwają uroczystości patronackie związane z 25. rocznicą poświęcenia miejscowego sanktuarium. Na placu przed świątynią odbyła się msza pontyfikalna ku czci św. Jacka, będącego patronem sanktuarium.
W nabożeństwie pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Diecezji Opolskiej Andrzeja Czai, wzięło udział około 200 osób. W czasie homilii, biskup pomocniczy Diecezji Gliwickiej Andrzej Iwanecki mówił o roli nowych powołań kapłańskich. Duchowny nawiązywał też do słów papieża Franciszka, który podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie wskazywał, że sens życia można znaleźć w Jezusie.

- Sprawy Boże nie mamy spychać w jakąś nieokreśloną przyszłość, ale teraz, tutaj mogę wierzyć, mogę kochać, mogę się modlić, mogę realizować przykazanie miłości Boga i bliźniego - przekonywał.

Liturgię uświetniła oprawa muzyczna Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina.

Natomiast dzisiaj (11.08) na 11:00 zaplanowano sumę pontyfikalną, której przewodniczyć będzie abp Alfons Nossol. Nabożeństwo poprzedzi modlitwa wprowadzająca, która rozpocznie się godzinę wcześniej. Na wiernych czekać będzie XVI Jarmark Odpustowy, w czasie którego zaplanowano występy artystyczne oraz zawody w rzucie kamieniem.
bp Andrzej Iwanecki

Wiadomości z regionu

2019-08-18, godz. 21:54 Noc w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. Wakacyjna atrakcja dla dzieci Ostatnią noc tegorocznych wakacji mali mieszkańcy gminy Walce będą mogli spędzić nie we własnych łóżkach, ale w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. » więcej 2019-08-18, godz. 21:37 Defilada w Katowicach – hołd oddany historii, czy polityczna gra? Gorąca dyskusja polityków w Niedzielnej Loży Radiowej Podzielone zdania w sprawie lokalizacji defilady wojskowej 'Wierni Polsce'. Opolscy politycy dyskutowali, czy wybór Katowic na takie wydarzenie, to decyzja po ... » więcej 2019-08-18, godz. 17:18 Zlot Fanów Motoryzacji Japońskiej Osaka na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi [ZDJĘCIA] Do dziś (18.08) na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi trwa 3 Zlot Fanów Motoryzacji Japońskiej OSAKA. Jak podają organizatorzy, wydarzenie przyciągnęło ponad dwust ... » więcej 2019-08-18, godz. 17:18 Kresowianie z całej Opolszczyzny przyjechali do Wójcic. Trwają VIII Opolskie Dni Madonn Kresowych Mimo powojennej zawieruchy, kult Matki Boskiej Łopatyńskiej, której cudowny obraz znajduje się w wójcickim sanktuarium, nie stracił na znaczeniu. » więcej 2019-08-18, godz. 17:00 Janusz Kowalski zapowiedział walkę z wyludnieniem Opolszczyzny. "Potrzebne są odważne programy" - Według ekspertów, egzystencja województwa opolskiego stoi pod wielkim znakiem zapytania - mówił na dzisiejszej (18.08) konferencji prasowej Janusz Kowalski, ... » więcej 2019-08-18, godz. 14:24 "Pacjenci sami wydłużają kolejki". Rzecznik opolskiego NFZ o problemie nie zgłaszanych rezygnacji z wizyt u lekarzy sp ... - Od kwietnia operacje zaćmy, badanie rezonansem magnetycznym oraz tomografem komputerowym stały się świadczeniami nielimitowanymi - przypomniała w 'Rozmowie ... » więcej 2019-08-18, godz. 13:57 Nocny rajd pijanego kierowcy zakończony w... ogródku Pijany kierowca wjechał na chodnik, staranował ogrodzenie i zatrzymał się w ogródku. Do zdarzenia doszło minionej nocy w centrum Opola, na ul. Robotniczej. 21 ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:50 Gmina Głuchołazy tętni życiem podczas wakacji. Do wyboru park, tężnia, Muszla Leśna, Pokrzywna i Jarnołtówek Dużą popularnością wśród turystów cieszy się w te wakacje gmina Głuchołazy. Samorząd przeznaczył dodatkowe 100 tysięcy złotych na organizację weekendowych i ś ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:31 Sanepid przestrzega: miejskie fontanny, to nie kąpieliska. Nie pozwólmy wchodzić dzieciom Rodzice nie powinni pozwalać na kąpiel dzieci w fontannach, to niebezpieczne - ostrzega sanepid. » więcej 2019-08-18, godz. 07:49 Remontują parter urzędu, żeby petentom było wygodniej Po remoncie dachu urzędu gminy w Reńskiej Wsi przyszedł czas na parter. Prace budowlane już się rozpoczęły i potrwają jeszcze kilka tygodni, ale po ich zakońc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »