Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-21, 19:32 Autor: Daniel Klimczak

Ludzie i ich czworonożni przyjaciele rywalizowali w Turawie o tytuł Tura Agility. "To fajna zabawa i fajna przygoda" [ZDJĘCIA]

Zawody agility Turawia Open o tytuł Tura Agility [fot. Daniel Klimczak]
Zawody agility Turawia Open o tytuł Tura Agility [fot. Daniel Klimczak]
Zawody agility Turawia Open o tytuł Tura Agility [fot. Daniel Klimczak]
Zawody agility Turawia Open o tytuł Tura Agility [fot. Daniel Klimczak]
Zawody agility Turawia Open o tytuł Tura Agility [fot. Daniel Klimczak]
Zawody agility Turawia Open o tytuł Tura Agility [fot. Daniel Klimczak]
Na boisku w Turawie odbywają się dziś (21.07) zawody sprawnościowe psów o tytuł Tura Agility organizowane przez opolski oddział Związku Kynologicznego w Polsce i klub Pamphilos team.
Zawodników nie odstraszył deszcz, który znacząco utrudnił pokonywanie przeszkód.

- Dzisiejsze zawody, to są wyścigi par psio-ludzkich. Najpierw uczą się tego toru przez 10 minut biegający ludzie, no i potem biegną tam z psem. Są hopki, jest slalom, kładka, jest palisada, tak że stopień trudności jest mocno zróżnicowany. Na pogodę nie mamy wpływu, musimy tylko uważać na bezpieczeństwo psów - wyjaśnia Agnieszka Bartnik, organizator imprezy.

- Nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania. No, wiadomo, że w deszczu jest o wiele gorzej. My dzisiaj pierwszy raz biegniemy w deszczu, tak że zobaczymy, jak nam pójdzie - mówi pani Agnieszka z Wrocławia.

- Jeżeli chcemy osiągać wyniki, to jednak trening powinien być przemyślany i skomponowany według potrzeb psiaka i według jego możliwości. Wiadomo, że każdy psiak trenuje i uczy się w innym tempie - zauważa pani Magdalena z Katowic.

- I psa i siebie trzeba motywować do biegania. Jest to przy tym bardzo fajna zabawa i fajna przygoda. Najważniejsze, żeby się dobrze bawić - zdradza pani Anastazja z Wrocławia.

Dodajmy, że w zawodach wzięło udział łącznie 61 drużyn w 5 kategoriach związanych między innymi z wielkością psa.
Posłuchaj relacji

Wiadomości z regionu

2019-08-20, godz. 15:45 Szczury na osiedlu Armii Krajowej w Opolu. Biegają nawet wśród ludzi [Interwencja] Na osiedlu Armii Krajowej w Opolu zadomowiły się szczury - alarmują mieszkańcy. Gryzonie aktywne są nie tylko w piwnicach, ale również przy klatkach schodowyc ... » więcej 2019-08-20, godz. 13:30 IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi burzami z gradem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla czterech województw. W kolejnych siedmiu występują o ... » więcej 2019-08-20, godz. 13:30 Wybory nowego rektora Politechniki Opolskiej odbędą się we wrześniu We wrześniu odbędą się wybory uzupełniające rektora Politechniki Opolskiej - wynika z opublikowanego na stronie uczelni terminarza wyborów. Według dokumentu, ... » więcej 2019-08-20, godz. 13:04 Kolejarze modernizują przejazdy na linii z Brzegu do Nysy. Są utrudnienia dla kierowców i zmiany dla pasażerów PKP Ruszyły (19.08) prace na linii kolejowej nr 288 z Brzegu do Nysy. Dzięki pieniądzom z ogólnopolskiego programu przejazdowego, zmodernizowanych zostanie 5 prze ... » więcej 2019-08-20, godz. 12:30 "Postaramy się powalczyć o więcej niż jedno miejsce w parlamencie". Paweł Kampa z SLD o wyborczych planach - Takie słowa publicznie nie powinny padać - powiedział w 'Poglądach i Osądach' Paweł Kampa. » więcej 2019-08-20, godz. 12:00 Wybory parlamentarne: Janusz Kowalski o trudnej sytuacji Opolszczyzny. "Debata powinna być poświęcona ważnym tematom" - Jestem członkiem rady programowej PiS, startuję z poparciem ministra Zbigniewa Ziobry i Patryka Jakiego - wyjaśniał w rozmowie 'W cztery oczy' Radia Opole J ... » więcej 2019-08-20, godz. 10:51 Prawo i Sprawiedliwość inauguruje kampanię wyborczą w powiatach. Mobilny billboard wyjechał w trasę Nowy mobilny billboard Prawa i Sprawiedliwości wyjechał w teren. Pierwszym punktem na jego trasie jest powiat krapkowicki. » więcej 2019-08-20, godz. 10:47 Kandydaci komitetu PSL-Koalicja Polska zaprezentowali w Opolu pierwsze punkty programu wyborczego Oficjalnie ruszyła opolska kampania wyborcza komitetu PSL-Koalicja Polska. Jak już informowaliśmy, jedynką na liście jest Paweł Kukiz, drugie miejsce przypadł ... » więcej 2019-08-20, godz. 09:34 "Kapitan Borchardt" na pełnym morzu. Młodzi żeglarze z Opolszczyzny ruszyli w rejs po Bałtyku Żaglowiec 'Kapitan Borchardt' jest już na pełnym morzu, a na jego pokładzie 18 młodych żeglarzy z Opolszczyzny. Według wskazań radaru statek płynie w kierunku ... » więcej 2019-08-20, godz. 08:56 Kontrola KAS na A4. Przewoźnikowi grozi wysoka kara Nawet 40 tysięcy złotych kary grozi przedsiębiorcy-przewoźnikowi, który organizował transport smarów zatrzymany przez opolskich mundurowych Krajowej Administr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »