Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-21, 12:33 Autor: Daniel Klimczak/Dorota Kłonowska

Feeria barw na Jeziorze Nyskim. Jubileuszowy Festiwal Ognia i Wody [ZDJĘCIA]

Festiwal Ognia i Wody [Fot.Daniel Klimczak]
Festiwal Ognia i Wody [Fot.Daniel Klimczak]
X Festiwal Ognia i Wody [Fot. Daniel Klimczak]
X Festiwal Ognia i Wody [Fot. Daniel Klimczak]
Festiwal Ognia i Wody [Fot.Daniel Klimczak]
Festiwal Ognia i Wody [Fot.Daniel Klimczak]
Festiwal Ognia i Wody [Fot.Daniel Klimczak]
Festiwal Ognia i Wody [Fot.Daniel Klimczak]
Festiwal Ognia i Wody [Fot.Daniel Klimczak]
Festiwal Ognia i Wody [Fot.Daniel Klimczak]
Festiwal Ognia i Wody [Fot.Daniel Klimczak]
Festiwal Ognia i Wody [Fot.Daniel Klimczak]
Tuż przed godz.23.00 rozpoczęło się pirotechniczne widowisko nad Jeziorem Nyskim. Już po raz 10. w niebo wystrzeliły fajerwerki a tegoroczne pokazy były wyjątkowe, bowiem prezentowały je najlepsze firmy - zwycięzcy z trzech ostatnich lat nyskiego festiwalu.
Na Nyski Festiwal Ognia i Wody tradycyjnie już przyjeżdżają miłośnicy takich widowisk nie tylko z całej Polski, ale i z zagranicy. Niektórzy od razu rezerwują sobie pobyt w ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem na przyszły rok, na kolejną edycję festiwalu.
Podobnie było i tym razem. Tysiące osób przyszło i przyjechało nad Jezioro Nyskie, aby podziwiać pirotechniczne pokazy a wcześniej pobawić się na koncertach zorganizowanych na plaży.
- Byłyśmy już praktycznie od pierwszej edycji. Fajna atmosfera jest, bo można posiedzieć ze znajomymi - mówi pani Ula z Nysy.

- Kolory i błyszczenie i w ogóle wszystko, no i tak jest to wszystko zorganizowane - dodaje pani Roksana z Otmuchowa.

- Lepiej nie przyjeżdżać samochodem, tylko sobie przyjść tu na nogach. Spacer gratis - radzi pani Katarzyna z Brzegu.

- Podobają mi się pokazy, cała otoczka. Wszystko tak ładnie wygląda, jeszcze góry ładnie się prezentują w tle - zauważa pani Paulina z Magnuszowic.

- Warto to zobaczyć, sam pokaz jest bardzo fajny i warto być, bo co rok jest inny, co rok ktoś inny wystawia. Myślę, że warto to zobaczyć jeszcze raz i za każdym razem się podoba - wskazuje pani Ania z Wrocławia.

- Piękne ognie, piękni ludzie. Wszyscy ludzie, którzy przyjeżdżają, są z Polski. Nie ma niczego złego w tym, że trzeba stać w korkach, nie ma się czym denerwować - zapewnia pan Michał z Głogówka.

- Wydaje mi się, że nigdzie indziej tego nie ma, po prostu jest to taka impreza dość wyjątkowa, w Polsce trudno o taką imprezę gdziekolwiek, więc wydaje mi się, że to właśnie to jest takim magnesem - przypuszcza pan Daniel z Opola.

Organizatorzy szacują, że Nysę mogło odwiedzić nawet 50 tysięcy osób.
Relacja z Festiwalu Ognia i Wody
Uczestnicy festiwalu

Wiadomości z regionu

2019-08-20, godz. 16:00 Trwają matury poprawkowe. To ostatnia w tym roku szansa na świadectwo dojrzałości. Odwiedziliśmy ZSZ nr 4 w Opolu Maturzyści rozpoczęli ustne i pisemne egzaminy poprawkowe. Do egzaminu mogli przystąpić uczniowie, którzy podczas majowej matury nie zaliczyli jednego egzamin ... » więcej 2019-08-20, godz. 15:45 Szczury na osiedlu Armii Krajowej w Opolu. Biegają nawet wśród ludzi [Interwencja] Na osiedlu Armii Krajowej w Opolu zadomowiły się szczury - alarmują mieszkańcy. Gryzonie aktywne są nie tylko w piwnicach, ale również przy klatkach schodowyc ... » więcej 2019-08-20, godz. 13:30 IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi burzami z gradem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla czterech województw. W kolejnych siedmiu występują o ... » więcej 2019-08-20, godz. 13:30 Wybory nowego rektora Politechniki Opolskiej odbędą się we wrześniu We wrześniu odbędą się wybory uzupełniające rektora Politechniki Opolskiej - wynika z opublikowanego na stronie uczelni terminarza wyborów. Według dokumentu, ... » więcej 2019-08-20, godz. 13:04 Kolejarze modernizują przejazdy na linii z Brzegu do Nysy. Są utrudnienia dla kierowców i zmiany dla pasażerów PKP Ruszyły (19.08) prace na linii kolejowej nr 288 z Brzegu do Nysy. Dzięki pieniądzom z ogólnopolskiego programu przejazdowego, zmodernizowanych zostanie 5 prze ... » więcej 2019-08-20, godz. 12:30 "Postaramy się powalczyć o więcej niż jedno miejsce w parlamencie". Paweł Kampa z SLD o wyborczych planach - Takie słowa publicznie nie powinny padać - powiedział w 'Poglądach i Osądach' Paweł Kampa. » więcej 2019-08-20, godz. 12:00 Wybory parlamentarne: Janusz Kowalski o trudnej sytuacji Opolszczyzny. "Debata powinna być poświęcona ważnym tematom" - Jestem członkiem rady programowej PiS, startuję z poparciem ministra Zbigniewa Ziobry i Patryka Jakiego - wyjaśniał w rozmowie 'W cztery oczy' Radia Opole J ... » więcej 2019-08-20, godz. 10:51 Prawo i Sprawiedliwość inauguruje kampanię wyborczą w powiatach. Mobilny billboard wyjechał w trasę Nowy mobilny billboard Prawa i Sprawiedliwości wyjechał w teren. Pierwszym punktem na jego trasie jest powiat krapkowicki. » więcej 2019-08-20, godz. 10:47 Kandydaci komitetu PSL-Koalicja Polska zaprezentowali w Opolu pierwsze punkty programu wyborczego Oficjalnie ruszyła opolska kampania wyborcza komitetu PSL-Koalicja Polska. Jak już informowaliśmy, jedynką na liście jest Paweł Kukiz, drugie miejsce przypadł ... » więcej 2019-08-20, godz. 09:34 "Kapitan Borchardt" na pełnym morzu. Młodzi żeglarze z Opolszczyzny ruszyli w rejs po Bałtyku Żaglowiec 'Kapitan Borchardt' jest już na pełnym morzu, a na jego pokładzie 18 młodych żeglarzy z Opolszczyzny. Według wskazań radaru statek płynie w kierunku ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »