Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-18, 08:30 Autor: Joanna Matlak

"Muzyka to zdecydowanie lek dla duszy. Mogę grać, co chcę". Opolski policjant tworzy muzykę filmową

Tomasz Lis przy pianinie [archiwum prywatne]
Tomasz Lis przy pianinie [archiwum prywatne]
Na co dzień zabezpiecza imprezy masowe, mecze, patroluje ulice, a po godzinach jego światem rządzą dźwięki – starszy posterunkowy Tomasz Lis z Samodzielnego Pododziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu od dziecka pasjonuje się tworzeniem muzyki filmowej, gra na pianinie i gitarze.
- Wszystko zaczęło się od tego, że moja mama "zmuszała" mnie do gry na pianinie od małego, nienawidziłem tego. Ale z czasem wyszło mi to na dobre, bo wkręciłem się, zaczęło mi się to później podobać, gdyż przychodziły mi do głowy pomysły, żeby coś tworzyć, zamiast grać coś, co jest już gotowe. Potem przyszły studia produkcji muzycznej i inżynierii dźwięku i w trakcie zlecenia zrobienia dźwięku do filmu na studiach, jeden z reżyserów poprosił mnie o znalezienie muzyki do jednej ze scen. Pomyślałem: "nie ma już czasu na szukanie, więc może coś napiszę?". I wyszło to na tyle dobrze, że spodobało mu się, więc potem zlecił mi muzykę już do całego filmu i tak zaczęły się kolejne zlecenia - mówi st. post. Tomasz Lis.

Więcej o muzycznej pasji opolskiego policjanta można posłuchać w zakładce „Reporterskie Tu i Teraz” na stronie internetowej Radia Opole.

Komenda Wojewódzka Policji przypomina, że w jej szeregi w tym roku przyjęto już blisko 60 osób, ale miejsca czekają na kolejnych 100. Podania można składać całodobowo u dyżurnych komend powiatowych w całym województwie i w komórkach kadrowych policji w godzinach urzędowania. Szczegóły na stronie internetowej KWP w Opolu.
st. post. Tomasz Lis

Wiadomości z regionu

2020-05-27, godz. 22:00 Konsultacje dla ósmoklasistów i maturzystów na żywo, ale z rygorem sanitarnym Od poniedziałku (25.05) ósmoklasiści i maturzyści mogą korzystać z dobrowolnych konsultacji organizowanych w szkołach. Z powodu pandemii koronawirusa dotychczas… » więcej 2020-05-27, godz. 21:00 Szpitale wznawiają zabiegi, wzrośnie zapotrzebowanie na dawców krwi W opolskim centrum krwiodawstwa spore zapasy krwi. Szpitale jednak przystępują do realizowania zabiegów, które zostały wstrzymane z powodu pandemii, więc zapotrzebowanie… » więcej 2020-05-27, godz. 20:30 Kwarantanna kluczborskiego szpitala. Wstrzymano przyjęcia i wypisy Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku do odwołania wstrzymało przyjęcia i wypisy pacjentów z powodu kwarantanny. » więcej 2020-05-27, godz. 20:30 Raport dnia: 9 zakażeń i 6 ozdrowieńców na Opolszczyźnie. Premier przedstawił plan IV etapu łagodzenia obostrzeń 9 zarażeń koronawirusem i 6 powrotów do zdrowia odnotowano dzisiaj (27.05) na Opolszczyźnie. » więcej 2020-05-27, godz. 20:00 Prudnik: funkcjonariusz zakładu karnego zatrzymał sprawcę kradzieży na stacji paliw Opolski funkcjonariusz służby więziennej zatrzymał złodzieja w czasie wolnym od pracy. Chodzi o sierżanta sztabowego Andrzeja Millera, który pełni służbę w prudnickim… » więcej 2020-05-27, godz. 18:35 Do 611 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. 7 nowych przypadków w popołudniowym raporcie MZ 7 kolejnych zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie i 6 powrotów do zdrowia. W popołudniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 170 nowych zachorowaniach… » więcej 2020-05-27, godz. 18:15 Radni Opola wracają do CWK. W czwartek XXVI sesja rady miasta Przystąpienie do projektu wymiany źródeł ciepła na ekologiczne, korekty budżetowe, czy też zmiany w gospodarce niskoemisyjnej. Jutro (28.05) odbędzie się XXVI… » więcej 2020-05-27, godz. 17:15 Oszuści ponownie uderzyli w powiecie nyskim. Metodą "na BLIK" wyłudzili ponad 3,5 tysiąca złotych Oszuści po raz kolejny skutecznie zaatakowali mieszkańców regionu. Tym razem ich ofiarami padli mieszkańcy powiatu nyskiego, którzy stracili pieniądze za pośrednictwem… » więcej 2020-05-27, godz. 17:00 Badania przesiewowe ujawniły 3 zarażenia koronawirusem wśród personelu zakładów opiekuńczych na Opolszczyźnie Trzy pracownice zamkniętych zakładów opiekuńczo-leczniczych w naszym regionie zakażone koronawirusem. Wszystkie miały pozytywne wyniki testów przesiewowych wykonywanych… » więcej 2020-05-27, godz. 17:00 Opole: ruch na ulicach większy, włączono sygnalizację na przejściach dla pieszych W centrum Opola ponownie uruchomiono sygnalizację świetlną na przejściach dla pieszych. To efekt powrotu zwiększonego natężenia ruchu na drogach i troska o bezpieczeństwo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »