Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-12, 12:00 Autor: Wojciech Murański

Ogromne straty po pożarze zabudowań gospodarczych w Chróścinie Opolskiej. Dogaszanie potrwa do wieczora

Pożar w Chróścinie Opolskiej [fot. Mario]
Pożar w Chróścinie Opolskiej [fot. Mario]
Pożar w Chróścinie Opolskiej [fot. Mario]
Pożar w Chróścinie Opolskiej [fot. Mario]
Pożar w Chróścinie Opolskiej [fot. Mario]
Pożar w Chróścinie Opolskiej [fot. Mario]
Na miejscu zdarzenia pracuje 13 zastępów straży pożarnej. Spłonęły budynki: gospodarczy i częściwo mieszkalny, maszyny rolnicze oraz kilkanaście krów.
- Sąsiednie budynki mieszkalne oraz gospodarcze są zabezpieczone - mówi starszy kapitan Tomasz Pierzchała, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. - W tej chwili budynek jest otoczony przez jednostki strażackie. Roty w zabezpieczeniu z rozwiniętymi liniami gaśniczymi znajdują się na sąsiednich posesjach i tam zabezpieczają sąsiednie budynki. Przyczyna pożaru jest w tej chwili trudna do ustalenia, ponieważ musimy usunąć spalony sprzęt z budynku, po to, żeby biegły, który prawdopodobnie będzie wezwany, ocenił miejsce zdarzenia i ewentualnie wydał opinię co do przyczyny.

Według relacji mieszkańców, nad budynkami unosił się gęsty, czarny dym oraz wysoki płomień.

- To nie do opisania, nie widziałam własnej stodoły - mówi pani Elżbieta, mieszkająca w bezpośrednim sąsiedztwie gospodarstwa. - Ja tylko wyszłam i słyszałam straszny wybuch. Myślałam, że to u nas się pali, to był taki wybuch, że to jest w ogóle nie do opisania. Słyszałam, że tylko krowy strasznie buczały. Myślałam, że to jakieś butle z gazem, tak mi się wydawało.

Ulica Niemodlińska w Chróścinie Opolskiej jest na czas prowadzenia akcji nieprzejezdna.
Strażacy wstępnie szacują straty na prawie milion złotych.
Tomasz Pierzchała
Pani Elżbieta - sąsiadka

Wiadomości z regionu

2019-07-20, godz. 17:08 Nysa już po raz 10. stanie się areną zmagań pirotechników. Przed nami jubileuszowy Festiwal Ognia i Wody Już dziś (20.07) na plaży Jeziora Nyskiego odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu Ognia i Wody, święta fajerwerków. » więcej 2019-07-20, godz. 16:35 Bliżej pacjenta, czyli bezpłatne badania przy okazji zakupów w Turawa Park Bliżej pacjenta - pod tym hasłem w Centrum Handlowym Turawa Park Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi dzień otwarty. Bernadetta Trawka - rzecznik prasowa NFZ tłu ... » więcej 2019-07-20, godz. 16:15 Najpierw półkolonie, potem kolonie? Wakacje, to czas pierwszych, samodzielnych wyjazdów na letni wypoczynek Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, w jakim wieku można posłać dziecko na obóz, czy kolonię. Chodzi o samodzielność, bezpieczeństwo, aklimatyzację w grupie. » więcej 2019-07-20, godz. 15:54 Śmiertelny wypadek w powiecie strzeleckim. Zginął kierowca ciągnika, przygnieciony przez kierowany pojazd Śmiertelny wypadek na drodze rolniczej w powiecie strzeleckim. O 11:50 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o tym, że na drodze polnej między Wysoką a Niwkami c ... » więcej 2019-07-20, godz. 14:53 Trwa Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa w Nysie. Dziś usłyszymy mistrzów wiolonczeli klasy europejskiej 'Perły muzyki polskiej' będzie można usłyszeć dziś (20.07) na koncercie realizowanym w ramach festiwalu muzycznego towarzyszącego VI Międzynarodowej Akademii ... » więcej 2019-07-20, godz. 09:10 Bliżej pacjenta - dziś Dzień Otwarty z NFZ w Turawa Park Pracownicy NFZ a także opolskiej onkologii i sanepidu stacjonować będą dzisiaj (20.07) w Centrum Handlowym Turawa Park między godziną 11.30 do 17.00. » więcej 2019-07-20, godz. 07:22 Mężczyzna, który uwiódł zakonnicę z DPS był zawodowcem? Zgłaszają się kolejni pokrzywdzeni Opolscy śledczy badając sprawę przywłaszczenia 400 tys. zł z konta dobrzeńskiego DPS odkryli, że Piotr K., który miał uwieść zakonnicę, w ten sam sposób wykor ... » więcej 2019-07-19, godz. 19:30 Opolski oddział TOZ ma ręce pełne pracy. "Zdecydowanie więcej interwencji niż w zeszłym roku" Kilkanaście zgłoszeń dotyczących zaniedbanych zwierząt każdego dnia wpływa do opolskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Obecnie pod opieką wolon ... » więcej 2019-07-19, godz. 19:15 Kluczborska ginekologia nadal zawieszona, a w głubczyckim szpitalu wszystko wróci do normy na początku sierpnia Kolejny raz przedłużone zostało zawieszenie oddziału ginekologiczno-położniczego w kluczborskim szpitalu. » więcej 2019-07-19, godz. 17:00 Nyscy policjanci świętowali stulecie formacji. Nie zabrakło awansów i nagród Policjanci z powiatu nyskiego uczcili dziś (19.07) setną rocznicę powstania swojej formacji. Obchody w nyskim muzeum były okazją do podsumowania dotychczasowe ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »