Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-12, 12:00 Autor: Wojciech Murański

Ogromne straty po pożarze zabudowań gospodarczych w Chróścinie Opolskiej. Dogaszanie potrwa do wieczora

Pożar w Chróścinie Opolskiej [fot. Mario]
Pożar w Chróścinie Opolskiej [fot. Mario]
Pożar w Chróścinie Opolskiej [fot. Mario]
Pożar w Chróścinie Opolskiej [fot. Mario]
Pożar w Chróścinie Opolskiej [fot. Mario]
Pożar w Chróścinie Opolskiej [fot. Mario]
Na miejscu zdarzenia pracuje 13 zastępów straży pożarnej. Spłonęły budynki: gospodarczy i częściwo mieszkalny, maszyny rolnicze oraz kilkanaście krów.
- Sąsiednie budynki mieszkalne oraz gospodarcze są zabezpieczone - mówi starszy kapitan Tomasz Pierzchała, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. - W tej chwili budynek jest otoczony przez jednostki strażackie. Roty w zabezpieczeniu z rozwiniętymi liniami gaśniczymi znajdują się na sąsiednich posesjach i tam zabezpieczają sąsiednie budynki. Przyczyna pożaru jest w tej chwili trudna do ustalenia, ponieważ musimy usunąć spalony sprzęt z budynku, po to, żeby biegły, który prawdopodobnie będzie wezwany, ocenił miejsce zdarzenia i ewentualnie wydał opinię co do przyczyny.

Według relacji mieszkańców, nad budynkami unosił się gęsty, czarny dym oraz wysoki płomień.

- To nie do opisania, nie widziałam własnej stodoły - mówi pani Elżbieta, mieszkająca w bezpośrednim sąsiedztwie gospodarstwa. - Ja tylko wyszłam i słyszałam straszny wybuch. Myślałam, że to u nas się pali, to był taki wybuch, że to jest w ogóle nie do opisania. Słyszałam, że tylko krowy strasznie buczały. Myślałam, że to jakieś butle z gazem, tak mi się wydawało.

Ulica Niemodlińska w Chróścinie Opolskiej jest na czas prowadzenia akcji nieprzejezdna.
Strażacy wstępnie szacują straty na prawie milion złotych.
Tomasz Pierzchała
Pani Elżbieta - sąsiadka

Wiadomości z regionu

2020-01-25, godz. 17:00 Rynek w Krapkowicach do remontu. Za dwa miesiące ruszy drugi etap prac Zaraz po Świętach Wielkanocnych ma się rozpocząć drugi etap remontu rynku w Krapkowicach. Do środy (22.01) mogły się zgłaszać firmy chętne do przeprowadzenia tej… » więcej 2020-01-25, godz. 16:45 Nysa: bloki zamiast stadionu. Wkrótce koncepcja budowy osiedla Do końca lutego ma być gotowa koncepcja określająca szczegóły budowy nowego osiedla mieszkaniowego w Nysie. Około 200 lokali ma powstać w miejscu obecnego stadionu… » więcej 2020-01-25, godz. 15:45 Pojadą dla Piotrusia. Dzisiaj Opolska Gala Żużla na Lodzie W sobotni wieczór (25.01) już po raz 16. pojedzie Opolska Gala Żużla na Lodzie. Tradycyjnie impreza będzie miała charakter charytatywny. W tym roku pieniądze będą… » więcej 2020-01-25, godz. 15:00 Poprawią wygodę uczniów. Internat Technikum Leśnego będzie remontowany Internat Technikum Leśnego w Tułowicach czeka kolejna modernizacja. Tym razem władze szkoły chcą wyremontować część północną budynku. » więcej 2020-01-25, godz. 14:45 Mężczyzna spadł z dachu w Brzegu. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci 30-letni mężczyzna spadł z dachu budynku budynku przemysłowego. Do zdarzenia doszło po godzinie 10.00 na ulicy Kombatantów w Brzegu. » więcej 2020-01-25, godz. 14:30 Opole: protest przeciwko technologii 5G 'Nie dla sieci 5G' - pod takim hasłem odbył się dzisiejszy (25.01) protest na placu Wolności w Opolu przeciwko wprowadzonej w styczniu nowej technologii. Przeciwnicy… » więcej 2020-01-25, godz. 14:00 "Wołczyn to wiele serc". Duży pojemnik na plastikowe nakrętki napełnia się co 2-3 dni Błyskawicznie napełnia się wołczyński pojemnik na nakrętki. Dochód jest przeznaczany na cele charytatywne. » więcej 2020-01-25, godz. 12:00 Opole: Po raz czwarty rusza "Integracja bez granic" Pogłębienie i ułatwienie procesu integracji pomiędzy obywatelami państw spoza Unii Europejskiej - to główne cele czwartej edycji projektu 'Integracja bez granic'… » więcej 2020-01-25, godz. 11:00 Wybuch pieca gazowego w Popielowie. Jedna osoba została ranna Jedna osoba została ranna w wyniku wybuchu piecyka gazowego. Do zdarzenia doszło po godzinie 7.00 w miejscowości Popielów. » więcej 2020-01-25, godz. 11:00 Ujazd: w tym roku będzie gruntowny remont szatni sportowej w Niezdrowicach Stowarzyszenie Odnowy Wsi, klub sportowy i gmina Ujazd wspólnie pozyskały pieniądze na remont szatni sportowej w Niezdrowicach. Gruntowny remont obejmie instalacje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »