Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-08, 09:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Targowisko w Kędzierzynie-Koźlu już po remoncie, czeka na kupców i klientów

Targowisko miejskie po remoncie [fot. archiwum urzędu miasta]
Targowisko miejskie po remoncie [fot. archiwum urzędu miasta]
Targowisko miejskie po remoncie [fot. archiwum urzędu miasta]
Targowisko miejskie po remoncie [fot. archiwum urzędu miasta]
Dokładnie za tydzień, od poniedziałku 15 lipca, sprzedający i kupujący będą mogli po raz pierwszy skorzystać z wyremontowanego targowiska miejskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Plac przy ul. Damrota był zamknięty od lata ubiegłego roku, handlowcy działali w tym czasie na targowisku zastępczym.
Przy Damrota rozebrano stare budynki, postawiono nowe zasadzenia i pełne boksy, teren pokryła kostka brukowa, żeby kupujący nie musieli już brodzić w błocie.

- Prace zakończono, mamy już pozwolenie na użytkowanie – mówi Stanisław Węgrzyn, dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych w Kędzierzynie-Koźlu. - Odbyło się spotkanie z kupcami, którzy do tej pory użytkowali miejsce na Damrota, celem wyłonienia kto, gdzie i na jakim stanowisku będzie handlował. Losowanie się odbyło, jedni byli bardzo szczęśliwi, inni zawiedzeni. No, niestety targowisko mogło być tylko w takiej formie, o takiej powierzchni. Dla nich to jest troszeczkę za mało, ale w mieście nie ma dużego miejsca, żeby to rozbudowywać.

Przebudowa placu targowego kosztowała niemal 2,8 mln zł, z czego prawie milion to dofinansowanie z pieniędzy unijnych.

Dodajmy, że tymczasowe targowisko jeszcze do końca tego tygodnia będzie działać na placu koło zakładu ciepłowniczego.
Stanisław Węgrzyn

Wiadomości z regionu

2020-05-27, godz. 11:14 Wybuch butli z gazem w Idzikowicach w powiecie namysłowskim Wybuch butli z gazem w jednym z domów w Idzikowicach w gminie Wilków, w powiecie namysłowskim. W chwili eksplozji w budynku przebywały 2 osoby. » więcej 2020-05-27, godz. 11:05 Dwa nowe przypadki koronawirusa w regionie, prawie 230 w kraju Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 229 nowych przypadkach zakażonych koronaiwrusem w kraju. Dwa z nich dotyczą Opolszczyzny. » więcej 2020-05-27, godz. 11:05 Konieczna była dezynfekcja KWP w Opolu. U policjantki wykryto koronawirusa Koronawirus potwierdzony u jednej z policjantek pracujących w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. W nocy komenda została zdezynfekowana przez zastępy straży… » więcej 2020-05-27, godz. 11:00 Strażnicy miejscy ustalili, kto wyrzucił śmieci na terenie starej fabryki W ciągu tygodnia strażnicy miejscy ustalili, kto wyrzucił odpady na terenie dawnej fabryki w Gogolinie. To nie pierwszy taki przypadek. Sprawcę udało się szybko… » więcej 2020-05-27, godz. 11:00 Prudnik: gmina modyfikuje plany, będzie mniej wyciętych drzew Kontrowersje z usunięciem drzew wymusiły zmiany projektowe w planach modernizacji prudnickiej ulicy Legionów. Zachowanych zostanie kilka starych dębów. Zmieniono… » więcej 2020-05-27, godz. 10:00 Konopka za Rakoczego - czyli roszada PSL w zarządzie województwa Antoni Konopka zastąpił w zarządzie województwa opolskiego Stanisława Rakoczego. Obaj są politykami Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zmiana to efekt ustaleń partyjnych… » więcej 2020-05-27, godz. 09:45 Wierni złapali mężczyznę, który ukrył się w szafie w zakrystii Do nietypowego zdarzenia zostali wezwani policjanci z Kędzierzyna-Koźla. Alarmującymi byli wierni, którzy uczestniczyli w nabożeństwie w Poborszowie, w gminie… » więcej 2020-05-27, godz. 09:00 Budynek straży miejskiej w remoncie. Strażnicy po przeprowadzce, ale numer alarmowy nadal ten sam Zabytkowy domek znajdujący się na tyłach urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu przejdzie gruntowny remont. Na czas prac stacjonujący tam strażnicy miejscy przenieśli… » więcej 2020-05-26, godz. 21:17 Konopka za Rakoczego. Radni przyjęli zmiany na stanowisku członka zarządu województwa opolskiego Wicemarszałek Stanisław Rakoczy odwołany ze stanowiska. Jego miejsce w zarządzie województwa zajmie partyjny kolega Antoni Konopka. Tak zdecydowali radni podczas… » więcej 2020-05-26, godz. 20:30 Roszady personalne w kierownictwie Prudnickiego Centrum Medycznego O zmianę posady zabiega prezes Prudnickiego Centrum Medycznego. Jednocześnie zwolnił dyrektora do spraw inwestycji. Wszystko to dzieje się w powiatowej spółce… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »