Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-22, 18:43 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Wyścig smoczych łodzi na Odrze [ZDJĘCIA]

Wyścigi smoczych łodzi na Odrze w Krapkowicach [fot. A. Pospiszyl]
Wyścigi smoczych łodzi na Odrze w Krapkowicach [fot. A. Pospiszyl]
Wyścigi smoczych łodzi na Odrze w Krapkowicach [fot. A. Pospiszyl]
Wyścigi smoczych łodzi na Odrze w Krapkowicach [fot. A. Pospiszyl]
Wyścigi smoczych łodzi na Odrze w Krapkowicach [fot. A. Pospiszyl]
Wyścigi smoczych łodzi na Odrze w Krapkowicach [fot. A. Pospiszyl]
Wyścigi smoczych łodzi, które odbyły się w Krapkowicach w ramach tegorocznego święta miasta, przyciągnęły ambitne załogi i zmotywowanych do ich wsparcia kibiców. 12-osobowe drużyny składały się z 10 wioślarzy, sternika i bębniarza. Do pokonania mieli dystans ok. 200 metrów. Najlepszym ekipom potrzeba na to było mniej niż minutę.
W wyścigu barażowym o wejście do finału spotkały się drużyny Wodociągów i Kanalizacji, Poczty Polskiej oraz urzędu miejskiego. Zwyciężyła ta ostatnia drużyna, o ułamki sekund szybsza od załogi wodociągów.

- Strategia była taka, żeby równo wystartować, długimi pociągnięciami. Nerwy nas zjadły i nie poszło nam to tak dokładnie, jak planowaliśmy - mówi Tomasz Ślęzak.

- Treningi były, ale dosyć krótkie. Nie umieliśmy zebrać ekipy na każdy trening, ale troszeczkę żeśmy się obyli z wiosłem - mówi Daniel Medwid.

- Ja dużo czytałem książek na ten temat – dodaje Piotr Górecki.

- Treningi były na mokro, co prawda tylko tygodniowe przygotowania. Brak techniki nadganiamy zawziętością - wyjaśnia Daniel Hebda.

W tym samym wyścigu, niestety przedwcześnie ze zwycięstwa cieszyła się ekipa wodociągów, która z radości aż… wywróciła łódkę. Jak do tego doszło, tłumaczą Ryszard Czyżyk i Mariusz Sotko.

- Cóż mogło się stać? Chłopaki z radości przestali wiosłować, przyszła fala… Wskoczyli do wody wszyscy, żeby się odświeżyć w jakiś sposób poświętować. W końcu jesteśmy z wodociągów, więc woda, to dla nas rzecz normalna. Tak skończyliśmy wyścig: na mokro – mówią Ryszard Czyżyk i Mariusz Sotko.

Wyścigi smoczych łodzi odbyły się w ramach Krapkowickich Wianków nad Odrą, czyli trwającego 3 dni święta miasta. Dzisiaj w planie są jeszcze jarmark i warsztaty rękodzieła oraz koncerty na pl. Eichendorffa. Wystąpi Klub Wokalisty, grupa Honker a o 21:00 zagra Zakopower.

Jutro od 14:00 rusza fabryka niespodzianek dla najmłodszych oraz występ mażoretek i członków klubu tańca, a wieczorem zagrają Rebelianci i Sztywny Pal Azji.
Tomasz Slęzak, Daniel Medwid, Piotr Górecki i Daniel Hebda
ówią Ryszard Czyżyk i Mariusz Sotko

Wiadomości z regionu

2020-08-03, godz. 18:45 Wakacje na półmetku. Było spokojnie, ale służby stale czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży Za nami pierwsza połowa wakacji w cieniu koronawirusa. Z pierwszych danych przekazanych przez opolskie służby wynika, że lipiec był bezpieczny. Spokojnie… » więcej 2020-08-03, godz. 18:30 Opolscy logistycy przebywający na misji w Afganistanie zakażeni koronawirusem Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych potwierdziło, że część żołnierzy, którzy w ostatnich tygodniach udali się na misję do Afganistanu, jest… » więcej 2020-08-03, godz. 18:00 Osobłoga i Nysa Kłodzka mogą przekroczyć stany ostrzegawcze. Alert wydany przez hydrologów Hydrolodzy ostrzegają przed wezbraniem wody w dwóch opolskich rzekach na Opolszczyźnie. Mowa o Nysie Kłodzkiej i Osobłodze w perspektywie najbliższych kilkunastu… » więcej 2020-08-03, godz. 17:30 Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu sprawdzi, czy komendant policji w Nysie naruszał prawa pracowników Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu zajmie się sprawą funkcjonariuszy nyskiej komendy policji, którzy oskarżają swojego przełożonego o mobbing… » więcej 2020-08-03, godz. 16:56 Wypadek na DK 45 koło Krapkowic. Droga jest zablokowana Na drodze krajowej nr 45 Opole - Racibórz, na wysokości Krapkowic, jeszcze przed rondem na skrzyżowaniu z DW 409, od strony Opola, samochód osobowy czołowo… » więcej 2020-08-03, godz. 16:30 Zaginął Bartosz Komorowski z gminy Wilków. Policja prosi o pomoc Zaginął Bartosz Komorowski. 22-letniego mieszkańca Pągowa w gminie Wilków poszukuje namysłowska policja. Mężczyzna po raz ostatni był widziany 28 lipca… » więcej 2020-08-03, godz. 16:00 Podinsp. Hubert Adamek nowym komendantem Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu Zmiany w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Po blisko 30 latach służby mł. insp. Janusz Hencel zdecydował o odejściu ze stanowiska. Nowym… » więcej 2020-08-03, godz. 16:00 Funkcjonariusze z Ozimka uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo Gdyby nie szybka interwencja policjantów młodszego aspiranta Mariusza Śnieżka i sierżanta sztabowego Łukasza Grygiela, to mogło dojść do tragedii. Funkcjonariusze… » więcej 2020-08-03, godz. 14:30 Prudnik: spłonął sportowy obiekt łuczników. Policja ustala, czy było to podpalanie Podpalenie mogło być przyczyną pożaru obiektu łuczniczego Klubu Sportowego Obuwnik Prudnik. W nocy z soboty na niedzielę (01.08/02.08) spłonęła specjalna… » więcej 2020-08-03, godz. 14:15 Janusz Kowalski i Katarzyna Czochara rozpoczęli kontrolę poselską w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki i Fundacji Rozwoju… Parlamentarzyści Janusz Kowalski i Katarzyna Czochara rozpoczęli kontrolę poselską w Fundacji Rozwoju Śląska i Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki. Posłowie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »