Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-22, 18:43 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Wyścig smoczych łodzi na Odrze [ZDJĘCIA]

Wyścigi smoczych łodzi na Odrze w Krapkowicach [fot. A. Pospiszyl]
Wyścigi smoczych łodzi na Odrze w Krapkowicach [fot. A. Pospiszyl]
Wyścigi smoczych łodzi na Odrze w Krapkowicach [fot. A. Pospiszyl]
Wyścigi smoczych łodzi na Odrze w Krapkowicach [fot. A. Pospiszyl]
Wyścigi smoczych łodzi na Odrze w Krapkowicach [fot. A. Pospiszyl]
Wyścigi smoczych łodzi na Odrze w Krapkowicach [fot. A. Pospiszyl]
Wyścigi smoczych łodzi, które odbyły się w Krapkowicach w ramach tegorocznego święta miasta, przyciągnęły ambitne załogi i zmotywowanych do ich wsparcia kibiców. 12-osobowe drużyny składały się z 10 wioślarzy, sternika i bębniarza. Do pokonania mieli dystans ok. 200 metrów. Najlepszym ekipom potrzeba na to było mniej niż minutę.
W wyścigu barażowym o wejście do finału spotkały się drużyny Wodociągów i Kanalizacji, Poczty Polskiej oraz urzędu miejskiego. Zwyciężyła ta ostatnia drużyna, o ułamki sekund szybsza od załogi wodociągów.

- Strategia była taka, żeby równo wystartować, długimi pociągnięciami. Nerwy nas zjadły i nie poszło nam to tak dokładnie, jak planowaliśmy - mówi Tomasz Ślęzak.

- Treningi były, ale dosyć krótkie. Nie umieliśmy zebrać ekipy na każdy trening, ale troszeczkę żeśmy się obyli z wiosłem - mówi Daniel Medwid.

- Ja dużo czytałem książek na ten temat – dodaje Piotr Górecki.

- Treningi były na mokro, co prawda tylko tygodniowe przygotowania. Brak techniki nadganiamy zawziętością - wyjaśnia Daniel Hebda.

W tym samym wyścigu, niestety przedwcześnie ze zwycięstwa cieszyła się ekipa wodociągów, która z radości aż… wywróciła łódkę. Jak do tego doszło, tłumaczą Ryszard Czyżyk i Mariusz Sotko.

- Cóż mogło się stać? Chłopaki z radości przestali wiosłować, przyszła fala… Wskoczyli do wody wszyscy, żeby się odświeżyć w jakiś sposób poświętować. W końcu jesteśmy z wodociągów, więc woda, to dla nas rzecz normalna. Tak skończyliśmy wyścig: na mokro – mówią Ryszard Czyżyk i Mariusz Sotko.

Wyścigi smoczych łodzi odbyły się w ramach Krapkowickich Wianków nad Odrą, czyli trwającego 3 dni święta miasta. Dzisiaj w planie są jeszcze jarmark i warsztaty rękodzieła oraz koncerty na pl. Eichendorffa. Wystąpi Klub Wokalisty, grupa Honker a o 21:00 zagra Zakopower.

Jutro od 14:00 rusza fabryka niespodzianek dla najmłodszych oraz występ mażoretek i członków klubu tańca, a wieczorem zagrają Rebelianci i Sztywny Pal Azji.
Tomasz Slęzak, Daniel Medwid, Piotr Górecki i Daniel Hebda
ówią Ryszard Czyżyk i Mariusz Sotko

Wiadomości z regionu

2019-07-17, godz. 21:30 OSP z Łukowic Brzeskich ma zostać wpisana Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego Za kilka miesięcy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego może dołączyć kolejna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu brzeskiego. » więcej 2019-07-17, godz. 21:15 Nie dla wszystkich uczniów znalazły się miejsca w opolskich bursach Brakuje miejsc w opolskich bursach. Zwiększona liczba uczniów, którzy pójdą do szkół średnich w Opolu, spowodowała, że nie wszyscy będą mogli uczyć się i mies ... » więcej 2019-07-17, godz. 20:45 Na topie elektrotechnika, automatyka i informatyka. I tura rekrutacji na Politechnikę Opolską kończy się w poniedziałek Około 1500 kandydatów już zarejestrowało się w bazie rekrutacyjnej Politechniki Opolskiej. Członkowie wydziałowych komisji rekrutacyjnych informują, że chętny ... » więcej 2019-07-17, godz. 20:15 Nie tylko młodzi i absolwenci szkół wyższych. Śląski Oddział Straży Granicznej szuka nowych funkcjonairiuszy Wymagania są duże, ale gratyfikacja może okazać się kusząca. Śląski Oddział Straży Granicznej szuka chętnych do podjęcia służby. Trwa nabór w opolskiej jednos ... » więcej 2019-07-17, godz. 19:46 - Oczekujemy rzetelnej informacji o dostawach brakujących leków - apelują aptekarze - Bezpośredni kontakt z Ministerstwem Zdrowia w sprawie planowania dostaw leków, których brakuje - tego oczekują aptekarze - powiedział w 'Loży Radiowej' Mare ... » więcej 2019-07-17, godz. 19:12 W Prudniku mniej jest kursów autobusowych, sytuacja ma się poprawić od września [INTERWENCJA] Pogorszyła się dostępność do komunikacji autobusowej w Prudniku. Na mniejszą liczbę kursów skarżą się pasażerowie. Z końcem czerwca, z tamtejszego powiatu wyc ... » więcej 2019-07-17, godz. 18:45 PMWSZ w Opolu zamknęła nabór Półtora kandydata na jedno miejsce - to poziom zainteresowania studiowaniem od października w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Dzisiaj u ... » więcej 2019-07-17, godz. 18:15 Opole: Platforma Obywatelska krytykuje zmiany w edukacji, ale chwali Opole Platforma Obywatelska w regionie krytykuje rekrutację do szkół średnich w kraju a jednocześnie chwali Opole za rozwiązanie problemu z naborem podwójnej liczby ... » więcej 2019-07-17, godz. 17:27 DW 405 zablokowana po wypadku. Na miejscu lądował LPR Zablokowana jest droga wojewódzka nr 405, na wysokości Sowina. Około 15:50 zderzyły się tam dwa samochody osobowe. » więcej 2019-07-17, godz. 17:00 Możliwa kara - nawet 14 tysięcy złotych. Opolska WITD kontrolowała tzw. przewoźników aplikacyjnych Nawet 14 tysięcy złotych kary grozi przewoźnikom aplikacyjnym, skontrolowanym przez opolski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego. To przewoźnicy-właści ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »