Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-17, 18:00 Autor: Marzena Śmierciak

Loża Radiowa: Poseł Jerzy Naszkiewicz chce w sejmie zabiegać o przywrócenie kolei w powiecie głubczyckim

Jerzy Naszkiewicz [fot. Marcin Skomudek]
Jerzy Naszkiewicz [fot. Marcin Skomudek]
- Mam kilka pomysłów, które zacząłem wdrażać w Głubczycach, ale nie wiem, czy mi się uda je zrealizować. Cztery miesiące, które pozostały do kolejnych wyborów to krótki okres, ale chcę go intensywnie przepracować - powiedział w Loży radiowej Jerzy Naszkiewicz, nowy poseł PiS, który objął mandat po Patryku Jakim.
Jak stwierdził poseł PiS, dziś od rana biega za organizacją sieci swoich biur poselskich.
- Biura to nie tylko moja wygoda, to również wygoda mieszkańców - to kontakt z parlamentarzystą, przekazanie mu problemów. Więc muszę otworzyć sieć takich biur, a przede wszystkim podstawowe biuro w Głubczycach, bo bez tego biura moje funkcjonowanie byłoby utrudnione. To dzięki mieszkańcom będę miał całkowitą wiedzę na temat problemów - powiedział Jerzy Naszkiewicz. Jak stwierdził, 12 czerwca otworzył swoje pierwsze biuro.

Jednym z tematów, którym Naszkiewicz będzie się chciał zająć w Warszawie, to kwestia kolei. - Powiat głubczycki jest jedynym w regionie bez kolei - stwierdził. - Władzom samorządowym chyba nie za bardzo zależy na tym, żeby ta kolej powstała, ja w tym widzę sukces powiatu głubczyckiego - powiedział w Loży radiowej. - Nie ukrywam, że od pierwszego dnia w sejmie już rozmawiałem z niektórymi osobami, które mogłyby mi pomóc. Następny mój wyjazd do Warszawy będzie również w tej samej sprawie. Postaram się, jeśli nie będę mógł tego załatwić, żeby w ciągu czterech miesięcy została podjęta jakaś wiążąca decyzja. Przynajmniej na tyle wydeptać ścieżkę, żeby osoba, która w nowej kadencji zasiądzie na fotelu posła, a na przykład nie będę to ja, żeby mogła temat kontynuować i żeby kolej do Głubczyc wróciła - stwierdził polityk.

Jerzy Naszkiewicz dodał, że w sejmie będzie zasiadał w komisji kultury i środków przekazu.
Jerzy Naszkiewicz cz.1
Jerzy Naszkiewicz cz.2

Wiadomości z regionu

2019-09-19, godz. 22:30 Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni. O funkcję ubiegać się będą prorektor ds. studenckich i inwestycji pr ... » więcej 2019-09-19, godz. 22:00 Benzen i brak wałów - o tym mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla rozmawiali z kandydatami na parlamentarzystów Kwestie poprawy jakości powietrza, budowy obwodnicy i transportu, a także szkolnictwo i wsparcie dla przedsiębiorców - między innymi o tym rozmawiali dzisiaj ... » więcej 2019-09-19, godz. 20:45 Uniwersytet Opolski oficjalnie współpracuje z Zespołem Opolskich Parków Krajobrazowych Oficjalną umowę o współpracy podpisał dzisiaj (19.09) rektor Uniwersytetu Opolskiego z dyrektorem Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych. » więcej 2019-09-19, godz. 20:30 Opole: opóźnia się remont ulicy Oleskiej. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość Kończy się remont pierwszego odcinka ulicy Oleskiej Opolu. Jutro (20.09) drogowcy mają rozpocząć układanie nawierzchni asfaltowej między rondem Rotmistrza Wit ... » więcej 2019-09-19, godz. 18:00 W gminie Izbicko powstaje pierwsza świetlica dla seniorów Pierwsza świetlica dla seniorów ma powstać w gminie Izbicko. Jedno popołudnie w tygodniu najstarsi mieszkańcy będą mogli spędzić w swoim gronie i uczestniczyć ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:30 Pod okiem strażaków młodzież uczyła się jak ratować życie i prawidłowo udzielić pierwszej pomocy [ZDJĘCIA] Usztywniali kończyny, bandażowali rany i reanimowali ofiary wypadków. 17 drużyn ze szkół podstawowych w Opolu pod okiem opolskich strażaków szlifowało umiejęt ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:00 Na Opolszczyźnie skróciły się kolejki do tomografu, rezonansu i usunięcia zaćmy. To jeden z lepszych wyników w kraju Najlepiej w kraju wypada województwo opolskie pod względem skrócenia kolejek na badanie tomografem oraz rezonansem magnetycznym. Niewiele gorzej jest z oczeki ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Krajowi liderzy Lewicy w Opolu przekonywali do "Paktu dla kobiet" Lewicobus z Adrianem Zandbergiem, liderem partii Razem i Włodzimierzem Czarzastym szefem SLD, odwiedził Opolszczyznę. Na placu Wolności w Opolu krajowi liderz ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Kompleks mieszkań treningowych dla osób niepełnosprawnych powstanie w Prudniku W budynku szkoły zawodowej w Prudniku mają znajdować się mieszkania treningowe. Starostwo stara się o rządowe dofinansowanie i liczy na pozytywną decyzję, co ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:00 Cisek: w Łanach centrum miejscowości ma się zazielenić Na razie centrum miejscowości Łany w gminie Cisek szpeci brzydki, pusty plac, ale już niedługo to miejsce ma zyskać zupełnie nowe oblicze. Spory teren ma stać ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »