Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-12, 13:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Będzie w sejmie tej kadencji tylko 4 miesiące, ale chce walczyć o linię kolejową w powiecie głubczyckim

Sejm [fot. archiwum prywatne Violetty Porowskiej]
Sejm [fot. archiwum prywatne Violetty Porowskiej]
Jerzy Naszkiewicz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jerzy Naszkiewicz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jerzy Naszkiewicz, od dzisiaj (12.06) poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, mandat będzie piastował 4 miesiące – do czasu jesiennych wyborów. Zapowiada, że ten czas chce spędzić aktywnie działając na rzecz Opolszczyzny i powiatu głubczyckiego, skąd się wywodzi. Działacze opolskich struktur PiS przekonują, że to nie są czcze obietnice.
- Jestem szczęśliwa, że mogłam dzisiaj obserwować w Sejmie, gdy Jerzy Naszkiewicz składał ślubowanie poselskie – mówi wicewojewoda opolski Violetta Porowska. - Mamy kolejnego posła z Opolszczyzny. Pan Jerzy Naszkiewicz z powiatu głubczyckiego dał się już poznać jako bardzo aktywny działacz, bardzo aktywny społecznik działający na rzecz Opolszczyzny. Wiemy, że mamy silne ramię w polskim sejmie.

Wcześniej nowy poseł na antenie Radia Opole przyznał, że już od jakiegoś czasu spodziewał się, że obejmie mandat po Patryku Jakim i przygotowywał się do nowej roli.

- Zamierzam się zająć m.in. lokalnymi sprawami transportowymi – mówił Jerzy Naszkiewicz. - Jesteśmy jedynym powiatem bez kolei. To jest dla mnie olbrzymie zaniedbanie – doprowadzenie do likwidacji kolei, zabytkowego dworca, który dzisiaj jest w fatalnym stanie i to jest dla mnie priorytet.

Wraz z zaprzysiężeniem na posła Jerzy Naszkiewicz złożył deklarację, że będzie brał udział w pracach sejmowej komisji ds. kultury i środków przekazu.
Violetta Porowska
Jerzy Naszkiewicz

Wiadomości z regionu

2019-06-20, godz. 20:42 Burze nad Opolszczyzną. Na Jeziorze Dużym w Turawie przewróciła się żaglówka Strażacy już blisko 30 razy wyjeżdżali do skutków opadów i silnego wiatru. W regionie woda zalała kilka posesji, są także połamane gałęzie oraz drzewa. » więcej 2019-06-20, godz. 20:40 Wypadek na DK 39. Nie żyje rowerzysta Do wypadku doszło na odcinku drogi krajowej nr 39 w Małujowicach między Strzelinem a Brzegiem. » więcej 2019-06-20, godz. 19:30 Prudnik: za dobrą cenę gmina kupi biurowiec? Do zakupu atrakcyjnie położonego budynku przymierza się gmina Prudnik. Jest to biurowiec znajdujący się nieopodal tamtejszego rynku. Obiekt tylko w części jes ... » więcej 2019-06-20, godz. 19:22 Uwaga na wieczorne burze. Możliwy silny wiatr, a miejscami nawet grad Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wieczornymi burzami na niemal całej Opolszczyźnie. Alert nie dotyczy powiatu namysłowskiego, kluczb ... » więcej 2019-06-20, godz. 18:00 Drogowcy zamykają odcinek drogi wojewódzkiej 408. Będą objazdy W poniedziałek (24.06) w związku z trwającymi pracami zamknięty zostanie fragment DW 408 od Bierawy do miejscowości Korzonek. Kierowcy będą jeździć objazdem. » więcej 2019-06-20, godz. 17:00 Część brzeskich radnych chce, by sesje trwały krócej. Ma w tym pomóc rezygnacja z odczytywania interpelacji Brzescy radni miejscy zbyt długo zgłaszają interpelacje i należy to skrócić. Z takim wnioskiem wystąpiła podczas ostatniej sesji rady miejskiej radna Platform ... » więcej 2019-06-20, godz. 17:00 Tysiące kwiatów na ulicach w strzeleckich wsiach. Mieszkańcy znów ułożyli kolorowe kompozycje z okazji Bożego Ciała [Z ... Kilkusetmetrowe dywany kwiatów znów zostały ułożone w Zimnej Wódce, Kluczu i Olszowej. Od ponad stu lat mieszkańcy wstają o świcie i w ten sposób przygotowują ... » więcej 2019-06-20, godz. 15:00 Procesje z Najświętszym Sakramentem na ulicach wszystkich parafii. Dziś Boże Ciało Cztery ołtarze, modlitwa, śpiew i czytanie fragmentów Ewangelii. Ulicami wszystkich opolskich parafii przechodzą dziś (20.06) procesje z okazji Uroczystości N ... » więcej 2019-06-20, godz. 14:00 Chętnych ubywa. Opolski PCPR szuka rodziców zastępczych Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opolu szuka chętnych do podjęcia się roli rodziny zastępczej. Obecnie z centrum współpracuje 110 takich rodzin, ale z roku ... » więcej 2019-06-20, godz. 12:00 Coraz mniej wypadków na roli w naszym regionie. Opolszczyzna na drugim miejscu w kraju Opolskie gospodarstwa rolne są bezpieczne. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z roku na rok odnotowuje coraz mniej wypadków przy pracy na wsi. Liderem ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »