Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-12, 13:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Będzie w sejmie tej kadencji tylko 4 miesiące, ale chce walczyć o linię kolejową w powiecie głubczyckim

Sejm [fot. archiwum prywatne Violetty Porowskiej]
Sejm [fot. archiwum prywatne Violetty Porowskiej]
Jerzy Naszkiewicz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jerzy Naszkiewicz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jerzy Naszkiewicz, od dzisiaj (12.06) poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, mandat będzie piastował 4 miesiące – do czasu jesiennych wyborów. Zapowiada, że ten czas chce spędzić aktywnie działając na rzecz Opolszczyzny i powiatu głubczyckiego, skąd się wywodzi. Działacze opolskich struktur PiS przekonują, że to nie są czcze obietnice.
- Jestem szczęśliwa, że mogłam dzisiaj obserwować w Sejmie, gdy Jerzy Naszkiewicz składał ślubowanie poselskie – mówi wicewojewoda opolski Violetta Porowska. - Mamy kolejnego posła z Opolszczyzny. Pan Jerzy Naszkiewicz z powiatu głubczyckiego dał się już poznać jako bardzo aktywny działacz, bardzo aktywny społecznik działający na rzecz Opolszczyzny. Wiemy, że mamy silne ramię w polskim sejmie.

Wcześniej nowy poseł na antenie Radia Opole przyznał, że już od jakiegoś czasu spodziewał się, że obejmie mandat po Patryku Jakim i przygotowywał się do nowej roli.

- Zamierzam się zająć m.in. lokalnymi sprawami transportowymi – mówił Jerzy Naszkiewicz. - Jesteśmy jedynym powiatem bez kolei. To jest dla mnie olbrzymie zaniedbanie – doprowadzenie do likwidacji kolei, zabytkowego dworca, który dzisiaj jest w fatalnym stanie i to jest dla mnie priorytet.

Wraz z zaprzysiężeniem na posła Jerzy Naszkiewicz złożył deklarację, że będzie brał udział w pracach sejmowej komisji ds. kultury i środków przekazu.
Violetta Porowska
Jerzy Naszkiewicz

Wiadomości z regionu

2020-05-30, godz. 21:00 Raport dnia w regionie: 11 nowych przypadków koronawirusa. Mamy też 3 ozdrowieńców 11 nowych przypadków zachorowania na COVID-19 stwierdzono dziś (30.05) w naszym regionie. W ciągu ostatniej doby na Opolszczyźnie ponownie nie odnotowano nowych… » więcej 2020-05-30, godz. 18:15 Powiat spieszy się dążąc do spełnienia prawnych wymogów liczby wychowanków domu dziecka Zmniejszy się liczba podopiecznych Domu Dziecka w Głogówku. Takie są ustawowe wymogi. Do stycznia 2021 roku powiaty mają przeorganizować instytucjonalne domy dziecka… » więcej 2020-05-30, godz. 16:40 Kolizja na Oleskiej w Opolu z udziałem nietrzeźwego kierowcy Jak informuje opolska policja, kierowca osobowej skody zignorował czerwone światło i wjechał w inny, prawidłowo jadący pojazd. » więcej 2020-05-30, godz. 16:00 Nyski MZK przywraca możliwość zakupu biletów u kierowcy Kolejny etap odmrażania nyskiej komunikacji miejskiej. Od poniedziałku (01.06) przewoźnik zniesie ograniczenia dotyczące zakupu biletów. » więcej 2020-05-30, godz. 15:30 Uwaga spacerowicze, kleszcze atakują! "Nie kręcimy nim, nie ściskamy i nie wyciągamy palcami" Są maleńkie, ale bardzo groźne - mowa o kleszczach, które w tym roku mocno atakują. Spotkać możemy je nie tylko w lasach, ale również w parkach, na łąkach czy… » więcej 2020-05-30, godz. 15:00 W nyskim "Mechaniku" powstanie branżowa szkoła II stopnia. Jej absolwenci będą mogli pójść na studia Nyski 'Mechanik' rozszerzy ofertę edukacyjną. Od nowego roku szkolnego, będzie tam funkcjonować 2-letnia branżowa szkoła II stopnia. » więcej 2020-05-30, godz. 15:00 "Bezpieczny Senior na Drodze", czyli bezpłatny kurs doszkalający dla kierowców po sześćdziesiątce Starsi mieszkańcy stolicy regionu będą mogli odświeżyć sobie przepisy ruchu drogowego i pod okiem instruktora poćwiczyć jazdę samochodem w praktyce. W czerwcu… » więcej 2020-05-30, godz. 13:45 Nowi księża w diecezji opolskiej. Za nami święcenia w kilku miejscach [ZDJĘCIA] Diecezja opolska ma od dziś (30.05) czterech nowych kapłanów. Późnym popołudniem liczba ta wzrośnie do siedmiu. Jak co roku w przededniu Uroczystości Zesłania… » więcej 2020-05-30, godz. 13:15 Trwają prace nad nowym statutem powiatu nyskiego. Obecny ma być nieprecyzyjny Powiat nyski będzie miał nowy statut. Jego opracowaniem zajmie się wyłoniona podczas wczorajszej (29.05) sesji 6-osobowa grupa radnych. » więcej 2020-05-30, godz. 13:00 Po 30 latach do Kędzierzyna-Koźla wraca kształcenie w branży kolejowej. "Już teraz zapotrzebowanie na kolejarzy zgłosiło… Miłośnicy kolei będą mogli kształcić się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, gdzie od września uruchomiony będzie kierunek technik transportu k… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »