Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-31, 18:00 Autor: Daniel Klimczak

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zniknie z Otmuchowa. W mieście pozostanie jej namiastka. Do obecnej siedziby instytucji wróci internat

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Otmuchowie [fot. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Otmuchowie]
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Otmuchowie [fot. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Otmuchowie]
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Otmuchowie zostanie zlikwidowana. Taką decyzję podjęli dziś (31.05) radni powiatu nyskiego. Samorządowcy zapewniają jednak, że nikt z potrzebujących nie pozostanie bez pomocy.
Decyzję podjęto po tym, jak władze gminy Otmuchów, do której należy budynek przy ulicy Żeromskiego wypowiedziały umowę najmu lokali zajmowanych przez placówkę. Instytucja trafi za kilka miesięcy na ulicę Ujejskiego w Nysie.

Jak mówi wicestarosta nyski Jacek Chwalenia, każda zmiana siedziby placówki wymaga podjęcia decyzji o jej likwidacji, natomiast dzisiejsza decyzja radnych nie powinna wpłynąć negatywnie na podopiecznych instytucji.

- Namiastka pozostanie w Otmuchowie, ponieważ zaproponowano nam inne pomieszczenia przy szkole. Miejsca na Ujejskiego w Nysie są obecnie remontowane remontowane. To, w jakich było to warunkach prowadzone do tej pory, było średnio godne tego miejsca - tłumaczy.

Ponadto, jak wskazują władze powiatu, dotychczasowa siedziba poradni zajmowała znacznie większą powierzchnię niż rzeczywiście potrzeba.

Burmistrz Otmuchowa Jan Woźniak zapowiada, że pomieszczenia zwolnione przez poradnię będą od nowego roku szkolnego służyć młodzieży z miejscowych szkół średnich.

- Uznaliśmy, że przeniesiemy część tejże poradni do szkoły podstawowej numer 1, lokal zabezpieczyliśmy w szkole, natomiast te pomieszczenia po byłym internacie chcemy przywrócić ponownie jako internat, który będzie funkcjonował od 1 września - wyjaśnia.

W internacie ma się znaleźć miejsce dla około 25 uczniów. Obecnie część z nich zamieszkuje komnaty miejscowego zamku.
Jacek Chwalenia
Jan Woźniak

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 13:07 Książki fotograficzne i ich autorzy. Weekend pod znakiem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii Otwarcie wystawy książek fotograficznych i spotkania z ich twórcami - ten weekend to obfituje w wydarzenia w ramach trwającego w stolicy regionu 9. Opolskiego ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:12 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej 2019-10-19, godz. 08:30 Prudnik: wysłużone auta jednostek OSP wymagają pilnej wymiany OSP Moszczanka będzie miała nowe średnie auto gaśnicze. Tamtejsi strażacy przeprowadzili na ten cel publiczną zbiórkę pieniędzy. » więcej 2019-10-19, godz. 07:27 Prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec trzech napastników z Grodkowa. Bili i kradli, by mieć pieniądze na alkohol Do 12 lat za kratkami może spędzić trzech mieszkańców Grodkowa, którzy napadli w miejscowym parku na dwójkę rowerzystów i ukradli im telefony. Skradziony sprz ... » więcej 2019-10-18, godz. 21:30 Festiwal Impuls pokaże, jak działa wolontariat w praktyce Rozpalą chęć działania i pomagania, a przy tym pokażą jak funkcjonuje wolontariat w praktyce. W ramach Festiwalu Wolontariatu Impuls opolanie będą mogli dzisi ... » więcej 2019-10-18, godz. 20:45 Opolanie wybierają radnych dzielnicowych Ruszyło głosowanie na członków rad dzielnic Opola. Tym razem aby zachęcić do udziału w głosowaniu miasto wprowadziło zmiany. Wystarczy wejść na stronę interne ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »