Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-31, 17:00 Autor: Witold Wośtak

Ćwierćwiecze szkoły świętują absolwenci oraz uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego numer 6 w Opolu

25-lecie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 6 w Opolu [fot. Witold Wośtak]
25-lecie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 6 w Opolu [fot. Witold Wośtak]
25-lecie świętuje dziś (31.05) Publiczne Liceum Ogólnokształcące numer 6 w Opolu. Przed południem zorganizowano spotkanie z absolwentami oraz poczęstunek, a wieczorem rozpocznie się bal.
Dariusz Domański, dyrektor szkoły pracujący w niej od początku, ocenia, że zmian było bardzo dużo, ale zawsze ważny był sport. Od 10 lat prowadzone są klasy lekkoatletyczne, a od kilku lat klasy integracyjne, których nie ma inna szkoła na tym poziomie kształcenia w Opolu.

- Chciałbym utrzymać i rozwinąć klasy lekkoatletyczne - zaznacza dyrektor. - Nie ma w mieście innej szkoły, która chciałaby kształcić uczniów w podobnych kierunkach. Chciałbym więc, żeby to szło w kierunku sportu. Chciałbym też, aby uczniowie niepełnosprawni mieli swoje miejsce. Celem będzie też tworzenie klas z rozszerzoną matematyką oraz rozszerzonymi przedmiotami przyrodniczymi. Takie klasy są dzisiaj, ale zamierzam nadal iść w tym kierunku.

Dr Bartosz Maziarz, politolog i wykładowca Uniwersytetu Opolskiego, wspomina czas spędzony w liceum numer 6 jako najlepszy w edukacji szkolnej. - Mam oczywiście bardzo duży sentyment. Zresztą nadal współpracuję ze szkołą w różnych projektach. Naprawdę bardzo miło wspominam tamten czas – liceum było dla mnie ważne. Co do kontaktów, jest różnie, bo właściwie każdy rozjechał się w swoją stronę. Na dodatek kończyliśmy liceum w czasach, kiedy otwierano granice, bo wchodziliśmy do strefy Schengen. Większość ludzi z klasy wyjechała - każdy w swoim kierunku.

W ciągu 25 lat przez szkołę przewinęło się 4 tysiące uczniów i około 200 nauczycieli.
Dariusz Domański
Bartosz Maziarz

Wiadomości z regionu

2020-04-07, godz. 14:56 Medycy w kwarantannie. W Kędzierzynie-Koźlu są problemu z zapewnieniem obsad karetek Dziewięciu pracowników szpitala w Kędzierzynie-Koźlu przebywa na kwarantannie. Mogli oni mieć kontakt z osobą, która jest zarażona koronawirusem. Chodzi o medyków… » więcej 2020-04-07, godz. 14:30 POLREGIO dziękuje pracownikom ochrony zdrowia biletami miesięcznymi za symboliczną złotówkę Służba zdrowia może korzystać z pociągów POLREGIO za symboliczną złotówkę. W ten sposób przewoźnik regionalny chce pomóc lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym… » więcej 2020-04-07, godz. 13:42 Na cmentarzach w Opolu widać większy ruch, ale na razie nie ma decyzji o zamknięciu bram Cmentarze w Opolu pozostaną otwarte, mimo ograniczeń związanych z epidemią. Wiele samorządów w Polsce zamknęło bramy nekropolii wobec ostatniego rozporządzenia… » więcej 2020-04-07, godz. 12:04 Z ziemi, powietrza i wody. Policja zaostrza kontrole przepisów "antywirusowych" Drony, quady i łodzie motorowe wykorzystuje opolska policja do kontrolowania regionu. Funkcjonariusze przez cały czas sprawdzają, czy przemieszczające się osoby… » więcej 2020-04-07, godz. 12:00 Mieszkańcy Olesna mogą liczyć na pomoc harcerzy i pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej Zrobienie zakupów, wyprowadzenie psa czy udzielanie korepetycji uczniom. Harcerze razem z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnie pomagają mieszkańcom… » więcej 2020-04-07, godz. 11:40 Cały powiat krapkowicki szyje maseczki. Do przerobienia jest 200 metrów materiału Starostwo krapkowickie, Związek Śląskich Kobiet Wiejskich i Caritas Walce kupiły wspólnie 4 bele materiału, każda po 50 metrów. Materiał ma być przerobiony na… » więcej 2020-04-07, godz. 11:00 Kurierzy społeczni pomagają niesamodzielnym mieszkańcom regionu w funkcjonowaniu w czasie epidemii - Trafiają do nas nowe osoby, które potrzebują pomocy - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Agnieszka Gabruk, wicedyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki… » więcej 2020-04-07, godz. 10:56 Garaż pełen narkotyków. Opolscy policjanci zatrzymali 26-letniego "handlarza" Opolscy policjanci zatrzymali pod zarzutem posiadania znacznej ilości narkotyków 26-latka. Funkcjonariusze do sprawy zabezpieczyli ponad 4,5 kilograma marihuany… » więcej 2020-04-07, godz. 10:19 MZ: nie ma nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało po godzinie 10.00 o 119 nowych przypadkach zakażenia. Wśród nich nie ma mieszkańców naszego regionu. » więcej 2020-04-07, godz. 09:30 Przebadano personel szpitala w Nysie pod kątem koronawirusa. Wszyscy są zdrowi Personel nyskiego szpitala jest zdrowy. Jak poinformował dyrektor lecznicy Norbert Krajczy na profilu społecznościowym, dziś (07.04) otrzymał wyniki badań 76 pracowników… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »