Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-31, 17:00 Autor: Witold Wośtak

Ćwierćwiecze szkoły świętują absolwenci oraz uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego numer 6 w Opolu

25-lecie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 6 w Opolu [fot. Witold Wośtak]
25-lecie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 6 w Opolu [fot. Witold Wośtak]
25-lecie świętuje dziś (31.05) Publiczne Liceum Ogólnokształcące numer 6 w Opolu. Przed południem zorganizowano spotkanie z absolwentami oraz poczęstunek, a wieczorem rozpocznie się bal.
Dariusz Domański, dyrektor szkoły pracujący w niej od początku, ocenia, że zmian było bardzo dużo, ale zawsze ważny był sport. Od 10 lat prowadzone są klasy lekkoatletyczne, a od kilku lat klasy integracyjne, których nie ma inna szkoła na tym poziomie kształcenia w Opolu.

- Chciałbym utrzymać i rozwinąć klasy lekkoatletyczne - zaznacza dyrektor. - Nie ma w mieście innej szkoły, która chciałaby kształcić uczniów w podobnych kierunkach. Chciałbym więc, żeby to szło w kierunku sportu. Chciałbym też, aby uczniowie niepełnosprawni mieli swoje miejsce. Celem będzie też tworzenie klas z rozszerzoną matematyką oraz rozszerzonymi przedmiotami przyrodniczymi. Takie klasy są dzisiaj, ale zamierzam nadal iść w tym kierunku.

Dr Bartosz Maziarz, politolog i wykładowca Uniwersytetu Opolskiego, wspomina czas spędzony w liceum numer 6 jako najlepszy w edukacji szkolnej. - Mam oczywiście bardzo duży sentyment. Zresztą nadal współpracuję ze szkołą w różnych projektach. Naprawdę bardzo miło wspominam tamten czas – liceum było dla mnie ważne. Co do kontaktów, jest różnie, bo właściwie każdy rozjechał się w swoją stronę. Na dodatek kończyliśmy liceum w czasach, kiedy otwierano granice, bo wchodziliśmy do strefy Schengen. Większość ludzi z klasy wyjechała - każdy w swoim kierunku.

W ciągu 25 lat przez szkołę przewinęło się 4 tysiące uczniów i około 200 nauczycieli.
Dariusz Domański
Bartosz Maziarz

Wiadomości z regionu

2020-09-29, godz. 21:30 Obwodnica otwarta od 3 tygodni, ale ciężarówki nadal są w ścisłym centrum Dobrodzienia. Czy kierowcy jeżdżą na… Druga obwodnica Dobrodzienia na razie nie wyprowadziła ruchu ciężarowego z miasta. Kierowcy nadal wybierają przejazd przez ścisłe centrum Dobrodzienia. » więcej 2020-09-29, godz. 20:22 Raport dnia: Do 2325 wzrosła liczba zakażeń w regionie. W kraju na COVID-19 zachorowało dotąd prawie 90 tysięcy … Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (29.09) 36 nowych zakażeń koronawriusem. Zmarł 68-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego. Mężczyzna cierpiał na choroby… » więcej 2020-09-29, godz. 20:21 Gminy Nysa i Głuchołazy otrzymają pomoc na usunięcie skutków powodzi Po 100 tysięcy złotych trafi do gmin Nysa i Głuchołazy, które najbardziej ucierpiały w wyniku ulewnych deszczy na początku września. Wniosek radnego Bogusława… » więcej 2020-09-29, godz. 19:23 Opolska Nagroda Jakości przyznana po raz 17. "Jakość w służbie zdrowia decyduje o tym, czy będziemy zdrowi i czy… Opolska Izba Gospodarcza po raz 17. przyznała Opolską Nagrodę Jakości. W tym roku kapituła zdecydowała, by docenić pracowników służby zdrowia, za ich… » więcej 2020-09-29, godz. 19:00 Trwa kompleksowa modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu. Front robót obserwują przyszli budowlańcy Trwa kompleksowa modernizacja oczyszczalni ścieków w stolicy regionu. To największa inwestycja w historii opolskich wodociągów. Powstaje sieć wodociągowa… » więcej 2020-09-29, godz. 19:00 Ludzkie kości znaleziono podczas prac ziemnych przy dawnej szkole nr 1 w Strzelcach Opolskich Na ludzkie kości natrafili budowlańcy podczas prac ziemnych w pobliżu dawnej siedziby szkoły podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich przy ul. Marka Prawego… » więcej 2020-09-29, godz. 17:00 Powinien siedzieć w więzieniu, a kluczborska policja zatrzymała go z amfetaminą Powinien siedzieć w więzieniu, a jeździł samochodem z amfetaminą. Policjanci kluczborskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu osobowego. » więcej 2020-09-29, godz. 16:15 Wojewoda odznaczył zasłużonych mieszkańców Opolszczyzny. To były krótkie uroczystości w rygorze sanitarnym Państwowe odznaczenia dla osób szczególnie zasłużonych na rzecz regionu i kraju wręczył wojewoda Adrian Czubak. » więcej 2020-09-29, godz. 15:45 Uczniowie w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu muszą nosić maseczki na terenie szkoły przez… W Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu od dzisiaj (29.09) wprowadzono dodatkowe obostrzenia. » więcej 2020-09-29, godz. 15:03 Prof. Wojciech Chlebda przechodzi na emeryturę Prof. Wojciech Chlebda, językoznawca z Uniwersytetu Opolskiego przechodzi na emeryturę. Uczelnia zorganizowała uroczyste pożegnanie naukowca, na którym nie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***