Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-17, 20:50 Autor: Katarzyna Doros

Pokonać własne słabości i dotrzeć do mety. XXV rajd "Setka z Hakiem" wystartował z Opola. Ponad 100 kilometrów i 24 godziny [ZDJĘCIA]

XXV "Setka z Hakiem" wystartowała z Opola [fot. Katarzyna Doros]
XXV "Setka z Hakiem" wystartowała z Opola [fot. Katarzyna Doros]
XXV "Setka z Hakiem" wystartowała z Opola [fot. Katarzyna Doros]
XXV "Setka z Hakiem" wystartowała z Opola [fot. Katarzyna Doros]
Ponad 180 osób pojawiło się w Studenckim Centrum Kultury w Opolu, skąd wyruszyli w trasę XXV Ogólnopolskiego Ekstremalnego Rajdu Pieszego "Setka z HAKIem". Uczestnicy mają do pokonania ponad 100 kilometrów w 24 godziny. Pierwsza grupa wystartowała punktualnie o 18.30, kolejne ekipy zawodników wychodziły na trasę w odstępie trzech minut.
- Jesteśmy ze znajomymi tutaj bardziej rekreacyjnie, byle tylko przejść trasę. Myślę, że podstawą są górskie buty do biegania, górski plecak i odzież sportowa - mówi Sandra z Prudnika.

- Pogoda to akurat najmniejsza przeszkoda. Mam taki drobny motywator w postaci coli i słodkich rzeczy, które mam w plecaku na 70 kilometr, do którego muszę dojść - dodaje Bartłomiej Konieczny.

- Celem jest to, żeby dobiec, pokonać własne słabości, bo jednak to jest sto kilometrów, nie jest to łatwe, żeby powalczyć ze sobą, z trasą i z mapą - mówi Rafał z Opola.

W pakiecie startowym każdy uczestnik otrzymał mapę i opis trasy. - Trasa co roku jest inna. To bieg przede wszystkim na orientację, dlatego uczestnicy całość trasy poznali dopiero w miejscu startu - mówi Aleksandra Antoniewicz, komendantka rajdu. - Zasady są cały czas te same. Uczestniczy mają do przejścia sto kilometrów z lekkim "hakiem". Jest czekolada, zupa pomidorowa i 24 godziny na przemierzenie trasy. Start z Opola, potem przejście pętli na północ i powrót przez Turawę do Opola. Rajd kończy między 30% a 50% startujących osób. W sobotę (18.05) z rana spodziewamy się zwycięzców tej edycji, myślę, że około godziny 10:00. Bieg, chód, obojętnie, byle na własnych nogach.

Po drodze na uczestników w odstępie co dziesięć kilometrów czeka dziewięć punktów regeneracyjnych. Uczestnicy, zakończą rajd w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr 2 w Opolu, gdzie wyznaczono metę.
Uczestnicy
Aleksandra Antoniewicz

Wiadomości z regionu

2019-06-17, godz. 16:45 Opole: Z powodu prac na stopniu we Wróblinie w Odrze brakuje wody Nie susza, a modernizacja jazu we Wróblinie przyczyną bardzo niskiego stanu wody w Odrze w Opolu. » więcej 2019-06-17, godz. 15:59 Zaatakowała nożem konkubenta. Sąd skazał kobietę na 3 lata Sąd Okręgowy w Opolu skazał Beatę S. na 3 lata więzienia, za dźgnięcie swojego konkubenta nożem w klatkę piersiową. Do zdarzenia doszło w styczniu tego roku w ... » więcej 2019-06-17, godz. 15:56 "Podstawą jest ład i porządek". Konkurs na najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne rozstrzygnięty Violetta i Norbert Jantos z Łowkowic (w gminie Kluczbork) zwycięzcami konkursu KRUS na 'Bezpieczne Gospodarstwo Rolne' na Opolszczyźnie. Małżeństwo prowadzi 4 ... » więcej 2019-06-17, godz. 15:30 Zmiany w ruchu na ulicach Opola W piątek i sobotę (21-22.06) odtwarzana będzie nawierzchnia na ul. Kołłątaja, natomiast w poniedziałek (24.06) na ul. Oleskiej, w pobliżu Dworca Wschodniego k ... » więcej 2019-06-17, godz. 15:00 Prudnik: niepełnosprawni mogą uzyskać dofinansowanie w ramach programu "Aktywny samorząd" Na preferencyjne dofinansowanie mogą liczyć niepełnosprawni z powiatu prudnickiego. Chodzi o aktywizację społeczną i zawodową oraz o likwidację barier w porus ... » więcej 2019-06-17, godz. 13:00 Nyski radny chce, by na grobach uczestników kampanii wrześniowej pojawiły się specjalne tabliczki. "Brak uhonorowania ... Na nyskich cmentarzach mogą pojawić się wkrótce dodatkowe oznaczenia. To pomysł jednego z miejskich radnych, który chce, by groby uczestników wojny obronnej w ... » więcej 2019-06-17, godz. 11:15 Dziś w Opolu kolejne konsultacje w ramach cyklu "Prawo do Przedsiębiorczości" - W Konstytucji Biznesu są cztery pakiety zmian - przypomniał w rozmowie 'W cztery oczy' Marcin Ociepa, sekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i T ... » więcej 2019-06-17, godz. 11:15 Mało wody w Odrze. "W tej chwili żegluga na rzece jest niemożliwa" Trzy tygodnie po tym, jak ostrzegano o możliwych powodziach w rejonie Opola obecnie poziom wody na Odrze obniżył się o półtora metra. W rejonie przystani dla ... » więcej 2019-06-17, godz. 11:15 Duże zainteresowanie kursami motorowodnymi. Opolski Związek Żeglarski szykuje półkolonie i obozy dla dzieci Wraz z rozpoczęciem sezonu żeglarskiego pełną parą ruszyły kursy motorowodne, żeglarskie i płetwonurkowania organizowane przez Opolski Okręgowy Związek Żeglar ... » więcej 2019-06-17, godz. 09:00 Kradzież zaginionego głazu z Turawy nadal pozostaje wielką zagadką. "Przepadł jak... w wodę" Po ponad roku od zniknięcia 5-tonowego głazu z Turawy nadal nie wiadomo co stało się z tym pomnikiem przyrody. Do marca 2018 roku kamień znajdował się pomiędz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »