Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-16, 17:00 Autor: Witold Wośtak

Strażacy ochotnicy z Byczyny mają nową torbę pomocy przedmedycznej. Efekt współpracy z KRUS-em

Przekazanie sprzętu dla OSP Byczyna [fot. Witold Wośtak]
Przekazanie sprzętu dla OSP Byczyna [fot. Witold Wośtak]
Sprzęt dla OSP Byczyna [fot. Witold Wośtak]
Sprzęt dla OSP Byczyna [fot. Witold Wośtak]
Torbę pierwszej pomocy przedmedycznej otrzymała dziś (16.05) Ochotnicza Straż Pożarna w Byczynie od opolskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. To komplet zawierający między innymi zestaw resuscytacyjny, kołnierze usztywniające, koce ratunkowe i środki opatrunkowe.
Artur Grzyb, prezes OSP Byczyna, zaznacza, że w jego jednostce 33 osoby to przeszkoleni ratownicy medyczni.

- Obok Byczyny jest nieszczęsna droga krajowa numer 11 i przy niej najczęściej zdarzają się wypadki – jest ich zdecydowanie więcej niż pożarów. Przy 150 wyjazdach rocznie takie torby zużywają się dość szybko. Bardzo dziękujemy za pomoc, bo to ogromne wsparcie dla OSP. Nasza gmina jest biedna i zadłużona, więc o zakup takiej torby trzeba niesamowicie prosić się.

Lech Waloszczyk, dyrektor opolskiego oddziału KRUS, mówi, że w tym roku opolscy strażacy ochotnicy dostaną 10 podobnych zestawów, czyli dwa razy więcej niż rok temu.

- Oddziały regionalne KRUS-u dostają torby w zależności od realizacji zadań prewencyjnych. Mieliśmy bardzo dobre wyniki pod tym względem, bo w ciągu ostatnich trzech lat zanotowaliśmy bardzo duży wzrost działań prewencyjnych. Myślę, że wszystko zsumowało się i dlatego dzisiaj możemy cieszyć się.

Za fundowaniem sprzętu dla opolskich OSP mocno lobbował Sławomir Kłosowski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Według niego, strażacy ochotnicy są najbliżej ludzi.

- Ta straż pożarna reaguje najczęściej i nie chodzi wyłącznie o nazwę, czyli o pożary. Oni interweniują przy wszelkich zdarzeniach, bo na co dzień są najbliżej wypadków. Tak samo ochotnicy pokazali się pięknie przy powodzi oraz w każdej innej sytuacji niebezpiecznej dla ludzi. Utarło się nawet, że jeśli nie wiesz, do kogo zadzwonić, wykręć numer do straży pożarnej.

Lech Waloszczyk dodaje, że podobna torba kosztuje około 7 tysięcy złotych.
Artur Grzyb
Lech Waloszczyk
Sławomir Kłosowski

Wiadomości z regionu

2019-05-25, godz. 11:00 Śmiertelny wypadek na DK 40 w Kędzierzynie Koźlu - AKTUALIZACJA I ZDJĘCIA Do śmiertelnego wypadku doszło na DK 40 na wysokości Ronda Milenijnego w Kędzierzynie Koźlu. Trasa była zablokowana, teraz wprowadzono ruch wahadłowy. » więcej 2019-05-25, godz. 08:04 "Dzień piękności i radości" dla mam z Ośrodka Readaptacji Społecznej SZANSA w Opolu 'Dzień piękności i radości' zorganizowali wolontariusze opolskiej fundacji Dr Clown. Aby w tym wyjątkowym dniu mamy mogły się zrelaksować, w placówce powstał ... » więcej 2019-05-24, godz. 22:30 Powódź nam nie grozi - uspokaja opolski ratusz W Opolu nie ma niebezpieczeństwa powodzi - uspokaja rzecznik opolskiego ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak. Jak podkreśla, służby odpowiedzialne za zarządzan ... » więcej 2019-05-24, godz. 20:00 W poniedziałek kolejne rozmowy z protestującymi fizjoterapeutami. Dyrekcja BCM: "Nie stać nas na spełnienie dotychczas ... Najważniejszy z oddziałów rehabilitacyjnych, czyli rehabilitacja neurologiczna nadal pracuje - zapewniają władze Brzeskiego Centrum Medycznego. W związku z pr ... » więcej 2019-05-24, godz. 19:00 Woda z pól podmyła głubczyckie przytulisko dla zwierząt. Potrzebna pomoc Po intensywnych padach deszczu, które w środę (22.05) przeszły nad Opolszczyzną ucierpiało głubczyckie przytulisko dla zwierząt. Woda z pobliskich pól niosąc ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:52 Oferty hoteli, pensjonatów i letnich atrakcji. W Opolu trwają Międzynarodowe Targi Turystyczne Wystawcy z różnych zakątków Polski i zagranicy prezentują w Opolu swoje wakacyjne oferty i pomysły na spędzenie letniego wypoczynku. W stolicy regionu trwają ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:30 Nowy akcelerator w Opolskim Centrum Onkologii. Leczenie będzie szybsze i bardziej precyzyjne Opolskie Centrum Onkologii posiada najnowszej generacji sprzęt radioterapeutyczny. Nowy akcelerator pozwala z większą mocą i krótszym czasem promieniowania le ... » więcej 2019-05-24, godz. 16:45 Opolskie: stany ostrzegawcze na rzekach przekroczone w 5 miejscach Jutro (25.05) po południu przejdzie fala kulminacyjna na Odrze w Opolu.Służby uspokajają, że nie grozi nam powódź. » więcej 2019-05-24, godz. 15:30 EUROWYBORY. Politycy PiS podsumowali kampanię do Europarlamentu. Ponad 130 oficjalnych spotkań na Opolszczyźnie Ponad 130 spotkań z mieszkańcami podczas kampanii na Opolszczyźnie mają na koncie kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Europarlamentu. » więcej 2019-05-24, godz. 15:00 W Opolu otwarto Centrum Obsługi Cudzoziemców. Ma być szybciej i komfortowo, bo wniosków lawinowo przybywa Jest w pełni skomputeryzowane i przygotowane do przyjęcia stale wrastającej liczby interesantów. Załatwienie spraw ma być w nim szybkie i bezproblemowe. W urz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »