Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-16, 17:00 Autor: Witold Wośtak

Strażacy ochotnicy z Byczyny mają nową torbę pomocy przedmedycznej. Efekt współpracy z KRUS-em

Przekazanie sprzętu dla OSP Byczyna [fot. Witold Wośtak]
Przekazanie sprzętu dla OSP Byczyna [fot. Witold Wośtak]
Sprzęt dla OSP Byczyna [fot. Witold Wośtak]
Sprzęt dla OSP Byczyna [fot. Witold Wośtak]
Torbę pierwszej pomocy przedmedycznej otrzymała dziś (16.05) Ochotnicza Straż Pożarna w Byczynie od opolskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. To komplet zawierający między innymi zestaw resuscytacyjny, kołnierze usztywniające, koce ratunkowe i środki opatrunkowe.
Artur Grzyb, prezes OSP Byczyna, zaznacza, że w jego jednostce 33 osoby to przeszkoleni ratownicy medyczni.

- Obok Byczyny jest nieszczęsna droga krajowa numer 11 i przy niej najczęściej zdarzają się wypadki – jest ich zdecydowanie więcej niż pożarów. Przy 150 wyjazdach rocznie takie torby zużywają się dość szybko. Bardzo dziękujemy za pomoc, bo to ogromne wsparcie dla OSP. Nasza gmina jest biedna i zadłużona, więc o zakup takiej torby trzeba niesamowicie prosić się.

Lech Waloszczyk, dyrektor opolskiego oddziału KRUS, mówi, że w tym roku opolscy strażacy ochotnicy dostaną 10 podobnych zestawów, czyli dwa razy więcej niż rok temu.

- Oddziały regionalne KRUS-u dostają torby w zależności od realizacji zadań prewencyjnych. Mieliśmy bardzo dobre wyniki pod tym względem, bo w ciągu ostatnich trzech lat zanotowaliśmy bardzo duży wzrost działań prewencyjnych. Myślę, że wszystko zsumowało się i dlatego dzisiaj możemy cieszyć się.

Za fundowaniem sprzętu dla opolskich OSP mocno lobbował Sławomir Kłosowski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Według niego, strażacy ochotnicy są najbliżej ludzi.

- Ta straż pożarna reaguje najczęściej i nie chodzi wyłącznie o nazwę, czyli o pożary. Oni interweniują przy wszelkich zdarzeniach, bo na co dzień są najbliżej wypadków. Tak samo ochotnicy pokazali się pięknie przy powodzi oraz w każdej innej sytuacji niebezpiecznej dla ludzi. Utarło się nawet, że jeśli nie wiesz, do kogo zadzwonić, wykręć numer do straży pożarnej.

Lech Waloszczyk dodaje, że podobna torba kosztuje około 7 tysięcy złotych.
Artur Grzyb
Lech Waloszczyk
Sławomir Kłosowski

Wiadomości z regionu

2020-10-30, godz. 07:00 Zmiana cennika biletów za przejazdy komunikacją miejską w Opolu. To pierwsza podwyżka biletów od 2011 roku Od nowego roku zmieni się cennik biletów MZK w Opolu. Taką decyzję podjęli radni miasta. Bilet normalny będzie kosztował 3 złote, a ulgowy 1,50. Inne stawki… » więcej 2020-10-30, godz. 07:00 Bez zmian w organizacji ruchu przy cmentarzach w powiecie głubczyckim Wzorem lat ubiegłych w okresie Wszystkich Świętych w Głubczycach pojawią się wzmocnione siły policji drogowej przy cmentarzu przy ul. Wrocławskiej. W tym… » więcej 2020-10-30, godz. 06:30 W tym roku inaczej planujemy wizyty na cmentarzach. "1 listopada trudno będzie wejść do autobusu" Rozkładamy wizyty na cmentarzach w związku z epidemią. Wydaje się, że wielu mieszkańców posłuchało apeli wirusologów i policji, aby nie kumulować wyjazdów… » więcej 2020-10-29, godz. 21:30 Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle porządkuje mogiły polskich bohaterów przed dniem Wszystkich Święty… Przedstawiciele Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle przed Wszystkimi Świętymi porządkują mogiły polskich bohaterów. To groby Kresowiaków, Sybiraków… » więcej 2020-10-29, godz. 21:00 Raport dnia: 482 przypadki koronawirusa na Opolszczyźnie. W CWK w Opolu powstaje szpital tymczasowy 13 zgonów, 482 przypadki zakażeń i 231 powrotów do zdrowia odnotowano dzisiaj (29.10) w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia… » więcej 2020-10-29, godz. 20:30 Trudna sytuacja Fundacji DOM. Tylko, żeby przetrwać do końca roku potrzeba 250 tysięcy złotych Fundacja DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu założona przez małżeństwo Jednorogów boryka się z poważnymi problemami finansowymi… » więcej 2020-10-29, godz. 20:02 Opole: kolizja z udziałem auta straży miejskiej Do zderzenia dwóch aut osobowych doszło przed godziną 18:00 na skrzyżowaniu 1 Maja i Kołłątaja w Opolu. Jednym z uczestniczących pojazdów był samochód… » więcej 2020-10-29, godz. 19:15 Szpital w Kędzierzynie-Koźlu od poniedziałku będzie placówką covidową z wyjątkiem trzech oddziałów Szpital powiatowy w Kędzierzynie-Koźlu zostanie niemal w całości przeznaczony do walki z COVID-19. Wyjątkiem mają być oddziały: pediatrii, geriatrii i… » więcej 2020-10-29, godz. 19:11 Wypadek na DW 416 Klisino - Kietlice. Jedna osoba poszkodowana po zderzeniu trzech samochodów osobowych Jedna osoba została poszkodowana po zderzeniu trzech samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 416 Klisino - Kietlice, w powiecie głubczyckim. Droga jest… » więcej 2020-10-29, godz. 18:45 Radni Opola przegłosowali stawki za "deszczówkę" Mieszkańcy Opola oraz przedsiębiorcy od nowego roku będą musieli zapłacić 29 groszy brutto miesięcznie za jeden metr sześcienny odprowadzanej wody do kanalizacji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***