Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-14, 14:15 Autor: Katarzyna Doros

EUROWYBORY. "Obrońmy nasze prawo" to nowa akcja Prawa i Sprawiedliwości

"Obrońmy nasze prawo" nowa akcja Prawa i Sprawiedliwości [fot. Katarzyna Doros]
"Obrońmy nasze prawo" nowa akcja Prawa i Sprawiedliwości [fot. Katarzyna Doros]
"Obrońmy nasze prawo" nowa akcja Prawa i Sprawiedliwości [fot. Katarzyna Doros]
"Obrońmy nasze prawo" nowa akcja Prawa i Sprawiedliwości [fot. Katarzyna Doros]
"Obrońmy nasze prawo" - to nowa akcja Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Minister Anna Zalewska i poseł Katarzyna Czochara, kandydatki PiS do Europarlamentu w okręgu dolnośląsko-opolskim przekonywały w Opolu, że w tym haśle chodzi m.in. o prawo do wolności, bezpiecznych granic, czy polskiej złotówki.
- Nasza droga jest wytyczona trzema drogowskazami, które określą przyszłość Europy, Polek i Polaków. To m.in. deklaracja europejska podpisana w Jesionce, czy budżet przyszłości - mówi Anna Zalewska, "jedynka" na liście PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu dolnośląsko-opolskim.

- Obrońmy nasze prawo do możliwości wychowywania dzieci według własnego uznania, do bezpieczeństwa energetycznego, do dążenia do jakości życia na poziomie europejskim, jak również do europejskiej jakości produktów w naszych sklepach.

- Każdy Polak ma prawo i może to prawo obronić. Mówimy "nie" dla wczesnej seksualizacji dzieci, dla programów Rodzina 500+, 300+, trzynasta emerytura i niższy wiek emerytalny - temu mówimy tak. Dla bezpieczeństwa mówimy "stop nielegalnej imigracji" - dodaje Violetta Porowska, pełnomocnik okręgowy PiS na Opolszczyźnie.

- W wyborach 26 maja będą ważyć się losy tego, czy my, jako Polska, będziemy równorzędnie traktowani - mówi poseł Katarzyna Czochara, startująca wyborach do Europarlamentu z numerem 7.

- To, czy tak będzie, zależy przede wszystkim od reprezentacji, która będzie po 26 maja reprezentować nasz kraj. To musi być reprezentacja taka, która ma twardy, mocny kręgosłup i podniesioną głowę, która będzie potrafiła zadbać przede wszystkim o interes naszego państwa.

Przypomnijmy, w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.
Anna Zalewska, Violetta Porowska
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2019-10-22, godz. 18:00 W USK w Opolu przeprowadzono nowatorską operację tętniaka aorty W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu po raz pierwszy, bez otwierania jamy brzusznej, przeprowadzono operację tętniaka aorty brzusznej, który objął tęt ... » więcej 2019-10-22, godz. 17:30 Opole: Marcin Ociepa zapewnia, że pamięta o wyborczych obietnicach Marcin Ociepa zapewnia, że po wygranych wyborach parlamentarnych nie zapomniał o swoich obietnicach złożonych podczas kampanii. Obecny wiceminister przedsiębi ... » więcej 2019-10-22, godz. 16:00 Konsultacje, diety i karty EKUZ. "Środa z profilaktyką" jutro (23.10) w przychodni Centrum w Opolu Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje 'Środę z profilaktyką' w przychodni Centrum w Opolu i zaprasza na bezpłatne badania. Chętni dowiedzą si ... » więcej 2019-10-22, godz. 15:00 Nietypowa, powyborcza konferencja prasowa Mniejszości Niemieckiej 'Afera UW' - pod takim hasłem odbyła się dzisiaj (22.10) dość nietypowa konferencja Mniejszości Niemieckiej. Rozszerzenie tytułu to 'Afera Udane Wybory'. Prze ... » więcej 2019-10-22, godz. 14:15 Pechowe miejsce. To już 15 taki wypadek - auto wypada na łuku z drogi i ląduje w ogródku pani Kariny Drugi raz w tym miesiącu kierowca jadący z nadmierną prędkością wypadł na łuku z drogi wojewódzkiej 423 w Rozwadzy koło Zdzieszowic i zakończył podróż w ogród ... » więcej 2019-10-22, godz. 13:45 W Kamieniu Śląskim debatują o 15-leciu Polski w Unii Europejskiej Powrót do Europy. 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej - taki jest temat 24. Seminarium Śląskiego, które dzisiaj (22.10) rozpoczęło się w Kamieniu Śl ... » więcej 2019-10-22, godz. 13:30 Centrum Dialogu Obywatelskiego otwarte dzisiaj dla cudzoziemców W Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu dzisiaj (22.10) dzień otwarty dla cudzoziemców. Wydarzenie zorganizowano w ramach Dni Ukraińskich, które mają na celu ... » więcej 2019-10-22, godz. 12:15 Strzelce Opolskie: Bajeczne melodie w wykonaniu najmłodszych Ponad dwustu małych artystów zaprezentuje się dzisiaj (22.10) na scenie Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. Od przedszkolaków po uczniów klas ... » więcej 2019-10-22, godz. 12:00 Kędzierzyn-Koźle: policyjny pies wywąchał, gdzie ukrył się złodziej-włamywacz Furia - czworonożna funkcjonariuszka policji z Kędzierzyna-Koźla, wytropiła złodzieja - włamywacza. Dzięki jej nosowi, 37-latek usłyszał 12 zarzutów i trafił ... » więcej 2019-10-22, godz. 10:45 Poranni goście Radia Opole. "Trudno zmierzyć efektywność turystycznej promocji, ale Opole jest lubiane za granicą" - Kontrola dotyczyła nie tylko działań stricte promocyjnych, ale także innych aspektów takich jak kadry, księgowość czy finanse - powiedział w rozmowie ' W cz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »