Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-12, 12:41 Autor: Daniel Klimczak

Trwa Wiosna Kwiatów w Łosiowie. Przyjechało 250 wystawców z Polski i zagranicy [ZDJĘCIA]

Wiosna Kwiatów w Łosiowie [fot. Daniel Klimczak]
Wiosna Kwiatów w Łosiowie [fot. Daniel Klimczak]
Wiosna Kwiatów w Łosiowie [fot. Daniel Klimczak]
Wiosna Kwiatów w Łosiowie [fot. Daniel Klimczak]
Wiosna Kwiatów w Łosiowie [fot. Daniel Klimczak]
Wiosna Kwiatów w Łosiowie [fot. Daniel Klimczak]
Wiosna Kwiatów w Łosiowie [fot. Daniel Klimczak]
Wiosna Kwiatów w Łosiowie [fot. Daniel Klimczak]
Kwiatowa giełda w Łosiowie trwa przez cały weekend (11-12.05.). Na stoiskach i straganach można znaleźć zarówno żywe, jak i sztuczne kwiaty. Nie brakuje też roślin owocowych, także tych mniej znanych.
- Przygotowane zostały bardzo atrakcyjne stoiska. Jak sama nazwa imprezy wskazuje, nie zabraknie tutaj różnorodnej roślinności; krzewów, warzyw, sadzonek. Oprócz balkonowych, ogródkowych, są to naprawdę piękne, egzotyczne rośliny warte uwagi - wymienia Teresa Barańska, zastępca dyrektora Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

- Najbardziej schodzą azalie, rododendrony, rośliny formowane, najnowsza odmiana jodły icebreaker też fajnie się sprzedaje. Rośliny formowane - takie, jak cyprysik gruszkowy. Nie wymagają one specjalnej troski, wystarczy raz w roku je przyciąć - wyjaśnia Katarzyna Kasprzycka, wystawca z Dobrzynia.

Na jednym ze stoisk można nabyć także kompozycje z suszonych roślin, które spod Ziębic trafiają niemalże na cały świat.

- Wszystko jest naturalne, nie mamy tu żadnych sztuczności. Rośliny w większości pochodzą z naszej własnej uprawy. Przeróżne gatunki zbóż, roślin, traw suszonych, kwiatów. Wszystkie barwy lata na długi czas - mówi pani Aldona ze Służejowa w gminie Ziębice.

Na odwiedzających czekają także występy artystyczne, konkursy czy stoiska gastronomiczne. Dodajmy, że w poprzednich latach Wiosnę Kwiatów każdego roku odwiedzało około 60 tysięcy osób. Impreza potrwa do niedzieli wlącznie.
Posłuchaj relacji

Wiadomości z regionu

2020-06-03, godz. 22:00 Choć oficjalne otwarcie sezonu zaplanowano na połowę czerwca, to nad Jeziorem Nyskim już teraz można korzystać z większości… Od poniedziałku (01.06) można już korzystać z niemal wszystkich atrakcji dostępnych nad Jeziorem Nyskim. Na miłośników spędzania czasu nad wodą czeka między innymi… » więcej 2020-06-03, godz. 20:04 Raport dnia: 49. zgon na Opolszczyźnie. Jest 19 nowych zakażeń i 8 powrotów do zdrowia Jeden zgon, 19 nowych zarażeń koronawirusem i 8 powrotów do zdrowia odnotowano dzisiaj (03.06) w województwie opolskim. » więcej 2020-06-03, godz. 20:00 Opolski odcinek trasy rowerowej Blue Velo jeszcze nie tak szybko Przez Opolszczyznę ma przebiegać około 150 kilometrów trasy rowerowej Blue Velo. Droga ma powstać wzdłuż Odry i będzie częścią długodystansowej trasy, która połączy… » więcej 2020-06-03, godz. 18:19 Na Opolszczyźnie zmarła kolejna osoba zarażona koronawirusem. Są 3 nowe zakażenia i 8 ozdrowieńców Zmarła 49. osoba zakażona koronawirusem na Opolszczyźnie, a w regionie odnotowano 3 nowe zachorowania. 8 kolejnych osób wyzdrowiało. » więcej 2020-06-03, godz. 18:15 Jest nowy-stary zarząd Zakładów Azotowych Kędzierzyn. Kadencja potrwa trzy lata Sławomir Lipkowski powołany na funkcję prezesa zarządu Zakładów Azotowych Kędzierzyn SA. » więcej 2020-06-03, godz. 17:45 Szymon Hołownia w Gogolinie o Mniejszości Niemieckiej i samorządach Szymon Hołownia, kandydat na funkcję prezydenta Polski, spotkał się dzisiaj (3.06) z mieszkańcami gminy Gogolin. Wziął udział w zamkniętych spotkaniach z burmistrzem… » więcej 2020-06-03, godz. 17:00 Ćwiczenia dla rezerwistów dopiero od jesieni, ale kandydaci do ochotniczej służby przygotowawczej mogą już składać wnioski… Jesienią armia wróci do ćwiczeń wojskowych dla żołnierzy rezerwy. Przypomnijmy, że z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, w marcu MON poinformowało o przerwaniu… » więcej 2020-06-03, godz. 16:30 Przychodnia jaskrowa przy USK w Opolu nieczynna. W całym kraju brakuje lekarzy okulistów Do naszej rozgłośni zgłosił się mieszkaniec Opola, którego żona od 20 lat leczy się na jaskrę w przychodni Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Kobieta… » więcej 2020-06-03, godz. 16:00 W Skarbimierzu nie doszło do skażenia środowiska. Do powstrzymania katastrofy ekologicznej przyczyniło się betonowe po… Na terenie składowiska odpadów położonego na poradzieckim lotnisku w Skarbimierzu nie doszło do skażenia zagrażającego środowisku. To wynik analizy próbek, której… » więcej 2020-06-03, godz. 15:15 Ponad 300 ujemnych wyników testów na koronawirusa. Wznowienie działalności kluczborskiego szpitala i wołczyńskiego ZOL… Do normalnego funkcjonowania powróciło Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Wołczynie. Tydzień temu (27 maja) wykryto koronawirusa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »