Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-12, 12:41 Autor: Daniel Klimczak

Trwa Wiosna Kwiatów w Łosiowie. Przyjechało 250 wystawców z Polski i zagranicy [ZDJĘCIA]

Wiosna Kwiatów w Łosiowie [fot. Daniel Klimczak]
Wiosna Kwiatów w Łosiowie [fot. Daniel Klimczak]
Wiosna Kwiatów w Łosiowie [fot. Daniel Klimczak]
Wiosna Kwiatów w Łosiowie [fot. Daniel Klimczak]
Wiosna Kwiatów w Łosiowie [fot. Daniel Klimczak]
Wiosna Kwiatów w Łosiowie [fot. Daniel Klimczak]
Wiosna Kwiatów w Łosiowie [fot. Daniel Klimczak]
Wiosna Kwiatów w Łosiowie [fot. Daniel Klimczak]
Kwiatowa giełda w Łosiowie trwa przez cały weekend (11-12.05.). Na stoiskach i straganach można znaleźć zarówno żywe, jak i sztuczne kwiaty. Nie brakuje też roślin owocowych, także tych mniej znanych.
- Przygotowane zostały bardzo atrakcyjne stoiska. Jak sama nazwa imprezy wskazuje, nie zabraknie tutaj różnorodnej roślinności; krzewów, warzyw, sadzonek. Oprócz balkonowych, ogródkowych, są to naprawdę piękne, egzotyczne rośliny warte uwagi - wymienia Teresa Barańska, zastępca dyrektora Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

- Najbardziej schodzą azalie, rododendrony, rośliny formowane, najnowsza odmiana jodły icebreaker też fajnie się sprzedaje. Rośliny formowane - takie, jak cyprysik gruszkowy. Nie wymagają one specjalnej troski, wystarczy raz w roku je przyciąć - wyjaśnia Katarzyna Kasprzycka, wystawca z Dobrzynia.

Na jednym ze stoisk można nabyć także kompozycje z suszonych roślin, które spod Ziębic trafiają niemalże na cały świat.

- Wszystko jest naturalne, nie mamy tu żadnych sztuczności. Rośliny w większości pochodzą z naszej własnej uprawy. Przeróżne gatunki zbóż, roślin, traw suszonych, kwiatów. Wszystkie barwy lata na długi czas - mówi pani Aldona ze Służejowa w gminie Ziębice.

Na odwiedzających czekają także występy artystyczne, konkursy czy stoiska gastronomiczne. Dodajmy, że w poprzednich latach Wiosnę Kwiatów każdego roku odwiedzało około 60 tysięcy osób. Impreza potrwa do niedzieli wlącznie.
Posłuchaj relacji

Wiadomości z regionu

2019-05-21, godz. 22:15 EUROWYBORY: Wiceminister rolnictwa z wizytą na Opolszczyźnie. Na zaproszenie europosła spotkał się z mieszkańcami Nysy ... Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Szymon Giżyński odwiedził Nysę. Podczas spotkania poruszano między innymi kwestię rolniczego handlu detalicznego, systemu ... » więcej 2019-05-21, godz. 21:00 Opole będzie świętowało 30. rocznicę przełomowych wyborów z 4 czerwca 1989 roku Wydarzenia około rocznicowe rozpoczną się już 28 maja, kiedy to w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Anną Bikont, pisarką i dziennikarką ... » więcej 2019-05-21, godz. 20:48 Nie 29 a 13 – władze Opola przygotowały nowy projekt podziału miasta na dzielnice. Zobacz mapę Część dzielnic Opola miałaby się połączyć, np. Czarnowąsy z Borkami, Brzeziem ze Świerklami a Malinka z Gosławicami. Zmienić ma się także ich finansowanie. » więcej 2019-05-21, godz. 20:00 Podczas przebudowy śródmieścia Nysy odkopano dawny kanał miejski. "Miasto było lokowane na wyspie" Kolejne znaleziska dokonane podczas przebudowy nyskiego śródmieścia. Tym razem dokopano się do przecinającego obecną ulicę Celną dawnego kanału, stanowiącego ... » więcej 2019-05-21, godz. 19:00 Młoda żyrafka w opolskim zoo. Urodziła się o poranku Opolski ogród zoologiczny ma nowego mieszkańca. To samczyk żyrafy, który urodził się dziś (21.05) nad ranem. Waży około 40 kilogramów i mierzy 160 cm. » więcej 2019-05-21, godz. 18:59 W sobotę (25.05) w C.H. Turawa Park dzień otwarty NFZ poświęcony profilaktyce raka skóry Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje w najbliższą sobotę (25.05) dzień otwarty poświęcony profilaktyce raka skóry. Pracownicy funduszu i spe ... » więcej 2019-05-21, godz. 17:20 Opolskie kobiety są aktywne, przedsiębiorcze i chętnie sięgają po unijne pieniądze Są przedsiębiorcze, rozwijają się i realizują projekty unijne. Opolskie kobiety: lokalne działaczki społeczne, przedstawicielki samorządów i grup działania sp ... » więcej 2019-05-21, godz. 17:15 Czy ludzie podczas wyborów uwierzą w czerwony traktor? Jak nie dać się zmanipulować przed wyborami - to tytuł lekcji, jaką dla uczniów szkół średnich przygotował Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Opole. ... » więcej 2019-05-21, godz. 16:23 EUROWYBORY: Rok szkolny będzie krótszy. "To odpowiedź na postulaty rodziców" Nie w piątek 21 czerwca, a w środę 19 czerwca ma zakończyć się rok szkolny. Rozporządzenie w sprawie skrócenia roku szkolnego w ciągu dwóch dni trafi do konsu ... » więcej 2019-05-21, godz. 15:45 EUROWYBORY: Pilc donosi do prokuratury na biskupa Czaję Jarosław Pilc ze społecznej komisji „Troska i Solidarność”, który startuje w nadchodzących wyborach z listy Wiosny, złożył doniesienie do opolskiej prokuratur ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »