Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-12, 20:00 Autor: Witold Wośtak

W trosce o niepełnosprawnych. Dom kultury w Gorzowie Śląskim czeka kolejny remont. Będzie winda

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gorzowie Śląskim [fot. Witold Wośtak]
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gorzowie Śląskim [fot. Witold Wośtak]
Szykuje się kolejny remont Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzowie Śląskim. Kilka miesięcy temu zakończyła się modernizacja, dzięki której budynek zyskał nową elewację frontową, wyremontowano dużą salę wielofunkcyjną oraz garderobę. Teraz priorytetem jest przystosowanie obiektu dla osób niepełnosprawnych.
W ramach ministerialnego programu "Infrastruktura Bibliotek" gorzowski MGOK pozyskał w ubiegłym roku 120 tysięcy złotych na remont biblioteki.

- Nasz wkład, to z kolei ponad 40 tysięcy - mówi Katarzyna Midura, dyrektor MGOK-u w Gorzowie Śląskim. - Jednym z głównych założeń remontu biblioteki jest umożliwienie dostępu osobom niepełnosprawnym. Mieliśmy kilka opcji, ale ze względu na infrastrukturę budynku najlepszym rozwiązaniem jest winda zewnętrzna. Czynimy takie starania – jesteśmy na etapie przygotowywania dokumentacji i kosztorysu dla tego zadania.

Dokumentacja techniczna remontu będzie gotowa w ciągu dwóch tygodni. Prawdopodobnie jesienią zostanie ogłoszony przetarg na budowę windy oraz remont biblioteki. Później przyjdzie czas na drugą część modernizacji.

Teraz jest czas na dokończenie modernizacji budynku głównego i budynku z salami do gry na instrumentach.

- Chodzi również o zaplecze domu kultury, bo ono wymaga remontu. Można powiedzieć, że przy okazji wykonywania projektu technicznego oraz umiejscowienia windy, planujemy wykonać nową elewację z tyłu budynku oraz przebudować pomieszczenia mogące służyć do prowadzenia zajęć z kołami zainteresowań - mówi Artur Tomala, burmistrz Gorzowa Śląskiego.
Artur Tomala
Katarzyna Midura

Wiadomości z regionu

2019-08-18, godz. 13:15 Noc w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. Wakacyjna atrakcja dla dzieci Ostatnią noc tegorocznych wakacji mali mieszkańcy gminy Walce będą mogli spędzić nie we własnych łóżkach, ale w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. » więcej 2019-08-18, godz. 11:50 Gmina Głuchołazy tętni życiem podczas wakacji. Do wyboru park, tężnia, Muszla Leśna, Pokrzywna i Jarnołtówek Dużą popularnością wśród turystów cieszy się w te wakacje gmina Głuchołazy. Samorząd przeznaczył dodatkowe 100 tysięcy złotych na organizację weekendowych i ś ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:49 W końcu jest zielone światło dla budowy remizy OSP Fosowskie Pomimo pieniędzy w budżecie gminy, strażacy z Fosowskiego w gminie Kolonowskie ponad dwa lata musieli czekać na rozpoczęcie budowy ich remizy. Problemem były ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:31 Sanepid przestrzega: miejskie fontanny, to nie kąpieliska. Nie pozwólmy wchodzić dzieciom Rodzice nie powinni pozwalać na kąpiel dzieci w fontannach, to niebezpieczne - ostrzega sanepid. » więcej 2019-08-18, godz. 10:51 "Pacjenci sami wydłużają kolejki". Rzecznik opolskiego NFZ o problemie nie zgłaszanych rezygnacji z wizyt u lekarzy sp ... - Od kwietnia operacje zaćmy, badanie rezonansem magnetycznym oraz tomografem komputerowym stały się świadczeniami nielimitowanymi - przypomniała w 'Rozmowie ... » więcej 2019-08-18, godz. 07:49 Remontują parter urzędu, żeby petentom było wygodniej Po remoncie dachu urzędu gminy w Reńskiej Wsi przyszedł czas na parter. Prace budowlane już się rozpoczęły i potrwają jeszcze kilka tygodni, ale po ich zakońc ... » więcej 2019-08-18, godz. 07:40 Pseudokibice staranowali radiowóz w Kędzierzynie-Koźlu. Policja nie dopuściła do eskalacji awantur Ustawka pseudokibiców i staranowany radiowóz w Kędzierzynie-Koźlu. Około 13:00 na moście nieopodal stadionu Kuźniczka doszło do konfrontacji kilkudziesięciu c ... » więcej 2019-08-18, godz. 07:30 Plenerowe Radio Opole w Strzelcach Opolskich. Mażoretki, dziewczęcy futbol i paraolimpiady [ZDJĘCIA] Ekipa Radia Opole w ten weekend zajechała na strzelecki rynek, aby porozmawiać z samorządowcami i mieszkańcami tego regionu. Stamtąd były transmitowane nasze ... » więcej 2019-08-17, godz. 22:09 Z recyklingiem i segregacją za pan brat. Piknik w Opolu był kolejną okazją do edukacji proekologicznej Dobiegł końca kolejny piknik ekologiczny w Opolu. Na finał - o 20:45 - wystąpił Michał Szpak z zespołem. » więcej 2019-08-17, godz. 18:41 O tajnikach zielarstwa na Zamku Książęcym w Niemodlinie. "Ziół jest mnóstwo i nie zaszkodziła im nawet susza" Pod znakiem ziół mija sobota na niemodlińskim Zamku Książęcym. Zainteresowani mogą spróbować ziołowej herbaty, dowiedzieć się wielu ciekawostek z zakresu ziel ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »