Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-02, 09:45 Autor: Tomasz Cichoń

Senator Czerwiński: teraz obchody wybuchu III powstania śląskiego są bardziej oficjalne

Obchody rocznicy wybuchu III powstania śląskiego na Górze św. Anny
Obchody rocznicy wybuchu III powstania śląskiego na Górze św. Anny
Jerzy Czerwiński [fot. Paula Hołubowicz]
Jerzy Czerwiński [fot. Paula Hołubowicz]
- Od kilku lat obchody rocznicy wybuchu III powstania śląskiego na Górze świętej Anny mają bardziej oficjalny charakter - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" senator PiS Jerzy Czerwiński.
- Obchody tej rocznicy dalej są społeczne, ale z oficjalnym wsparciem. Ostatnio, po zmianie władzy, do tych obchodów dołączył pan wojewoda. I co najważniejsze też wojewoda pomaga nam logistycznie, na przykład zapewniając oprawę wojskową, udział kompanii wojskowej. Ceremoniał wojskowy daje oczywiście tym uroczystościom taki bardziej uroczysty i bardziej oficjalny charakter - mówi Jerzy Czerwiński.

- Tak te uroczystości powinny być obchodzone, angażuje się w to społeczeństwo, ale także władze - mówi senator Czerwiński.

Uroczystości z okazji 98. rocznicy wybuchu III powstania śląskiego odbędą się jutro (03.05) na Górze św. Anny. Rozpocznie je msza święta w bazylice. Następnie uczestnicy przejdą przed pomnik Jana Pawła II, gdzie odmówiona zostanie modlitwa i zapalone zostaną znicze, po czym ulicą Szkolną, przez Rynek, ulicami Leśnicką i Dunikowskiego przemaszerują przed Pomnik Czynu Powstańczego, gdzie o godz. 11:30 rozpoczną się oficjalne uroczystości.
senator Jerzy Czerwiński

Wiadomości z regionu

2019-08-22, godz. 22:00 Trwają prewencyjne odstrzały dzików. Przypadków ASF na Opolszczyźnie nie stwierdzono Prewencyjne działania w związku z zagrożeniem wirusem ASF podejmują inspektoraty weterynarii w całym kraju. Przypadki Afrykańskiego Pomoru Świń pojawiają się ... » więcej 2019-08-22, godz. 21:10 Nowy sprzęt do tomografii i mammografii w Opolskim Centrum Onkologii. Ma być mniej bólu i promieniowania Nowoczesne dwa urządzenia: tomograf i mammograf trafiły do Zakładu Radioterapii Opolskiego Centrum Onkologii. Dzięki nim skróci się kolejka oczekujących na ba ... » więcej 2019-08-22, godz. 21:00 OSP Dobieszowice wraca do działania po 4 latach przerwy OSP Dobieszowice, po czterech latach niebytu, wraca do akcji. Po zburzeniu starej remizy jednostka nie była w stanie zachować gotowości bojowej - sprzęt był p ... » więcej 2019-08-22, godz. 20:00 Wysypisko pod Nysą będzie rozbudowywane. Powstanie kwatera mogąca pomieścić 320 tysięcy kubików śmieci Składowisko odpadów w podnyskich Domaszkowicach będzie rozbudowane. W ciągu najbliższych 150 dni powstanie tam kolejna kwatera na śmieci. » więcej 2019-08-22, godz. 20:00 Mieszkaniec Nysy przechowywał w garażu używki warte 140 tysięcy złotych. Tytoń i alkohol nie miały znaków akcyzy Kontrabandę o rynkowej wartości około 140 tysięcy złotych odnaleźli wczoraj (21.08) funkcjonariusze Opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej. » więcej 2019-08-22, godz. 18:30 Wspólny projekt Głubczyc i Vitkova ,,Minerały i flora na pograniczu polsko-czeskim" zakończony Po polskiej stronie - świeże nasadzenia i mała architektura w parku przy ul. Sobieskiego w Głubczycach, po czeskiej - w Vitkowie - nowy park z charakterystycz ... » więcej 2019-08-22, godz. 18:00 Roman Kolek powalczy o mandat senatora z ramienia Koalicji Obywatelskiej. "Wynik wyborów ważniejszy od ambicji" Roman Kolek kandydatem Koalicji Obywatelskiej oraz KWW Mniejszość Niemiecka w jesiennych wyborach do Senatu. Obecny wicemarszałek województwa wystartuje w okr ... » więcej 2019-08-22, godz. 18:00 Budowa centrum przesiadkowego Opole Główne droższa o 14 milionów złotych. Ratusz ma rozwiązanie Opolski ratusz ma pomysł na rozwiązanie problemu z wyłonieniem wykonawcy na budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego Opole Główne. Chodzi o dołożenie brakuj ... » więcej 2019-08-22, godz. 17:12 Wypadek na terenie budowy w Mosznej. Mężczyzna przysypany zwałami ziemi Mężczyzna, na którego zsunęła się pryzma ziemi, trafił do szpitala. Do wypadku doszło na terenie budowy w Mosznej. » więcej 2019-08-22, godz. 16:04 Kolizja trzech aut "pod taśmociągiem" na DK 45 Do groźnie wyglądającej kolizji 3 aut osobowych doszło w Zimnicach Wielkich, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 45 Opole - Racibórz oraz drogi wojewódzkiej w k ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »