Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-01, 08:00 Autor: Katarzyna Doros

Patriotycznie i kulturalnie. Propozycje na spędzenie majówki w Opolu

Happening fundacji Dr Clown na opolskim rynku [fot. Katarzyna Doros]
Happening fundacji Dr Clown na opolskim rynku [fot. Katarzyna Doros]
Budowanie flagi [fot. Katarzyna Doros]
Budowanie flagi [fot. Katarzyna Doros]
Święto pracy, formowanie największej flagi w regionie, uroczysta sesja Rady Miasta Opola, czy ogólnopolski Festiwal Uśmiechu, to tylko niektóre z propozycji przygotowanych dla mieszkańców stolicy regionu na długi majowy weekend. Nie zabraknie także imprez kulturalnych z udziałem gwiazd polskiej estrady.
- Główną atrakcją są dwudniowe obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja, które rozpoczną się już w czwartek 2. maja - mówi Maciej Borkowski z Miejskiej Informacji Turystycznej w Opolu. - Zaczynamy o godzinie 10:00 podniesieniem flagi przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim, a od 15:00 będzie Majówka Kawaleryjska w parku na osiedlu Armii Krajowej w Opolu. 3 maja o godzinie 9:30 będzie symboliczne wkopanie lipy przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim, potem msza w Katedrze Opolskiej o godzinie 10:30. Główne uroczystości rozpoczną się w samo południe. Będzie hymn, apel pamięci, salwa honorowa, wystąpienia, złożenie kwiatów, defilada pododdziałów i największa atrakcja, czyli pokaz musztry paradnej w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół w Gogolinie. O 13:30 odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta Opola.

Podczas długiego majowego weekendu dostępne dla zwiedzających będą także wszystkie opolskie muzea. - Muzeum Śląska Opolskiego, Kamienica Czynszowa na ul. św. Wojciecha, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Muzeum Wsi Opolskiej. Wieża Piastowska to ciekawa atrakcja, bo z tarasu można zobaczyć panoramę okolic Opola, a Zamek Górny, to jest ta najnowsza atrakcja, funkcjonująca dopiero od zeszłego roku przy Wzgórzu Uniwersyteckim - dodaje Maciej Borkowski.

W sobotę (04.05) rozpocznie się 29. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek. Wydarzeniu towarzyszyć będzie ogólnopolski "Festiwal Uśmiechu" na pl. Wolności organizowany przez Fundację Dr Clown.

Majówkową sobotę warto zakończyć prawdziwą muzyczną ucztą. O godzinie 18:00 na scenie przy Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu w ramach koncertu "15 hitów na 15-lecie Polski w Unii Europejskiej" wystąpią m.in. Grzegorz Markowski, Piotr Kupicha, Kayah, czy Kasia Kowalska. Imprezę poprowadzi Krzysztof Ibisz.
Maciej Borkowski cz.1
Maciej Borkowski cz.2

Wiadomości z regionu

2019-09-21, godz. 13:03 Kontrole przewożonych odpadów na pograniczu polsko – czeskim. Nie stwierdzono nieprawidłowości W całym kraju trwa akcja DEMETER V. Policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej prowadzili w jej ramach, na pogra ... » więcej 2019-09-21, godz. 12:55 Sobota pod znakiem szukania ptaków. Ornitologiczny spacer w dzielnicy Chabry w Opolu Opolanie, wyposażeni w aparaty i lornetki, sobotnie przedpołudnie wykorzystali na ornitologiczny spacer alejami dzielnicy Chabry w stolicy regionu. W towarzys ... » więcej 2019-09-21, godz. 11:43 Dwie osoby ranne w wypadku w Gwoździcach Na trasie Opole - Racibórz (DK45) zderzyły się dwa samochody osobowe. » więcej 2019-09-21, godz. 10:35 Niebo na wyciągnięcie ręki. Mobilny Planetobus zaparkował w Głogówku Mobilne 'laboratorium astronomiczne' odwiedziło Zespół Szkół w Głogówku. Planetobus, dzięki któremu dzieci i dorośli mogą odkrywać tajniki kosmosu, to wspólny ... » więcej 2019-09-21, godz. 09:00 W poszukiwaniu przodków. 6 Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna w Brzegu W brzeskiej konferencji genealogicznej uczestniczą m.in. genealodzy, szukający przodków profesjonalnie. » więcej 2019-09-21, godz. 08:00 Panie z Koła Gospodyń Miejskich w Kędzierzynie-Koźlu reprezentowały Opolszczyznę na forum pod patronatem Agaty Kornhau ... My, kobiety, nie lubimy być bierne - mówiła pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda w czasie otwarcia I Forum Kół Gospodyń Miejskich we Włodawie. Na spotkaniu ty ... » więcej 2019-09-20, godz. 22:00 "Teraz nie mówię nawet pracodawcom, że jestem osobą niedowidzącą". Jubileusz fundacji "Szansa dla niewidomych" [ZDJĘCI ... Pracodawcy nie chcą ich zatrudniać, nie wszystkie przejścia dla pieszych są dla nich dostosowane, brakuje informacji w języku Braille'a - to niektóre tylko pr ... » więcej 2019-09-20, godz. 20:30 Opole: 50-lecie Ochotniczego Ratownictwa Wodnego. Mają swój sztandar Ochotnicze Ratownictwo Wodne ma od dziś (20.09) swój własny sztandar. Mieszkańcy Opola podziękowali ratownikom za pełnioną służbę. » więcej 2019-09-20, godz. 19:30 Komarzyński: będę walczył o prawdę. "Ostatnia rzecz, jaką chciałem zrobić w tej kampanii to sąd" Kampania uczciwa i oparta na fair play - taki postulat przedstawił dziś (20.09) Wojciech Komarzyński przed Sądem Okręgowym w Opolu. Kandydat z list PiS do sej ... » więcej 2019-09-20, godz. 18:30 Grzegorz Schetyna odwiedził Opole. Lider Platformy Obywatelskiej prezentował kandydatów do parlamentu Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej odwiedził dziś (20.09) Opole. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów z opolskiej listy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »