Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-26, 10:00 Autor: Kacper Śnigórski

Prokuratura umorzy śledztwo ws. strzelaniny przed opolskim komisariatem?

Strzelanina przed komisariatem [fot. Mario]
Strzelanina przed komisariatem [fot. Mario]
Strzelanina przed komisariatem [fot. Mario]
Strzelanina przed komisariatem [fot. Mario]
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze po trzykrotnym przedłużaniu śledztwa dotyczącego strzelaniny przed komisariatem policji w Opolu zakończyła je. Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, podjęła decyzję o jego umorzeniu. Do tragicznego zdarzenia doszło w maju ubiegłego roku na ul. Cmentarnej. Policjant zastrzelił 43-letniego mężczyznę.
Przypomnijmy, policjanci zobaczyli przed komisariatem mężczyznę, który niszczył jeden z samochodów. Mężczyzna oddał strzały w kierunku funkcjonariusza z przedmiotu przypominającego broń. Jeden z policjantów śmiertelnie postrzelił mężczyznę.

- Decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona w przyszłym tygodniu - mówi prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

- Prokuratura zakończyła śledztwo dotyczące strzelaniny do jakiej doszło w Opolu. Wszystkie dowody w tej sprawie zostały zebrane. Postępowanie przygotowawcze zostało już zakończone. Aktualnie sporządzana jest decyzja merytoryczna kończąca postępowanie. O tym jaka to jest decyzja i na jakiej podstawie została podjęta, będzie można poinformować w przyszłym tygodniu - dodaje prokurator Czułowski.

W śledztwie ustalono, że mężczyzna używał broni pneumatycznej. Decyzję o przeniesieniu śledztwa do Jeleniej Góry podjął Prokurator Generalny, żeby uniknąć zarzutu dot. bezstronności w prowadzeniu śledztwa.
Tomasz Czułowski

Wiadomości z regionu

2019-05-25, godz. 21:04 Dzień otwarty poświęcony profilaktyce raka skóry. Akcja opolskiego NFZ Z myślą o wakacjach, opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zorganizował w centrum handlowym Turawa Park w Opolu dzień otwarty poświęcony profilaktyce ra ... » więcej 2019-05-25, godz. 20:22 Odra zalała jaz przy moście im. Ireny Sendlerowej na Wyspę Bolko. Opolanie jednak nie czują się zagrożeni Mimo, że poziom wody w Odrze podniósł się na tyle, że przykrył większość jazu przy moście z Pasieki na Wyspę Bolko, mieszkańcy Opola nie czują się zagrożeni p ... » więcej 2019-05-25, godz. 18:19 Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie krapkowickim odwołane Pogotowie przeciwpowodziowe w gminach Krapkowice i Zdzieszowice, obowiązywało od piątku od godz. 7:30. Dzisiaj (25.05) sytuacja się ustabilizowała, centrum kr ... » więcej 2019-05-25, godz. 17:51 Na Górze św. Anny uczczono pamięć powstańców śląskich największej bitwy III Powstania Politycy i przedstawiciele władz samorządowych w asyście harcerzy i mieszkańców Opolszczyzny, uczcili największą bitwę III Powstania Śląskiego przed Pomnikiem ... » więcej 2019-05-25, godz. 17:08 Rafał Bartek ponownie szefem Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim Obradujące dzisiaj (25.05) w Zakrzowie 30. Walne Zgromadzenie Delegatów TSKN, podsumowało czteroletnią kadencję i wybrało nowe władze Towarzystwa na kolejne c ... » więcej 2019-05-25, godz. 16:34 Stan ostrzegawczy wody w Odrze nieznacznie przekroczony. Nie ma powodu do niepokoju - uspokaja straż pożarna Przez Opole przechodzi fala wezbraniowa wody w Odrze. Stan ostrzegawczy jest lekko tylko przekroczony, ale powodu do niepokoju nie ma - uspokajają opolscy str ... » więcej 2019-05-25, godz. 13:33 Dziś Senioriada w Parku Nadodrzańskim w Opolu. W programie sporo atrakcji dla całych rodzin Promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz integracja środowiska, to najważniejsze cele organizowanej po raz kolejny w Opolu Senioriady. » więcej 2019-05-25, godz. 11:00 Śmiertelny wypadek na DK 40 w Kędzierzynie Koźlu - AKTUALIZACJA I ZDJĘCIA Do śmiertelnego wypadku doszło na DK 40 na wysokości Ronda Milenijnego w Kędzierzynie Koźlu. Trasa była zablokowana, teraz wprowadzono ruch wahadłowy. » więcej 2019-05-25, godz. 08:04 "Dzień piękności i radości" dla mam z Ośrodka Readaptacji Społecznej SZANSA w Opolu 'Dzień piękności i radości' zorganizowali wolontariusze opolskiej fundacji Dr Clown. Aby w tym wyjątkowym dniu mamy mogły się zrelaksować, w placówce powstał ... » więcej 2019-05-24, godz. 22:30 Powódź nam nie grozi - uspokaja opolski ratusz W Opolu nie ma niebezpieczeństwa powodzi - uspokaja rzecznik opolskiego ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak. Jak podkreśla, służby odpowiedzialne za zarządzan ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »