Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-26, 10:00 Autor: Kacper Śnigórski

Prokuratura umorzy śledztwo ws. strzelaniny przed opolskim komisariatem?

Strzelanina przed komisariatem [fot. Mario]
Strzelanina przed komisariatem [fot. Mario]
Strzelanina przed komisariatem [fot. Mario]
Strzelanina przed komisariatem [fot. Mario]
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze po trzykrotnym przedłużaniu śledztwa dotyczącego strzelaniny przed komisariatem policji w Opolu zakończyła je. Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, podjęła decyzję o jego umorzeniu. Do tragicznego zdarzenia doszło w maju ubiegłego roku na ul. Cmentarnej. Policjant zastrzelił 43-letniego mężczyznę.
Przypomnijmy, policjanci zobaczyli przed komisariatem mężczyznę, który niszczył jeden z samochodów. Mężczyzna oddał strzały w kierunku funkcjonariusza z przedmiotu przypominającego broń. Jeden z policjantów śmiertelnie postrzelił mężczyznę.

- Decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona w przyszłym tygodniu - mówi prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

- Prokuratura zakończyła śledztwo dotyczące strzelaniny do jakiej doszło w Opolu. Wszystkie dowody w tej sprawie zostały zebrane. Postępowanie przygotowawcze zostało już zakończone. Aktualnie sporządzana jest decyzja merytoryczna kończąca postępowanie. O tym jaka to jest decyzja i na jakiej podstawie została podjęta, będzie można poinformować w przyszłym tygodniu - dodaje prokurator Czułowski.

W śledztwie ustalono, że mężczyzna używał broni pneumatycznej. Decyzję o przeniesieniu śledztwa do Jeleniej Góry podjął Prokurator Generalny, żeby uniknąć zarzutu dot. bezstronności w prowadzeniu śledztwa.
Tomasz Czułowski

Wiadomości z regionu

2019-05-24, godz. 17:25 Powódź nam nie grozi - uspokaja opolski ratusz W Opolu nie ma niebezpieczeństwa powodzi - uspokaja rzecznik opolskiego ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak. Jak podkreśla, służby odpowiedzialne za zarządzan ... » więcej 2019-05-24, godz. 16:45 Opolskie: stany ostrzegawcze na rzekach przekroczone w 5 miejscach Jutro (25.05) po południu przejdzie fala kulminacyjna na Odrze w Opolu.Służby uspokajają, że nie grozi nam powódź. » więcej 2019-05-24, godz. 15:30 EUROWYBORY. Politycy PiS podsumowali kampanię do Europarlamentu. Ponad 130 oficjalnych spotkań na Opolszczyźnie Ponad 130 spotkań z mieszkańcami podczas kampanii na Opolszczyźnie mają na koncie kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Europarlamentu. » więcej 2019-05-24, godz. 15:00 W Opolu otwarto Centrum Obsługi Cudzoziemców. Ma być szybciej i komfortowo, bo wniosków lawinowo przybywa Jest w pełni skomputeryzowane i przygotowane do przyjęcia stale wrastającej liczby interesantów. Załatwienie spraw ma być w nim szybkie i bezproblemowe. W urz ... » więcej 2019-05-24, godz. 14:00 EUROWYBORY. Politycy Nowoczesnej zachęcali w Opolu do udziału w eurowyborach i głosowania na Krzysztofa Mieszkowskiego Przedstawiciele Nowoczesnej rozdawali w Opolu ulotki i zachęcali do udziału w niedzielnych (26.05) eurowyborach. Na konferencji prasowej przed ratuszem podsum ... » więcej 2019-05-24, godz. 14:00 Młodzi opolanie nie zgadzają się na bierność wobec zmian klimatycznych. Młodzieżowy strajk w Opolu Opolska młodzież spotkała się na placu Wolności w Opolu, żeby wspólnie zamanifestować bierność polityków i dorosłych wobec zmian klimatycznych w Polsce i na ś ... » więcej 2019-05-24, godz. 13:10 Wysoki stan Odry. Wojewoda uspokaja: powódź nam nie grozi [AKTUALIZACJA] - Powódź nam nie grozi - wojewoda opolski dementuje informacje o tym, że Czesi w niekontrolowany sposób zrzucają wodę ze swoich zbiorników. Adrian Czubak podk ... » więcej 2019-05-24, godz. 12:45 EUROWYBORY. Paweł Grabowski przypomniał o podstawowych postulatach ruchu Kukiz'15 do Europarlamentu O udział w eurowyborach zaapelował na koniec kampanii Paweł Grabowski. Na konferencji prasowej kandydat ruchu Kukiz'15 podkreślił, że jego ugrupowanie walczy ... » więcej 2019-05-24, godz. 12:30 Opolskie: zbiorniki retencyjne mają duże rezerwy. MZD zamyka ul. Bolkowską w Opolu Zbiorniki retencyjne w województwie opolskim mają spore rezerwy i mogą przyjąć jeszcze bardzo dużo wody płynącej w opolskich rzekach. » więcej 2019-05-24, godz. 12:30 NIK sprawdziła 6 opolskich szkół i samorządów. Chodzi o zmiany w oświacie Opolska delegatura Najwyższej Izby Kontroli oceniła zmiany przeprowadzone w systemie oświaty. Skontrolowano 6 jednostek z terenu Opolszczyzny. To I Liceum Ogó ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »