Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-25, 17:30 Autor: Witold Wośtak

Młodzież Wszechpolska szykuje się do weekendowej akcji "Kupuj polskie". Chodzi o promowanie polskich produktów

Bartłomiej Czuchnowski [fot. Witold Wośtak]
Bartłomiej Czuchnowski [fot. Witold Wośtak]
Młodzież Wszechpolska będzie zachęcać do kupowania polskich produktów. W najbliższy weekend (27-28.04) kilkunastu przedstawicieli tej organizacji zaangażuje się w prowadzenie corocznej akcji "Kupuj Polskie".
Chodzi o wspomaganie polskich przedsiębiorców oraz polskiej gospodarki. Młodzież Wszechpolska poprowadzi weekendową kampanię w Opolu, a odpowiednio w sobotę i niedzielę akcja zawita do Nysy i Brzegu. O szczegółach mówi Bartłomiej Czuchnowski, prezes koła Młodzieży Wszechpolskiej w Opolu.

- Będziemy chodzić grupami i pytać właścicieli sklepów, czy zgodzą się na zawieszenie plakatu zachęcającego do kupna polskich produktów na witrynie lub drzwiach. Oczywiście mamy też ulotki, które będziemy rozdawać w sklepach oraz na ulicach naszych miast.

Na jakie produkty chcą zwrócić uwagę członkowie Młodzieży Wszechpolskiej?
Czuchnowski mówi m.in. o cukrze, napojach oraz meblach.

- Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie produkty jesteśmy w stanie wytworzyć. Mam na myśli zwłaszcza produkty żywnościowe, bo nasze warunki klimatyczne nie pozwalają na takie sprawy. Niektóre produkty muszą być importowane, ale jest wiele przykładów na to, co jesteśmy w stanie produkować sami. Robimy to i chodzi o niezastępowanie naszego towaru produktami z innych krajów.

Dodajmy, że dla sklepów w Opolu Młodzież Wszechpolska przygotowała około 100 plakatów.
Bartłomiej Czuchnowski 1
Bartłomiej Czuchnowski

Wiadomości z regionu

2019-08-18, godz. 21:54 Noc w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. Wakacyjna atrakcja dla dzieci Ostatnią noc tegorocznych wakacji mali mieszkańcy gminy Walce będą mogli spędzić nie we własnych łóżkach, ale w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. » więcej 2019-08-18, godz. 21:37 Defilada w Katowicach – hołd oddany historii, czy polityczna gra? Gorąca dyskusja polityków w Niedzielnej Loży Radiowej Podzielone zdania w sprawie lokalizacji defilady wojskowej 'Wierni Polsce'. Opolscy politycy dyskutowali, czy wybór Katowic na takie wydarzenie, to decyzja po ... » więcej 2019-08-18, godz. 17:18 Zlot Fanów Motoryzacji Japońskiej Osaka na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi [ZDJĘCIA] Do dziś (18.08) na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi trwa 3 Zlot Fanów Motoryzacji Japońskiej OSAKA. Jak podają organizatorzy, wydarzenie przyciągnęło ponad dwust ... » więcej 2019-08-18, godz. 17:18 Kresowianie z całej Opolszczyzny przyjechali do Wójcic. Trwają VIII Opolskie Dni Madonn Kresowych Mimo powojennej zawieruchy, kult Matki Boskiej Łopatyńskiej, której cudowny obraz znajduje się w wójcickim sanktuarium, nie stracił na znaczeniu. » więcej 2019-08-18, godz. 17:00 Janusz Kowalski zapowiedział walkę z wyludnieniem Opolszczyzny. "Potrzebne są odważne programy" - Według ekspertów, egzystencja województwa opolskiego stoi pod wielkim znakiem zapytania - mówił na dzisiejszej (18.08) konferencji prasowej Janusz Kowalski, ... » więcej 2019-08-18, godz. 14:24 "Pacjenci sami wydłużają kolejki". Rzecznik opolskiego NFZ o problemie nie zgłaszanych rezygnacji z wizyt u lekarzy sp ... - Od kwietnia operacje zaćmy, badanie rezonansem magnetycznym oraz tomografem komputerowym stały się świadczeniami nielimitowanymi - przypomniała w 'Rozmowie ... » więcej 2019-08-18, godz. 13:57 Nocny rajd pijanego kierowcy zakończony w... ogródku Pijany kierowca wjechał na chodnik, staranował ogrodzenie i zatrzymał się w ogródku. Do zdarzenia doszło minionej nocy w centrum Opola, na ul. Robotniczej. 21 ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:50 Gmina Głuchołazy tętni życiem podczas wakacji. Do wyboru park, tężnia, Muszla Leśna, Pokrzywna i Jarnołtówek Dużą popularnością wśród turystów cieszy się w te wakacje gmina Głuchołazy. Samorząd przeznaczył dodatkowe 100 tysięcy złotych na organizację weekendowych i ś ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:31 Sanepid przestrzega: miejskie fontanny, to nie kąpieliska. Nie pozwólmy wchodzić dzieciom Rodzice nie powinni pozwalać na kąpiel dzieci w fontannach, to niebezpieczne - ostrzega sanepid. » więcej 2019-08-18, godz. 07:49 Remontują parter urzędu, żeby petentom było wygodniej Po remoncie dachu urzędu gminy w Reńskiej Wsi przyszedł czas na parter. Prace budowlane już się rozpoczęły i potrwają jeszcze kilka tygodni, ale po ich zakońc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »