Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-25, 08:06 Autor: Daniel Klimczak

Mieszkańcy powiatu nyskiego będą mogli własnoręcznie zasadzić las

Sadzenie drzew [fot. Nadleśnictwo Prudnik]
Sadzenie drzew [fot. Nadleśnictwo Prudnik]
W całym kraju sadzi się średnio prawie 1000 drzew w ciągu minuty [fot. Nadleśnictwo Prudnik]
W całym kraju sadzi się średnio prawie 1000 drzew w ciągu minuty [fot. Nadleśnictwo Prudnik]
Leśnicy w powiecie nyskim zapraszają do wspólnego sadzenia drzew. W akcji może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Wystarczy tylko zabrać ze sobą pozytywne nastawienie.
W najbliższą sobotę (27.04), od 09:00, pomóc przyrodzie będzie można w okolicach Łosiówki, leżącej przy drodze z Biechowa do Radowic.

Akcja zostanie tam zorganizowana po raz trzeci. Jak zauważa leśniczy leśnictwa Biechów Zbigniew Surowiecki, jej realizacja była możliwa między innymi dzięki współpracy z nyskim starostwem.

- Spotkaliśmy się, porozmawialiśmy i mówiłem, że spróbujemy zaangażować ludzi i zobaczymy, co z tego wyjdzie. W pierwszym roku byliśmy mile zaskoczeni, było to około 40 osób. W drugim roku powtórzyliśmy tę sytuację, no i chcemy to kontynuować. Myślę, że to ma wielki sens i są tego efekty - wyjaśnia.

Trzy tygodnie później, podobne wydarzenie odbędzie się na Kopie Biskupiej. W niedzielę (19.05) w samo południe leśnicy będą czekać na chętnych przed miejscowym schroniskiem.

Jak mówi Marek Cholewa, nadleśniczy Nadleśnictwa Prudnik, w akcji nie chodzi o wyręczanie leśników, a o umożliwienie mieszkańcom pomocy przyrodzie.
Choć w terenie górzystym zadanie to jest nieco trudniejsze niż na nizinie, to każdy poradzi sobie z zasadzeniem własnego kawałka lasu.

- Wiele osób się pyta, czy może pomóc, że chciałoby, więc my oferujemy taką akcję. Nawet, jeśli przyjdzie ktoś z rodziną, z dziećmi, to tez każde dziecko będzie w stanie takie drzewko posadzić. Znajdziemy takie miejsce, żeby każdemu, według jego siły i możliwości, umożliwić posadzenie kawałka lasu - dodaje.

Dodajmy, że na zakończenie obu wydarzeń, ich uczestnicy wezmą udział we wspólnych biesiadach.
Zbigniew Surowiecki
Marek Cholewa

Wiadomości z regionu

2020-06-06, godz. 07:00 Kędzierzyńsko-kozielski szpital ponownie będzie przyjmować wszystkich pacjentów Szpital w Kędzierzynie-Koźlu jeszcze w tym miesiącu wraca do funkcjonowania sprzed epidemii. » więcej 2020-06-05, godz. 20:27 Raport dnia: 8 zachorowań na COVID-19. Wśród zakażonych kilka młodych osób 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, brak ofiar śmiertelnych i jeden 'ozdrowieniec'. Tak przedstawia się piątkowy (05.06) bilans dnia w regionie. Od początku… » więcej 2020-06-05, godz. 20:10 Handel narkotykami, atak na policjanta i ucieczka - to zarzuty postawione dealerowi z Opola. Policjant oddał strzał os… Do 10 lat więzienia grozi dealerowi narkotyków, który uderzył policjanta i uciekł z miejsca zatrzymania. To epilog wczorajszej (04.06) interwencji przy ulicy Luboszyckiej… » więcej 2020-06-05, godz. 19:30 Akcja gaszenia opuszczonej hali poprzemysłowej w Prudniku może potrwać do nocy. Na miejscu pracuje 10 zastępów straży Od około 14.00 trwa akcja gaszenia pożaru opuszczonej hali poprzemysłowej w Prudniku. Pali się dach magazynu jednej z byłych firm włókienniczych. Na miejscu pracuje… » więcej 2020-06-05, godz. 19:00 Opolska delegatura KBW przypomina o zasadach i terminach dot. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich Do 16 czerwca gminy przyjmują wnioski dot. zamiaru głosowania korespondencyjnego w zbliżających się wyborach prezydenckich. Wzór dokumentu można znaleźć w int… » więcej 2020-06-05, godz. 18:00 Wojewoda wydał zezwolenie na realizację obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla. Budowa ruszy jeszcze w czerwcu Wojewoda opolski wydał zgodę na budowę obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla. Trasa o długości ponad 14 kilometrów ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 40. Droga… » więcej 2020-06-05, godz. 17:51 Dwóch mężczyzn zasłabło podczas pracy w studzience kanalizacyjnej w Blachowni Dwóch mężczyzn pracujących w studzience kanalizacyjnej na terenie jednego z zakładów przemysłowych w Blachowni w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim straciło przytomność… » więcej 2020-06-05, godz. 17:50 Żołnierz z brzeskiego pułku saperów ma koronawirusa. Na kwarantannę odesłano także 4 jego kolegów Koronawirus w 1. Brzeskim Pułku Saperów. Ze służby wyłączonych zostało 5 żołnierzy. » więcej 2020-06-05, godz. 17:45 "Na podwójnym gazie" motorowerzysta z dzieckiem uciekał przed policją. 30-latek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów Ponad promil alkoholu miał w organizmie mężczyzna, który motorowerem przewoził 4-letniego syna i nie zatrzymał się do kontroli drogowej w gminie Kolonowskie. 30-latek… » więcej 2020-06-05, godz. 17:15 Policjanci na rowerach ponownie patrolują Brzeg. Można ich spotkać nie tylko w parkach Na brzeskie ulice wróciły rowerowe patrole policji. Poruszający się na dwóch kółkach funkcjonariusze szczególną uwagę przykładają do bezpieczeństwa innych rowerzystów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »