Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-25, 08:06 Autor: Daniel Klimczak

Mieszkańcy powiatu nyskiego będą mogli własnoręcznie zasadzić las

Sadzenie drzew [fot. Nadleśnictwo Prudnik]
Sadzenie drzew [fot. Nadleśnictwo Prudnik]
W całym kraju sadzi się średnio prawie 1000 drzew w ciągu minuty [fot. Nadleśnictwo Prudnik]
W całym kraju sadzi się średnio prawie 1000 drzew w ciągu minuty [fot. Nadleśnictwo Prudnik]
Leśnicy w powiecie nyskim zapraszają do wspólnego sadzenia drzew. W akcji może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Wystarczy tylko zabrać ze sobą pozytywne nastawienie.
W najbliższą sobotę (27.04), od 09:00, pomóc przyrodzie będzie można w okolicach Łosiówki, leżącej przy drodze z Biechowa do Radowic.

Akcja zostanie tam zorganizowana po raz trzeci. Jak zauważa leśniczy leśnictwa Biechów Zbigniew Surowiecki, jej realizacja była możliwa między innymi dzięki współpracy z nyskim starostwem.

- Spotkaliśmy się, porozmawialiśmy i mówiłem, że spróbujemy zaangażować ludzi i zobaczymy, co z tego wyjdzie. W pierwszym roku byliśmy mile zaskoczeni, było to około 40 osób. W drugim roku powtórzyliśmy tę sytuację, no i chcemy to kontynuować. Myślę, że to ma wielki sens i są tego efekty - wyjaśnia.

Trzy tygodnie później, podobne wydarzenie odbędzie się na Kopie Biskupiej. W niedzielę (19.05) w samo południe leśnicy będą czekać na chętnych przed miejscowym schroniskiem.

Jak mówi Marek Cholewa, nadleśniczy Nadleśnictwa Prudnik, w akcji nie chodzi o wyręczanie leśników, a o umożliwienie mieszkańcom pomocy przyrodzie.
Choć w terenie górzystym zadanie to jest nieco trudniejsze niż na nizinie, to każdy poradzi sobie z zasadzeniem własnego kawałka lasu.

- Wiele osób się pyta, czy może pomóc, że chciałoby, więc my oferujemy taką akcję. Nawet, jeśli przyjdzie ktoś z rodziną, z dziećmi, to tez każde dziecko będzie w stanie takie drzewko posadzić. Znajdziemy takie miejsce, żeby każdemu, według jego siły i możliwości, umożliwić posadzenie kawałka lasu - dodaje.

Dodajmy, że na zakończenie obu wydarzeń, ich uczestnicy wezmą udział we wspólnych biesiadach.
Zbigniew Surowiecki
Marek Cholewa

Wiadomości z regionu

2019-05-20, godz. 20:25 Gwałcił swoją małoletnią pasierbicę. Sąd skazał go na 3 lata więzienia Zdaniem prokuratury Roman P. gwałcił swoją pasierbicę. Oskarżony się nie przyznaje i jest zdziwiony zarzutami. Dzisiaj (20.05) ponownie ruszył proces w tej sp ... » więcej 2019-05-20, godz. 19:58 EUROWYBORY: Sławomir Kłosowski odwiedził rodzinne Wambierzyce i Kłodzko Na niecały tydzień przed wyborami do Parlamentu Europejskiego kandydaci odwiedzają kolejne miejscowości, by rozmawiać o problemach mieszkańców i przedstawiać ... » więcej 2019-05-20, godz. 19:45 Bez rywalizacji, zgodnie z zasadą fair play. Mała Olimpiada w PSP nr 2 w Opolu Rzut piankowym oszczepem, biegi i zeskoki, to tylko niektóre z konkurencji, z jakimi mierzyli się uczestnicy XVI Małej Olimpiady Fair Play OK. Zgodnie z trady ... » więcej 2019-05-20, godz. 18:00 Będzie remont jednej drogi, która leży w dwóch miejscowościach Prawie 700 tysięcy złotych dofinansowania pozyskała gmina Strzeleczki na remont ulicy Granicznej. To newralgiczna droga, z której korzystają nie tylko rolnicy ... » więcej 2019-05-20, godz. 16:47 EUROWYBORY. Lewica Razem o nierównościach na europejskim rynku pracy Sytuacja Polaków na europejskim rynku była głównym tematem konferencji wyborczej Lewicy Razem. W Opolu ten temat podjęli kandydujący do Parlamentu Europejskie ... » więcej 2019-05-20, godz. 16:22 Dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych trafiły do opolskich starostów i prezydenta Opola Ponad 14 milionów złotych są warte dofinansowania przekazane dziś (20.05) opolskim starostom i prezydentowi Opola w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. » więcej 2019-05-20, godz. 15:39 Wielofunkcyjne boiska w Graczach i Grabinie oficjalnie otwarte W olimpijskim stylu otwarto dwa wielofunkcyjne boiska w gminie Niemodlin. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i posłowie RP. Szko ... » więcej 2019-05-20, godz. 13:56 Wypadek w pracy. 46-latek spadł z rusztowania Nic nie zagraża życiu mężczyzny, który w Korfantowie spadł z rusztowania. W szpitalu u 46-latka stwierdzono złamanie kręgosłupa oraz ranę szarpaną ręki. » więcej 2019-05-20, godz. 13:40 Gość Loży Radiowej o modernizacji linii E30. Prace idą zgodnie z planem Na 30% ocenia się zaawansowanie prac remontowych na linii kolejowej E30 na odcinku Kędzierzyn-Koźle - Opole Zachodnie. Po modernizacji linia ma być m.in. szyb ... » więcej 2019-05-20, godz. 12:15 Cyberoszuści w rękach opolskich kryminalnych. Próbowali oszukać 90 osób 3 mieszkańców gminy Praszka odpowie przed sądem za cyberoszustwa. 19-latkowie działali na jednym z portali aukcyjnych. Mężczyźni zamawiali towar w internecie. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »