Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-23, 16:30 Autor: Katarzyna Doros

Siłownie pod chmurą mogą być przyjazne także dla seniorów. W Opolu ruszył projekt skierowany do osób 60+

Projekt "Przyjazne siłownie plenerowe" [fot. Katarzyna Doros]
Projekt "Przyjazne siłownie plenerowe" [fot. Katarzyna Doros]
Projekt "Przyjazne siłownie plenerowe" [fot. Katarzyna Doros]
Projekt "Przyjazne siłownie plenerowe" [fot. Katarzyna Doros]
Projekt "Przyjazne siłownie plenerowe" [fot. Katarzyna Doros]
Projekt "Przyjazne siłownie plenerowe" [fot. Katarzyna Doros]
Chcą aktywnie spędzać czas i zadbać o własną kondycję. Ćwiczeniami na siłowni "pod chmurką" w parku na osiedlu Armii Krajowej w Opolu opolscy seniorzy rozpoczęli cykl treningów w ramach projektu "Przyjazne siłownie plenerowe". Pod okiem instruktora chętni mogli nauczyć się, jak poprawnie korzystać z dostępnych urządzeń i wykonać trening obwodowy.
- Chcemy odczarować siłownie na powietrzu. Pokazać, że mogą być dobrym miejscem do aktywnego spędzania czasu dla osób w każdym wieku - tłumaczy Justyna Wicińska z Europejskiego Stowarzyszenia Aktywności Ruchowej 50+. - Mając świadomość swoich ograniczeń, musimy starać się tak prowadzić ten ruch i zadbać o odpowiednią pozycję, żeby po prostu nie zrobić sobie krzywdy. A możemy wykorzystać te maszyny do tego, żeby poprawić swoje zdrowie, wzmocnić mięśnie, troszkę je rozciągnąć, poprawić naszą wydolność.

- Mam problemy z kręgosłupem, ale jestem bardzo zadowolona, że udało mi się ćwiczyć na wszystkim i tak bym chciała dalej - mówi opolanka.

- Myślę, że tutaj uzyskam lepszą sprawność. Zawsze po ćwiczeniach człowiek się lepiej czuje, tak swobodnie i fizycznie i psychicznie - dodaje Zofia Madej.

- Bardzo lubię te ćwiczenia, gdzie się wykonuje skręty bioder, też te ćwiczenia na brzuch i na nagi oczywiście. Bardzo fajne są. Wykonuję je intensywnie, nie obijam się - mówi jedna z ćwiczących kobiet.

- Praca nad sylwetką na pewno jest ważna, ale to przy okazji, bo robię to przede wszystkim dla zdrowia - dodaje Maria Zakowicz.

Projekt zakłada łącznie 10 spotkań. Seniorzy ćwiczą w dwóch grupach w każdy wtorek. O 9.00 w parku na osiedlu Armii Krajowej w Opolu (koło pętli Pużaka) i o 10.30 na bulwarach nad Odrą. Do zajęć można dołączyć w każdym momencie. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 604-075-882.
Justyna Wicińska i seniorki

Wiadomości z regionu

2019-05-23, godz. 21:30 Namysłowscy strażacy świętowali. "Powiatowy dzień strażaka to czas podsumowań i nagród" W Namysłowie odbyły się uroczystości związane z obchodami powiatowego dnia strażaka. W święcie brali udział czynni, jak i emerytowani strażacy z jednostek zaw ... » więcej 2019-05-23, godz. 20:45 2 oddziały w BCM nieczynne do odwołania - fizjoterapeuci protestują Oddział Dzienny Rehabilitacji i fizjoterapia ambulatoryjna - dwie jednostki Brzeskiego Centrum Medycznego są od dziś nieczynne do odwołania. Sprawa ma związek ... » więcej 2019-05-23, godz. 20:45 Piotr Semka: Lubię polemizować ze Ślązakami - Bardzo lubię Śląsk, śledzę to, co u was się dzieje - powiedział w 'Loży Radiowej' red. Piotr Semka, autor książek, dziennikarz, publicysta. - Punktem wyjści ... » więcej 2019-05-23, godz. 20:30 EUROWYBORY: Europoseł Sławomir Kłosowski podsumował kampanię Sławomir Kłosowski, eurodeputowany PiS walczący o reelekcję, podsumował swoją kampanię do Europarlamentu i zaapelował o oddanie na niego głosu. Polityk mówi, ... » więcej 2019-05-23, godz. 19:45 W powiecie prudnickim nie ma przekroczeń stanów ostrzegawczych na rzekach Mieszkańcy powiatu prudnickiego mogą być spokojni o stan rzek po intensywnych opadach deszczu. Żadna nie przekracza stanów alarmowych i ostrzegawczych. » więcej 2019-05-23, godz. 19:15 Wielkie sprzątanie pod Namysłowem. Ulewa wyrządziła spore szkody m.in. w Rychnowie [ZDJĘCIA] Kilkudziesięciu strażaków uczestniczyło w akcji usuwania skutków nawałnic, które przeszły wczoraj nad powiatem namysłowskim. Jedną z najbardziej poszkodowanyc ... » więcej 2019-05-23, godz. 18:21 Duże zainteresowanie głubczyckim "rolniczakiem" na dniach otwartych Jak wygląda kształcenie młodych rolników, jak kieruje się nowoczesnym traktorem i na czym polega zbilansowanie krajobrazu. Odpowiedzi na te pytania szukała op ... » więcej 2019-05-23, godz. 17:16 Po ulewach w powiecie głubczyckim: zalane piwnice i przepusty, ucierpiał też parter szpitala W nocy na rzece Opawa w powiecie głubczyckim przekroczone były stany ostrzegawcze. W jednym miejscu odnotowano przekroczenie stanu alarmowego. Po północy sytu ... » więcej 2019-05-23, godz. 17:00 Będą dodatkowe pieniądze na służbę zdrowia. W skali kraju to 4 mld złotych Minister zdrowia zapowiada, że w lipcu służba zdrowia zostanie dofinansowana sumą 4 mld złotych. Jaka część tych pieniędzy trafi na Opolszczyznę - tego nie wi ... » więcej 2019-05-23, godz. 16:45 Pożegnanie biskupa Jana Bagińskiego. Przygotowano dwie księgi kondolencyjne Pierwsza z ksiąg znajduje się w holu na pierwszym piętrze kurii i będzie dostępna do piątku (24.05) w godzinach urzędowania, czyli od 8.00 do 16.00. W piątek ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »