Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-22, 14:49 Autor: Mariusz Chałupnik

"Zajączek" odwiedził dzieci z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu

Wielkanocne prezenty w opolskiej parafii Ewangelicko-Augsburskiej rozdawane są od blisko 30 lat [fot. Mariusz Chałupnik]
Wielkanocne prezenty w opolskiej parafii Ewangelicko-Augsburskiej rozdawane są od blisko 30 lat [fot. Mariusz Chałupnik]
Najpierw modlitwa, a później szukanie słodkości. Jak co roku dzieci i młodzież parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu otrzymały świąteczne, wielkanocne prezenty.
Słodkości pochowane były w ogrodzie kościoła w Osinach, gdzie odbyło się nabożeństwo. W opolskiej parafii tradycja wielkanocnego obdarowywania najmłodszych ma już blisko 30 lat.

- Taka coroczna tradycja - mówi Norbert. - Dzieci po nabożeństwie szukają sobie zajączka wielkanocnego. Znajdują małe, drobne prezenty. Jakieś słodycze, same potrzebne rzeczy.

- Mam w paczce batonika - opowiada Ania. - I czekoladę, ciasteczka. Przyniósł mi to zajączek, ale go nie widziałam, bo był wtedy, kiedy było nabożeństwo.

- Dzieci biegają po ogrodzie, szukają zajączka - dodaje ks. Wojciech Pracki, proboszcz parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu. - Dzieci naprawdę na to czekają. To jest ten dzień w roku, kiedy właśnie bezkarnie można księdza oblać wodą, kiedy jest schowana paczuszka. Te dzieci trzeba rozpieszczać, szczególnie, że są święta. One muszą przede wszystkim chcieć uczestniczyć w życiu parafii. Muszą lubić siebie, być ze sobą, bo wówczas tworzą atmosferę rodzinną parafii.

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Opolu zrzesza ponad 230 wiernych.
"Zajączek" w parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu

Wiadomości z regionu

2020-06-05, godz. 20:27 Raport dnia: 8 zachorowań na COVID-19. Wśród zakażonych kilka młodych osób 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, brak ofiar śmiertelnych i jeden 'ozdrowieniec'. Tak przedstawia się piątkowy (05.06) bilans dnia w regionie. Od początku… » więcej 2020-06-05, godz. 20:10 Handel narkotykami, atak na policjanta i ucieczka - to zarzuty postawione dealerowi z Opola. Policjant oddał strzał os… Do 10 lat więzienia grozi dealerowi narkotyków, który uderzył policjanta i uciekł z miejsca zatrzymania. To epilog wczorajszej (04.06) interwencji przy ulicy Luboszyckiej… » więcej 2020-06-05, godz. 19:30 Akcja gaszenia opuszczonej hali poprzemysłowej w Prudniku może potrwać do nocy. Na miejscu pracuje 10 zastępów straży Od około 14.00 trwa akcja gaszenia pożaru opuszczonej hali poprzemysłowej w Prudniku. Pali się dach magazynu jednej z byłych firm włókienniczych. Na miejscu pracuje… » więcej 2020-06-05, godz. 19:00 Opolska delegatura KBW przypomina o zasadach i terminach dot. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich Do 16 czerwca gminy przyjmują wnioski dot. zamiaru głosowania korespondencyjnego w zbliżających się wyborach prezydenckich. Wzór dokumentu można znaleźć w int… » więcej 2020-06-05, godz. 18:00 Wojewoda wydał zezwolenie na realizację obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla. Budowa ruszy jeszcze w czerwcu Wojewoda opolski wydał zgodę na budowę obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla. Trasa o długości ponad 14 kilometrów ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 40. Droga… » więcej 2020-06-05, godz. 17:51 Dwóch mężczyzn zasłabło podczas pracy w studzience kanalizacyjnej w Blachowni Dwóch mężczyzn pracujących w studzience kanalizacyjnej na terenie jednego z zakładów przemysłowych w Blachowni w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim straciło przytomność… » więcej 2020-06-05, godz. 17:50 Żołnierz z brzeskiego pułku saperów ma koronawirusa. Na kwarantannę odesłano także 4 jego kolegów Koronawirus w 1. Brzeskim Pułku Saperów. Ze służby wyłączonych zostało 5 żołnierzy. » więcej 2020-06-05, godz. 17:45 "Na podwójnym gazie" motorowerzysta z dzieckiem uciekał przed policją. 30-latek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów Ponad promil alkoholu miał w organizmie mężczyzna, który motorowerem przewoził 4-letniego syna i nie zatrzymał się do kontroli drogowej w gminie Kolonowskie. 30-latek… » więcej 2020-06-05, godz. 17:15 Policjanci na rowerach ponownie patrolują Brzeg. Można ich spotkać nie tylko w parkach Na brzeskie ulice wróciły rowerowe patrole policji. Poruszający się na dwóch kółkach funkcjonariusze szczególną uwagę przykładają do bezpieczeństwa innych rowerzystów… » więcej 2020-06-05, godz. 16:00 Pożar zdewastowanego obiektu byłej firmy włókienniczej w Prudniku Pali się hala poprzemysłowa dawnych zakładów prudnickiego „Froteksu”. Według wstępnych informacji nie ma poszkodowanych. Pożar wybuchł w obiekcie objętym ochroną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »