Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-22, 14:49 Autor: Mariusz Chałupnik

"Zajączek" odwiedził dzieci z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu

Wielkanocne prezenty w opolskiej parafii Ewangelicko-Augsburskiej rozdawane są od blisko 30 lat [fot. Mariusz Chałupnik]
Wielkanocne prezenty w opolskiej parafii Ewangelicko-Augsburskiej rozdawane są od blisko 30 lat [fot. Mariusz Chałupnik]
Najpierw modlitwa, a później szukanie słodkości. Jak co roku dzieci i młodzież parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu otrzymały świąteczne, wielkanocne prezenty.
Słodkości pochowane były w ogrodzie kościoła w Osinach, gdzie odbyło się nabożeństwo. W opolskiej parafii tradycja wielkanocnego obdarowywania najmłodszych ma już blisko 30 lat.

- Taka coroczna tradycja - mówi Norbert. - Dzieci po nabożeństwie szukają sobie zajączka wielkanocnego. Znajdują małe, drobne prezenty. Jakieś słodycze, same potrzebne rzeczy.

- Mam w paczce batonika - opowiada Ania. - I czekoladę, ciasteczka. Przyniósł mi to zajączek, ale go nie widziałam, bo był wtedy, kiedy było nabożeństwo.

- Dzieci biegają po ogrodzie, szukają zajączka - dodaje ks. Wojciech Pracki, proboszcz parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu. - Dzieci naprawdę na to czekają. To jest ten dzień w roku, kiedy właśnie bezkarnie można księdza oblać wodą, kiedy jest schowana paczuszka. Te dzieci trzeba rozpieszczać, szczególnie, że są święta. One muszą przede wszystkim chcieć uczestniczyć w życiu parafii. Muszą lubić siebie, być ze sobą, bo wówczas tworzą atmosferę rodzinną parafii.

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Opolu zrzesza ponad 230 wiernych.
"Zajączek" w parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu

Wiadomości z regionu

2019-05-21, godz. 13:15 W Kędzierzynie-Koźlu zagoszczą rzeźby koziołków Wrocław ma krasnale, a Kędzierzyn-Koźle będzie mieć koziołki. Rzeźba zwierząt, stylizowana na te przedstawione w herbie miasta, stanie na remontowanym właśnie ... » więcej 2019-05-21, godz. 12:54 Opolscy naukowcy chcą stworzyć model integracji cudzoziemców. Na początek przygotowano konferencję i warsztaty - Napływ obcokrajowców do Polski będzie się utrzymywał - ocenił w rozmowie 'W cztery oczy' Marek Witek, pełnomocnik zarządu województwa ds. wielokulturowości. ... » więcej 2019-05-21, godz. 12:53 "To dla nas szansa na normalne życie". W Opolu powstało mieszkanie chronione dla pełnoletnich wychowanków domu dziecka Powiat opolski kupił drugie mieszkanie chronione dla trzech pełnoletnich wychowanków opuszczających dom dziecka lub rodzinę zastępczą. Za mieszkanie jest odpo ... » więcej 2019-05-21, godz. 12:40 Przystań Szkwał będzie odmieniona, wyremontują też stary internat Budynek internatu kędzierzyńskiej szkoły żeglugi przejdzie przebudowę a przystań Szkwał doczeka się zagospodarowania. Takie są plany zakreślone w projekcie, n ... » więcej 2019-05-21, godz. 10:00 Remont drogi w Trawnikach na finiszu Już drugi rok mieszkańcy miejscowości Trawniki w gminie Pawłowiczki mieszkają na placu budowy. Trwa gruntowny remont drogi numer 1211O. W ubiegłych latach sta ... » więcej 2019-05-20, godz. 21:12 Wmurowano kamień węgielny pod przyszłą galerię handlową w Nysie. "To jest największa prywatna inwestycja w historii mi ... W Nysie wmurowano kamień węgielny pod budową galerii handlowej przy ulicy Kolejowej. Uroczystość była okazją do przypomnienia sześcioletnich starań inwestora, ... » więcej 2019-05-20, godz. 20:25 Gwałcił swoją małoletnią pasierbicę. Sąd skazał go na 3 lata więzienia Zdaniem prokuratury Roman P. gwałcił swoją pasierbicę. Oskarżony się nie przyznaje i jest zdziwiony zarzutami. Dzisiaj (20.05) ponownie ruszył proces w tej sp ... » więcej 2019-05-20, godz. 19:58 EUROWYBORY: Sławomir Kłosowski odwiedził rodzinne Wambierzyce i Kłodzko Na niecały tydzień przed wyborami do Parlamentu Europejskiego kandydaci odwiedzają kolejne miejscowości, by rozmawiać o problemach mieszkańców i przedstawiać ... » więcej 2019-05-20, godz. 19:45 Bez rywalizacji, zgodnie z zasadą fair play. Mała Olimpiada w PSP nr 2 w Opolu Rzut piankowym oszczepem, biegi i zeskoki, to tylko niektóre z konkurencji, z jakimi mierzyli się uczestnicy XVI Małej Olimpiady Fair Play OK. Zgodnie z trady ... » więcej 2019-05-20, godz. 18:00 Będzie remont jednej drogi, która leży w dwóch miejscowościach Prawie 700 tysięcy złotych dofinansowania pozyskała gmina Strzeleczki na remont ulicy Granicznej. To newralgiczna droga, z której korzystają nie tylko rolnicy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »