Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-18, 17:15 Autor: Katarzyna Doros

Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem. Nie żyje jeden z przysypanych robotników

Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem [fot. Katarzyna Doros]
Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem [fot. Katarzyna Doros]
Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem [fot. Katarzyna Doros]
Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem [fot. Katarzyna Doros]
Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem [fot. Katarzyna Doros]
Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem [fot. Katarzyna Doros]
Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem [fot. Katarzyna Doros]
Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem [fot. Katarzyna Doros]
Do tragicznego wypadku doszło podczas budowy kanalizacji przy drodze powiatowej w miejscowości Schodnia, w gminie Ozimek. Podczas prowadzenia prac ziemnych doszło do osunięcia ziemi do wykopu, w którym przebywało dwóch pracowników. Do zdarzenia doszło około godziny 13:00. Jak potwierdza Państwowa Inspekcja Pracy w Opolu, jednego z mężczyzn nie udało się uratować. Na miejscu pracuje kilkanaście jednostek straży pożarnej oraz policja i pogotowie.
- Jednego z mężczyzn udało się od razu wydobyć. Nie odniósł on żadnych obrażeń - mówi mł. bryg. Dariusz Gieroń, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

- Kolejna osoba nadal pozostaje w wykopie. Nadal prowadzimy intensywne prace w celu zabezpieczenia wykopu, ponieważ sytuacja jest bardzo trudna, ten wykop się mocno obsypuje. Tak więc, musimy też zadbać o bezpieczeństwo ratowników. Strażacy dowieźli elementy drewniane oraz płyty, które służą do stabilizacji tego wykopu, zabezpieczenia, po to, żeby nie obsypywała się ta ziemia.

- Ratownicy cały czas próbują dotrzeć do przysypanego ciała mężczyzny. Lekarz nie może stwierdzić, że doszło do zgonu - informują strażacy.

- W tym miejscu robią kanalizację i ci robotnicy to przekopywali z drugiej strony, aż do zbiorników. Widziałem, że strażacy nie umieją wyciągnąć tego mężczyzny, bo coś go tam może przycisnęło, a do tego bez przerwy się ta ziemia obsypuje, działa pompa, bo tam jest woda na dole - mówi jeden z mieszkańców.

Prace przy budowie kanalizacji w Schodni prowadzi firma Mostostal Zabrze.
mł. bryg. Dariusz Gieroń
mieszkaniec Schodni

Wiadomości z regionu

2019-05-25, godz. 21:43 "Wszystko jest na luzie". Zabawa i integracja podczas opolskiej Seniorady Opolscy seniorzy udowodnili, że chętnie się integrują, lubią aktywnie spędzać czas i mogą inspirować młodszych mieszkańców. W pikniku rekreacyjnym w Parku Nad ... » więcej 2019-05-25, godz. 21:04 Dzień otwarty poświęcony profilaktyce raka skóry. Akcja opolskiego NFZ Z myślą o wakacjach, opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zorganizował w centrum handlowym Turawa Park w Opolu dzień otwarty poświęcony profilaktyce ra ... » więcej 2019-05-25, godz. 20:22 Odra zalała jaz przy moście im. Ireny Sendlerowej na Wyspę Bolko. Opolanie jednak nie czują się zagrożeni Mimo, że poziom wody w Odrze podniósł się na tyle, że przykrył większość jazu przy moście z Pasieki na Wyspę Bolko, mieszkańcy Opola nie czują się zagrożeni p ... » więcej 2019-05-25, godz. 18:19 Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie krapkowickim odwołane Pogotowie przeciwpowodziowe w gminach Krapkowice i Zdzieszowice, obowiązywało od piątku od godz. 7:30. Dzisiaj (25.05) sytuacja się ustabilizowała, centrum kr ... » więcej 2019-05-25, godz. 17:51 Na Górze św. Anny uczczono pamięć powstańców śląskich największej bitwy III Powstania Politycy i przedstawiciele władz samorządowych w asyście harcerzy i mieszkańców Opolszczyzny, uczcili największą bitwę III Powstania Śląskiego przed Pomnikiem ... » więcej 2019-05-25, godz. 17:08 Rafał Bartek ponownie szefem Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim Obradujące dzisiaj (25.05) w Zakrzowie 30. Walne Zgromadzenie Delegatów TSKN, podsumowało czteroletnią kadencję i wybrało nowe władze Towarzystwa na kolejne c ... » więcej 2019-05-25, godz. 16:34 Stan ostrzegawczy wody w Odrze nieznacznie przekroczony. Nie ma powodu do niepokoju - uspokaja straż pożarna Przez Opole przechodzi fala wezbraniowa wody w Odrze. Stan ostrzegawczy jest lekko tylko przekroczony, ale powodu do niepokoju nie ma - uspokajają opolscy str ... » więcej 2019-05-25, godz. 13:33 Dziś Senioriada w Parku Nadodrzańskim w Opolu. W programie sporo atrakcji dla całych rodzin Promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz integracja środowiska, to najważniejsze cele organizowanej po raz kolejny w Opolu Senioriady. » więcej 2019-05-25, godz. 11:00 Śmiertelny wypadek na DK 40 w Kędzierzynie Koźlu - AKTUALIZACJA I ZDJĘCIA Do śmiertelnego wypadku doszło na DK 40 na wysokości Ronda Milenijnego w Kędzierzynie Koźlu. Trasa była zablokowana, teraz wprowadzono ruch wahadłowy. » więcej 2019-05-25, godz. 08:04 "Dzień piękności i radości" dla mam z Ośrodka Readaptacji Społecznej SZANSA w Opolu 'Dzień piękności i radości' zorganizowali wolontariusze opolskiej fundacji Dr Clown. Aby w tym wyjątkowym dniu mamy mogły się zrelaksować, w placówce powstał ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »