Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-18, 15:00 Autor: Witold Wośtak

Matury na Opolszczyźnie wciąż pod znakiem zapytania. Zależy, czy nauczyciele wezmą udział w radach pedagogicznych

Matura 2018 [fot. Ewelina Laxy]
Matura 2018 [fot. Ewelina Laxy]
Nadal nie wiadomo, co z maturami w województwie opolskim.
Przed rozpoczęciem strajku nauczycieli, uchwałę o klasyfikacji uczniów podjęły tylko trzy szkoły: Zespół Szkół w Byczynie, liceum plastyczne im. Jana Cybisa w Opolu oraz Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie.

Michał Siek, Opolski Kurator Oświaty, mówi, że ma informacje z kilku szkół, wedle których strajk zostanie zawieszony w celu podjęcia uchwał klasyfikacyjnych.

- Mamy nadzieję, że wszyscy podejmą te uchwały i matury będą mogły zostać przeprowadzone normalnie - mówi Michał Siek. Jak dodaje, w szkołach organizowane są zebrania z rodzicami.

- Rodzice i uczniowie klas maturalnych są oczywiście żywo zainteresowani, żeby takie rady odbyły się i żeby uchwały zostały podjęte. Te grupy są mocno zdeterminowane, więc jednak należy spodziewać się podjęcia uchwał. Postrzegam to jako branie uczniów będących na finiszu edukacji za zakładników. Przed tymi młodymi ludźmi pozostaje już edukacja w dorosłym życiu.

W ocenie Michała Sieka, utrudnianie życia maturzystom przez nauczycieli nie spotka się z pozytywną oceną polskiego społeczeństwa.
Michał Siek

Wiadomości z regionu

2019-08-18, godz. 21:54 Noc w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. Wakacyjna atrakcja dla dzieci Ostatnią noc tegorocznych wakacji mali mieszkańcy gminy Walce będą mogli spędzić nie we własnych łóżkach, ale w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. » więcej 2019-08-18, godz. 21:37 Defilada w Katowicach – hołd oddany historii, czy polityczna gra? Gorąca dyskusja polityków w Niedzielnej Loży Radiowej Podzielone zdania w sprawie lokalizacji defilady wojskowej 'Wierni Polsce'. Opolscy politycy dyskutowali, czy wybór Katowic na takie wydarzenie, to decyzja po ... » więcej 2019-08-18, godz. 17:18 Zlot Fanów Motoryzacji Japońskiej Osaka na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi [ZDJĘCIA] Do dziś (18.08) na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi trwa 3 Zlot Fanów Motoryzacji Japońskiej OSAKA. Jak podają organizatorzy, wydarzenie przyciągnęło ponad dwust ... » więcej 2019-08-18, godz. 17:18 Kresowianie z całej Opolszczyzny przyjechali do Wójcic. Trwają VIII Opolskie Dni Madonn Kresowych Mimo powojennej zawieruchy, kult Matki Boskiej Łopatyńskiej, której cudowny obraz znajduje się w wójcickim sanktuarium, nie stracił na znaczeniu. » więcej 2019-08-18, godz. 17:00 Janusz Kowalski zapowiedział walkę z wyludnieniem Opolszczyzny. "Potrzebne są odważne programy" - Według ekspertów, egzystencja województwa opolskiego stoi pod wielkim znakiem zapytania - mówił na dzisiejszej (18.08) konferencji prasowej Janusz Kowalski, ... » więcej 2019-08-18, godz. 14:24 "Pacjenci sami wydłużają kolejki". Rzecznik opolskiego NFZ o problemie nie zgłaszanych rezygnacji z wizyt u lekarzy sp ... - Od kwietnia operacje zaćmy, badanie rezonansem magnetycznym oraz tomografem komputerowym stały się świadczeniami nielimitowanymi - przypomniała w 'Rozmowie ... » więcej 2019-08-18, godz. 13:57 Nocny rajd pijanego kierowcy zakończony w... ogródku Pijany kierowca wjechał na chodnik, staranował ogrodzenie i zatrzymał się w ogródku. Do zdarzenia doszło minionej nocy w centrum Opola, na ul. Robotniczej. 21 ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:50 Gmina Głuchołazy tętni życiem podczas wakacji. Do wyboru park, tężnia, Muszla Leśna, Pokrzywna i Jarnołtówek Dużą popularnością wśród turystów cieszy się w te wakacje gmina Głuchołazy. Samorząd przeznaczył dodatkowe 100 tysięcy złotych na organizację weekendowych i ś ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:31 Sanepid przestrzega: miejskie fontanny, to nie kąpieliska. Nie pozwólmy wchodzić dzieciom Rodzice nie powinni pozwalać na kąpiel dzieci w fontannach, to niebezpieczne - ostrzega sanepid. » więcej 2019-08-18, godz. 07:49 Remontują parter urzędu, żeby petentom było wygodniej Po remoncie dachu urzędu gminy w Reńskiej Wsi przyszedł czas na parter. Prace budowlane już się rozpoczęły i potrwają jeszcze kilka tygodni, ale po ich zakońc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »