Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-18, 11:24 Autor: Witold Wośtak

Uniwersytet Opolski rozpoczął nabór na semestr zimowy. 72 kierunki i 3300 wolnych miejsc

Uniwersytet Opolski [fot. UO]
Uniwersytet Opolski [fot. UO]
Maciej Kochański [fot. Wanda Kownacka]
Maciej Kochański [fot. Wanda Kownacka]
Ruszyła rekrutacja na nowy rok akademicki na Uniwersytecie Opolskim. Dzisiaj (18.04) uruchomiono internetowy system z 72 kierunkami do wyboru.
Wśród kilkunastu nowości jest między innymi design i komunikacja społeczna, biomonitoring, język czeski w sektorze publicznym czy lingwistyka stosowana. W ofercie są też najpopularniejsze kierunki, czyli medycyna i prawo.

Maciej Kochański, rzecznik prasowy uczelni, mówi, co trzeba zrobić po zarejestrowaniu się w systemie internetowym.

- Następnie należy przygotować teczkę, w której umieścimy kopie świadectw, w tym najważniejsze - maturalne. Potrzebna jest jeszcze kopia umowy między uczelnią a studentem. Później trzeba będzie przynieść te dokumenty do odpowiedniego punktu. Dla nas to będzie ostateczny sygnał, że kandydat faktycznie chce podjąć studia na naszej uczelni. Nie zamyka to jednak ścieżki i nie stwarza obowiązku podjęcia tych studiów, ponieważ będzie można jeszcze ewentualnie wycofać teczkę.

Maciej Kochański zwraca uwagę, że po wakacjach zacznie obowiązywać nowa ustawa, wedle której znikną specjalności.

- Pedagogika nie będzie już jednym plus pięć, sześć czy siedem specjalności. Ona będzie pozbawiona tych specjalności, które zostaną dopisane do suplementu. Studia ukończymy więc wyłącznie jako pedagogika, a dodatkowe przedmioty nie będą wpisywane na świadectwo jako specjalność.

Ostateczne listy rankingowe będą znane pod koniec lipca.

Na oba stopnie studiów Uniwersytet Opolski może przyjąć 3300 osób, a w praktyce co roku uczelnia zyskuje około 3000 studentów.
Maciej Kochański 1
Maciej Kochański 2

Wiadomości z regionu

2019-05-23, godz. 21:30 Namysłowscy strażacy świętowali. "Powiatowy dzień strażaka to czas podsumowań i nagród" W Namysłowie odbyły się uroczystości związane z obchodami powiatowego dnia strażaka. W święcie brali udział czynni, jak i emerytowani strażacy z jednostek zaw ... » więcej 2019-05-23, godz. 20:45 2 oddziały w BCM nieczynne do odwołania - fizjoterapeuci protestują Oddział Dzienny Rehabilitacji i fizjoterapia ambulatoryjna - dwie jednostki Brzeskiego Centrum Medycznego są od dziś nieczynne do odwołania. Sprawa ma związek ... » więcej 2019-05-23, godz. 20:45 Piotr Semka: Lubię polemizować ze Ślązakami - Bardzo lubię Śląsk, śledzę to, co u was się dzieje - powiedział w 'Loży Radiowej' red. Piotr Semka, autor książek, dziennikarz, publicysta. - Punktem wyjści ... » więcej 2019-05-23, godz. 20:30 EUROWYBORY: Europoseł Sławomir Kłosowski podsumował kampanię Sławomir Kłosowski, eurodeputowany PiS walczący o reelekcję, podsumował swoją kampanię do Europarlamentu i zaapelował o oddanie na niego głosu. Polityk mówi, ... » więcej 2019-05-23, godz. 19:45 W powiecie prudnickim nie ma przekroczeń stanów ostrzegawczych na rzekach Mieszkańcy powiatu prudnickiego mogą być spokojni o stan rzek po intensywnych opadach deszczu. Żadna nie przekracza stanów alarmowych i ostrzegawczych. » więcej 2019-05-23, godz. 19:15 Wielkie sprzątanie pod Namysłowem. Ulewa wyrządziła spore szkody m.in. w Rychnowie [ZDJĘCIA] Kilkudziesięciu strażaków uczestniczyło w akcji usuwania skutków nawałnic, które przeszły wczoraj nad powiatem namysłowskim. Jedną z najbardziej poszkodowanyc ... » więcej 2019-05-23, godz. 18:21 Duże zainteresowanie głubczyckim "rolniczakiem" na dniach otwartych Jak wygląda kształcenie młodych rolników, jak kieruje się nowoczesnym traktorem i na czym polega zbilansowanie krajobrazu. Odpowiedzi na te pytania szukała op ... » więcej 2019-05-23, godz. 17:16 Po ulewach w powiecie głubczyckim: zalane piwnice i przepusty, ucierpiał też parter szpitala W nocy na rzece Opawa w powiecie głubczyckim przekroczone były stany ostrzegawcze. W jednym miejscu odnotowano przekroczenie stanu alarmowego. Po północy sytu ... » więcej 2019-05-23, godz. 17:00 Będą dodatkowe pieniądze na służbę zdrowia. W skali kraju to 4 mld złotych Minister zdrowia zapowiada, że w lipcu służba zdrowia zostanie dofinansowana sumą 4 mld złotych. Jaka część tych pieniędzy trafi na Opolszczyznę - tego nie wi ... » więcej 2019-05-23, godz. 16:45 Pożegnanie biskupa Jana Bagińskiego. Przygotowano dwie księgi kondolencyjne Pierwsza z ksiąg znajduje się w holu na pierwszym piętrze kurii i będzie dostępna do piątku (24.05) w godzinach urzędowania, czyli od 8.00 do 16.00. W piątek ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »