Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-18, 10:31 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Mieszkańcy oddają więcej śmieci, niż gmina zaplanowała

Pszok w Krapkowicach [fot. UM w Krapkowicach]
Pszok w Krapkowicach [fot. UM w Krapkowicach]
Po uruchomieniu w gminie Krapkowice punktów selektywnej zbiórki odpadów, mieszkańcy rzucili się do przywożenia tam swoich śmieci. Jest ich tak dużo, że już niemal wykorzystano roczny limit. Władze gminy uspokajają – nawet jeśli śmieci będzie więcej niż zakładano, odpady nadal będą od mieszkańców odbierane.
- Przed wybudowaniem pszoków zewnętrzne firmy wyliczyły szacunkową ilość odpadów, którą wywiozą mieszkańcy naszej gminy – mówi Andrzej Brzezina, wiceburmistrz Krapkowic.

- Planowaliśmy że łącznie, na obu pszokach, zbierzemy około 100 ton, a za miesiąc marzec, z raportu wynika, że zebraliśmy prawie 60 ton. Cieszymy się, że mieszkańcy te odpady przywożą do nas, że nie trafiają na miedzę, na pole czy do lasu, choć z drugiej strony powoduje to u nas pewne kłopoty organizacyjne, logistyczne i finansowe.

Nie wiadomo jeszcze ile w ostatecznym rozrachunku samorząd będzie musiał dopłacić do odstawienia na wysypisko odpadów. Władze zapowiadają jednak, że bez względu na tę ilość, mieszkańcy nie muszą się obawiać ponownej podwyżki opłat za gospodarowanie śmieciami. Obecnie osoba oddająca odpady segregowane płaci 18 zł miesięcznie. Przy śmieciach zmieszanych kwota ta jest dwa razy wyższa.
Andrzej Brzezina

Wiadomości z regionu

2019-05-23, godz. 21:30 Namysłowscy strażacy świętowali. "Powiatowy dzień strażaka to czas podsumowań i nagród" W Namysłowie odbyły się uroczystości związane z obchodami powiatowego dnia strażaka. W święcie brali udział czynni, jak i emerytowani strażacy z jednostek zaw ... » więcej 2019-05-23, godz. 20:45 2 oddziały w BCM nieczynne do odwołania - fizjoterapeuci protestują Oddział Dzienny Rehabilitacji i fizjoterapia ambulatoryjna - dwie jednostki Brzeskiego Centrum Medycznego są od dziś nieczynne do odwołania. Sprawa ma związek ... » więcej 2019-05-23, godz. 20:45 Piotr Semka: Lubię polemizować ze Ślązakami - Bardzo lubię Śląsk, śledzę to, co u was się dzieje - powiedział w 'Loży Radiowej' red. Piotr Semka, autor książek, dziennikarz, publicysta. - Punktem wyjści ... » więcej 2019-05-23, godz. 20:30 EUROWYBORY: Europoseł Sławomir Kłosowski podsumował kampanię Sławomir Kłosowski, eurodeputowany PiS walczący o reelekcję, podsumował swoją kampanię do Europarlamentu i zaapelował o oddanie na niego głosu. Polityk mówi, ... » więcej 2019-05-23, godz. 19:45 W powiecie prudnickim nie ma przekroczeń stanów ostrzegawczych na rzekach Mieszkańcy powiatu prudnickiego mogą być spokojni o stan rzek po intensywnych opadach deszczu. Żadna nie przekracza stanów alarmowych i ostrzegawczych. » więcej 2019-05-23, godz. 19:15 Wielkie sprzątanie pod Namysłowem. Ulewa wyrządziła spore szkody m.in. w Rychnowie [ZDJĘCIA] Kilkudziesięciu strażaków uczestniczyło w akcji usuwania skutków nawałnic, które przeszły wczoraj nad powiatem namysłowskim. Jedną z najbardziej poszkodowanyc ... » więcej 2019-05-23, godz. 18:21 Duże zainteresowanie głubczyckim "rolniczakiem" na dniach otwartych Jak wygląda kształcenie młodych rolników, jak kieruje się nowoczesnym traktorem i na czym polega zbilansowanie krajobrazu. Odpowiedzi na te pytania szukała op ... » więcej 2019-05-23, godz. 17:16 Po ulewach w powiecie głubczyckim: zalane piwnice i przepusty, ucierpiał też parter szpitala W nocy na rzece Opawa w powiecie głubczyckim przekroczone były stany ostrzegawcze. W jednym miejscu odnotowano przekroczenie stanu alarmowego. Po północy sytu ... » więcej 2019-05-23, godz. 17:00 Będą dodatkowe pieniądze na służbę zdrowia. W skali kraju to 4 mld złotych Minister zdrowia zapowiada, że w lipcu służba zdrowia zostanie dofinansowana sumą 4 mld złotych. Jaka część tych pieniędzy trafi na Opolszczyznę - tego nie wi ... » więcej 2019-05-23, godz. 16:45 Pożegnanie biskupa Jana Bagińskiego. Przygotowano dwie księgi kondolencyjne Pierwsza z ksiąg znajduje się w holu na pierwszym piętrze kurii i będzie dostępna do piątku (24.05) w godzinach urzędowania, czyli od 8.00 do 16.00. W piątek ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »