Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-15, 22:00 Autor: Daniel Klimczak

W Nysie odbył się wiec poparcia dla strajkujących nauczycieli

Wiec poparcia dla nauczycieli w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Wiec poparcia dla nauczycieli w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Wiec poparcia dla nauczycieli w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Wiec poparcia dla nauczycieli w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Ponad setka osób wyrażała w Nysie poparcie dla strajkujących od ponad tygodnia nauczycieli.
Demonstrujący przynieśli przed miejscowy magistrat plakaty i transparenty, a także wznosili okrzyki wyrażające solidarność z protestującymi, a także zachęcające ich do wytrwałości w negocjacjach z rządem.

- Mam synową, która jest nauczycielką i ma pół etatu tylko. Przynajmniej chcę się z nią solidaryzować - wyjaśnia pani Helena.

- 38 lat pracuję jako nauczyciel za granicą i popieram całkowicie ten strajk. Śledzę to też w telewizji, w mediach. Uważam, że ten strajk ma naprawdę sens i oby skończył się sukcesem dla nauczycieli - tłumaczy pan Andrzej.

- My solidaryzujemy się ze swoim środowiskiem zawodowym. Nie jesteśmy tu na wojnie, dopominamy się o swoje poszanowanie zawodu, poszanowanie nas jako ludzi i o odpowiednie traktowanie również uczniów - zapewnia pani Agnieszka.

- Popieram nauczycieli i to co robią. Edukacja to jest nasza podstawa - uważa pan Piotr.

- Mnie jest przykro, bo PiS daje podwyżki, parę razy dał już i nauczycielom, a Platforma nic. Wstydziliby się, dzieci, żeby teraz nie mogły się uczyć, żeby stres miały? Później niech sobie protestują jak ten egzamin, wszystko załatwią te dzieci, wtedy niech walczą - mówi pani Katarzyna.
Posłuchaj relacji

Wiadomości z regionu

2019-05-23, godz. 21:30 Namysłowscy strażacy świętowali. "Powiatowy dzień strażaka to czas podsumowań i nagród" W Namysłowie odbyły się uroczystości związane z obchodami powiatowego dnia strażaka. W święcie brali udział czynni, jak i emerytowani strażacy z jednostek zaw ... » więcej 2019-05-23, godz. 20:45 2 oddziały w BCM nieczynne do odwołania - fizjoterapeuci protestują Oddział Dzienny Rehabilitacji i fizjoterapia ambulatoryjna - dwie jednostki Brzeskiego Centrum Medycznego są od dziś nieczynne do odwołania. Sprawa ma związek ... » więcej 2019-05-23, godz. 20:45 Piotr Semka: Lubię polemizować ze Ślązakami - Bardzo lubię Śląsk, śledzę to, co u was się dzieje - powiedział w 'Loży Radiowej' red. Piotr Semka, autor książek, dziennikarz, publicysta. - Punktem wyjści ... » więcej 2019-05-23, godz. 20:30 EUROWYBORY: Europoseł Sławomir Kłosowski podsumował kampanię Sławomir Kłosowski, eurodeputowany PiS walczący o reelekcję, podsumował swoją kampanię do Europarlamentu i zaapelował o oddanie na niego głosu. Polityk mówi, ... » więcej 2019-05-23, godz. 19:45 W powiecie prudnickim nie ma przekroczeń stanów ostrzegawczych na rzekach Mieszkańcy powiatu prudnickiego mogą być spokojni o stan rzek po intensywnych opadach deszczu. Żadna nie przekracza stanów alarmowych i ostrzegawczych. » więcej 2019-05-23, godz. 19:15 Wielkie sprzątanie pod Namysłowem. Ulewa wyrządziła spore szkody m.in. w Rychnowie [ZDJĘCIA] Kilkudziesięciu strażaków uczestniczyło w akcji usuwania skutków nawałnic, które przeszły wczoraj nad powiatem namysłowskim. Jedną z najbardziej poszkodowanyc ... » więcej 2019-05-23, godz. 18:21 Duże zainteresowanie głubczyckim "rolniczakiem" na dniach otwartych Jak wygląda kształcenie młodych rolników, jak kieruje się nowoczesnym traktorem i na czym polega zbilansowanie krajobrazu. Odpowiedzi na te pytania szukała op ... » więcej 2019-05-23, godz. 17:16 Po ulewach w powiecie głubczyckim: zalane piwnice i przepusty, ucierpiał też parter szpitala W nocy na rzece Opawa w powiecie głubczyckim przekroczone były stany ostrzegawcze. W jednym miejscu odnotowano przekroczenie stanu alarmowego. Po północy sytu ... » więcej 2019-05-23, godz. 17:00 Będą dodatkowe pieniądze na służbę zdrowia. W skali kraju to 4 mld złotych Minister zdrowia zapowiada, że w lipcu służba zdrowia zostanie dofinansowana sumą 4 mld złotych. Jaka część tych pieniędzy trafi na Opolszczyznę - tego nie wi ... » więcej 2019-05-23, godz. 16:45 Pożegnanie biskupa Jana Bagińskiego. Przygotowano dwie księgi kondolencyjne Pierwsza z ksiąg znajduje się w holu na pierwszym piętrze kurii i będzie dostępna do piątku (24.05) w godzinach urzędowania, czyli od 8.00 do 16.00. W piątek ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »