Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-15, 19:00 Autor: Magdalena Szybińska

Mnóstwo atrakcji podczas Święta Flagi w Moszczance

Dzień Flagi RP - Moszczanka 2018 [fot. Barbara Więcek]
Dzień Flagi RP - Moszczanka 2018 [fot. Barbara Więcek]
Mieczysław Partyczny [fot. Justyna Krzyżanowska]
Mieczysław Partyczny [fot. Justyna Krzyżanowska]
Katarzyna Czochara [fot. Justyna Krzyżanowska]
Katarzyna Czochara [fot. Justyna Krzyżanowska]
Pokazy husarskie, Piotr Rubik z zespołem i Zenek Martyniuk - to niektóre z atrakcji pikniku podczas Święta Flagi, który odbędzie się w Moszczance. W tym roku wojewódzkie obchody Dnia Flagi w Moszczance patronatem objął premier Mateusz Morawiecki.
- Mamy takie atrakcje, których nie powstydziłoby się niejedno miasto powiatowe - podkreśla sołtys Moszczanki Mieczysław Partyczny. - Będzie występ dziecięcego zespołu góralskiego "Mała armia Janosika" w strojach ludowych, później mamy piękną atrakcję: występ i pokaz huzarski i następny punkt programu to występ Piotra Rubika.

Święto Flagi w Moszczance to inicjatywa poseł Katarzyny Czochary. Po raz pierwszy obchody zorganizowano tam w 2008 roku. - Pamiętam rok 2009, kiedy złożyliśmy oficjalny wniosek do urzędu wojewódzkiego i urzędu marszałkowskiego o to, żeby przyznano nam rangę wojewódzką. Na tych pierwszych obchodach uczestniczyli również przedstawiciele najwyższych szczebli władz i byli zachwyceni.

W ubiegłorocznych obchodach Święta Flagi w Moszczance uczestniczyło 12 tys. osób. Dodajmy, że Święto Flagi przypada 2 maja. Radio Opole objęło je patronatem medialnym.
Mieczysław Partyczny
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2019-04-21, godz. 22:05 Trwa remont nyskiej bazyliki – Pomnika Historii. W kościele stanęły 27-metrowe rusztowania Prace renowacyjne są finansowane z programów unijnych, asygnowanych i kontrolowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To kwota ok. 21 mln ... » więcej 2019-04-21, godz. 22:04 Śmigus-dyngus pod kontrolą. Niewinna zabawa może zakończyć się poważnymi konsekwencjami. Ta tradycja kojarzy się nie tylko z mnóstwem wody, ale i z dobrą zabawą. Zazwyczaj dobrą, bo nie wszystkim może ona odpowiadać. A w efekcie może skończyć się ... » więcej 2019-04-21, godz. 21:59 Jakie będą tematy kampanii i czy 26 maja pójdziemy do urn? Debata w Świątecznej Loży Radiowej Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała w całym kraju 25 komitetów. W naszym rejonie startuje 15 osób z 7 komitetów. Na Opolszczyźnie, przy poprzednich euro ... » więcej 2019-04-21, godz. 18:29 Wyciek gazu w Opolu. Nieprzejezdna ulica Sosnkowskiego [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy! Zablokowana ulica Sosnkowskiego w Opolu. Powodem wyciek gazu z jednej ze studzienek. Na miejscu pracują strażacy i służby gazowe. Ulica jest n ... » więcej 2019-04-21, godz. 16:11 Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. Wjechał do rowu, zabrał go śmigłowiec Drugi dzisiaj wypadek z udziałem motocyklisty miał miejsce w Sternalicach, w gminie Radłów. Doszło do niego w rejonie skrzyżowania. Jedynym uczestnikiem tego ... » więcej 2019-04-21, godz. 16:00 Z wizytą w USA. Śląscy Teksańczycy kultywują polskie zwyczaje wielkanocne Śląscy Teksańczycy, których przodkowie wyemigrowali prawie 170 lat temu, też świętują Wielkanoc i starają się kultywować przywiezione ze starego kraju zwyczaj ... » więcej 2019-04-21, godz. 15:01 Zderzenie motocyklisty z osobówką. Śmigłowiec zabrał poszkodowanego Do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym doszło dzisiaj w miejscowości Mnichus w gminie Ozimek. Wypadek miał miejsce na prostym odcinku drogi. » więcej 2019-04-21, godz. 13:48 Krzyżyki, żur, palmy, kroszonki. Wielkanocne zwyczaje i obrzędy kultywowane na Śląsku Opolskim Wszystko zaczyna się od palenia żuru. Odbywa się to jeszcze w kilku miejscowościach w okolicach Gogolina. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę zgodnie z tradycj ... » więcej 2019-04-21, godz. 11:36 Święta rosyjskich katolików. "Udało się zachować wiarę i zwyczaje" - Nie ma drugiego takiego święta. Wszystko blednie w obliczu Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' ojciec Wojc ... » więcej 2019-04-21, godz. 09:45 Sprawdzamy czystość powietrza po pożarze w Kędzierzynie-Koźlu Mimo wczorajszego pożaru substancji ropopochodnych, do którego doszło w tamtejszych zakładach azotowych, powietrze w Kędzierzynie-Koźlu było i nadal jest dobr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »