Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-02, 11:51 Autor: Kacper Śnigórski

Przemycił 150 gramów marihuany. Po godzinnej rozprawie usłyszał wyrok

Przemycił 150 gramów marihuany. Po godzinnej rozprawie usłyszał wyrok [fot. Kacper Śnigórski]
Przemycił 150 gramów marihuany. Po godzinnej rozprawie usłyszał wyrok [fot. Kacper Śnigórski]
Przemycił blisko 150 gramów marihuany z Czech do Polski, miał przy sobie kilkadziesiąt gramów, a w mieszkaniu w Opolu hodował 3 krzaki konopi. Po nieco ponad godzinie od rozpoczęcia procesu w tej sprawie, opolski sąd okręgowy skazał Łukasza W. na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 8 tys. złotych grzywny i 2 tysiące złotych nawiązki.
Oskarżony dobrowolnie poddał się karze, a ze względu m.in. na to, że Łukasz W. sam o przemycie powiedział śledczym, zastosowano nadzwyczajne złagodzenie kary.

Wyrok uzasadniał sędzia Mateusz Świst.

- Jest to zbrodnia i o tym trzeba pamiętać. Natomiast to była szczególna sytuacja. Jest to narkotyk miękki, oskarżony jest osobą niekaraną, wyjaśnił wszystko i przyznał się do winy. To pozwoliło na łagodniejsze potraktowanie oskarżonego. Co innego, gdyby został zatrzymany na gorącym uczynku. Przede wszystkim to było na jego własne potrzeby, nie ma innych ustaleń. On nie sprowadzał tego, żeby dalej sprzedawać. Grzywna jest surowa, ale oskarżony musi mieć to na uwadze, że mógł pójść do więzienia. Wymiar wychowawczy kary i represyjny został przełożony na karę grzywny - dodał sędzia Świst.

Wyrok, który zapadł dzisiaj (02.04) przed Sądem Okręgowym w Opolu jest nieprawomocny.
Sędzia Mateusz Świst

Wiadomości z regionu

2020-03-30, godz. 20:06 3 nowe zarażenia w regionie. Bilans poniedziałku to 11 nowych przypadków. W regionie mamy 54 osoby chore na covid-19 Kolejne trzy osoby z pozytywnym testem na obecność koronawirusa w regionie. Ministerstwo zdrowia w wieczornym raporcie poinformowało na twitterze, że łączna liczba… » więcej 2020-03-30, godz. 19:30 Instytucje pomocy społecznej w Prudniku z dostawą środków ochrony indywidualnej Lepsze będzie zabezpieczenie przed koronawirusem w Domach Pomocy Społecznej podległych powiatowi prudnickiemu. Braki w środkach ochrony osobistej uzupełnione zostaną… » więcej 2020-03-30, godz. 18:37 Kwarantanna na jednym z oddziałów szpitala w Głuchołazach Kwarantannę wprowadzono na oddziale psychiatrii szpitala w Głuchołazach. Powodem jest wystąpienie koronawirusa? » więcej 2020-03-30, godz. 18:15 Pożar pozbawił rodzinę domu. Z pomocą przyszła gmina Nad ranem spalił się dom we wsi Olbrachcice w gminie Biała. Gdy wybuchł ogień przebywało w nim pięć osób, w tym troje dzieci. Wszystkim domownikom udało się opuścić… » więcej 2020-03-30, godz. 17:25 Chcesz wejść do USK? Trzeba wypełnić ankietę i poddać się podstawowym badaniom Szukający pomocy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, a także pracownicy muszą liczyć się z nowymi zasadami wstępu do lecznicy. Na miejscu każdemu sprawdzana… » więcej 2020-03-30, godz. 17:00 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie. Chorzy są w dobrym stanie, nie wymagają hospitalizacji Mamy 79 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało po godzinie 14.50 na Twiterze ministerstwo zdrowia… » więcej 2020-03-30, godz. 16:36 Wynajął dom, żeby w dużym pokoju uprawiać marihuanę Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla wynajął dom w Rydułtowach na Śląsku i w dużym pokoju urządził plantację marihuany. Wpadł w ręce policjantów, dzięki wspólnej akcji… » więcej 2020-03-30, godz. 16:30 Chętni uczniowie zmierzyli się z próbnym egzaminem ósmoklasisty online w domu W związku z pandemią koronawirusa po raz pierwszy w historii próbny egzamin ósmoklasisty przeniósł się do internetu. Uczniowie swoje zmagania rozpoczęli od języka… » więcej 2020-03-30, godz. 15:30 Triduum bez udziału wiernych. Nie będzie także święcenia pokarmów. To treść nowego dekretu biskupa opolskiego Liturgie Wielkiego Czwartku, Piątku i Wigilii Paschalnej w diecezji opolskiej odbędą się bez udziału wiernych. Dekret w sprawie obchodów Wielkiego Tygodnia wydał… » więcej 2020-03-30, godz. 15:28 Gminy pytają o wybory. Posłowie partii rządzącej odpowiadają: Warto poczekać i nie spekulować Opolskie gminy piszą do PKW. 'Nie jesteśmy w stanie odpowiednio przygotować się do wyborów prezydenckich'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »