Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-02, 11:51 Autor: Kacper Śnigórski

Przemycił 150 gramów marihuany. Po godzinnej rozprawie usłyszał wyrok

Przemycił 150 gramów marihuany. Po godzinnej rozprawie usłyszał wyrok [fot. Kacper Śnigórski]
Przemycił 150 gramów marihuany. Po godzinnej rozprawie usłyszał wyrok [fot. Kacper Śnigórski]
Przemycił blisko 150 gramów marihuany z Czech do Polski, miał przy sobie kilkadziesiąt gramów, a w mieszkaniu w Opolu hodował 3 krzaki konopi. Po nieco ponad godzinie od rozpoczęcia procesu w tej sprawie, opolski sąd okręgowy skazał Łukasza W. na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 8 tys. złotych grzywny i 2 tysiące złotych nawiązki.
Oskarżony dobrowolnie poddał się karze, a ze względu m.in. na to, że Łukasz W. sam o przemycie powiedział śledczym, zastosowano nadzwyczajne złagodzenie kary.

Wyrok uzasadniał sędzia Mateusz Świst.

- Jest to zbrodnia i o tym trzeba pamiętać. Natomiast to była szczególna sytuacja. Jest to narkotyk miękki, oskarżony jest osobą niekaraną, wyjaśnił wszystko i przyznał się do winy. To pozwoliło na łagodniejsze potraktowanie oskarżonego. Co innego, gdyby został zatrzymany na gorącym uczynku. Przede wszystkim to było na jego własne potrzeby, nie ma innych ustaleń. On nie sprowadzał tego, żeby dalej sprzedawać. Grzywna jest surowa, ale oskarżony musi mieć to na uwadze, że mógł pójść do więzienia. Wymiar wychowawczy kary i represyjny został przełożony na karę grzywny - dodał sędzia Świst.

Wyrok, który zapadł dzisiaj (02.04) przed Sądem Okręgowym w Opolu jest nieprawomocny.
Sędzia Mateusz Świst

Wiadomości z regionu

2019-08-18, godz. 21:54 Noc w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. Wakacyjna atrakcja dla dzieci Ostatnią noc tegorocznych wakacji mali mieszkańcy gminy Walce będą mogli spędzić nie we własnych łóżkach, ale w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. » więcej 2019-08-18, godz. 21:37 Defilada w Katowicach – hołd oddany historii, czy polityczna gra? Gorąca dyskusja polityków w Niedzielnej Loży Radiowej Podzielone zdania w sprawie lokalizacji defilady wojskowej 'Wierni Polsce'. Opolscy politycy dyskutowali, czy wybór Katowic na takie wydarzenie, to decyzja po ... » więcej 2019-08-18, godz. 17:18 Zlot Fanów Motoryzacji Japońskiej Osaka na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi [ZDJĘCIA] Do dziś (18.08) na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi trwa 3 Zlot Fanów Motoryzacji Japońskiej OSAKA. Jak podają organizatorzy, wydarzenie przyciągnęło ponad dwust ... » więcej 2019-08-18, godz. 17:18 Kresowianie z całej Opolszczyzny przyjechali do Wójcic. Trwają VIII Opolskie Dni Madonn Kresowych Mimo powojennej zawieruchy, kult Matki Boskiej Łopatyńskiej, której cudowny obraz znajduje się w wójcickim sanktuarium, nie stracił na znaczeniu. » więcej 2019-08-18, godz. 17:00 Janusz Kowalski zapowiedział walkę z wyludnieniem Opolszczyzny. "Potrzebne są odważne programy" - Według ekspertów, egzystencja województwa opolskiego stoi pod wielkim znakiem zapytania - mówił na dzisiejszej (18.08) konferencji prasowej Janusz Kowalski, ... » więcej 2019-08-18, godz. 14:24 "Pacjenci sami wydłużają kolejki". Rzecznik opolskiego NFZ o problemie nie zgłaszanych rezygnacji z wizyt u lekarzy sp ... - Od kwietnia operacje zaćmy, badanie rezonansem magnetycznym oraz tomografem komputerowym stały się świadczeniami nielimitowanymi - przypomniała w 'Rozmowie ... » więcej 2019-08-18, godz. 13:57 Nocny rajd pijanego kierowcy zakończony w... ogródku Pijany kierowca wjechał na chodnik, staranował ogrodzenie i zatrzymał się w ogródku. Do zdarzenia doszło minionej nocy w centrum Opola, na ul. Robotniczej. 21 ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:50 Gmina Głuchołazy tętni życiem podczas wakacji. Do wyboru park, tężnia, Muszla Leśna, Pokrzywna i Jarnołtówek Dużą popularnością wśród turystów cieszy się w te wakacje gmina Głuchołazy. Samorząd przeznaczył dodatkowe 100 tysięcy złotych na organizację weekendowych i ś ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:31 Sanepid przestrzega: miejskie fontanny, to nie kąpieliska. Nie pozwólmy wchodzić dzieciom Rodzice nie powinni pozwalać na kąpiel dzieci w fontannach, to niebezpieczne - ostrzega sanepid. » więcej 2019-08-18, godz. 07:49 Remontują parter urzędu, żeby petentom było wygodniej Po remoncie dachu urzędu gminy w Reńskiej Wsi przyszedł czas na parter. Prace budowlane już się rozpoczęły i potrwają jeszcze kilka tygodni, ale po ich zakońc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »