Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-26, 13:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Promocja unijnych dotacji czy Andrzeja Buły, kandydata do Europarlamentu? Radni PiS pytają o spoty reklamowe

Radny Tomasz Gabor pyta, czy to to promocja unijnych dotacji, czy Andrzeja Buły, kandydata do europarlamentu [fot.P.Wójtowicz]
Radny Tomasz Gabor pyta, czy to to promocja unijnych dotacji, czy Andrzeja Buły, kandydata do europarlamentu [fot.P.Wójtowicz]
Czy marszałek Andrzej Buła, kandydat Koalicji Europejskiej do Europarlamentu promuje się za pieniądze unijne - o to pytali tuż przed sesją sejmiku województwa opolskiego radni Prawa i Sprawiedliwości.
Zdaniem radnego Tomasza Gabora, jesteśmy "bombardowani" spotami reklamowymi dotyczącymi wykorzystania unijnych dotacji, a o sukcesach mówi tylko Andrzej Buła. Dyrektor gabinetu samorządowca ripostuje, że marszałek jest gospodarzem regionu i ma prawo mówić o sukcesach.

Tomasz Gabor uważa jednak, że zastępcy marszałka także mogą mówić o sukcesach. - Ta ilość spotów reklamowych przerasta zdrowy rozsądek. Rodzi się więc pytanie, czy pod przykrywką wielkiej akcji związanej z naborem do unijnych programów dotacyjnych nie jest prowadzona kampania wyborcza za pieniądze samorządu regionu.

- Marszałek Andrzej Buła jest gospodarzem regionu i odpowiada także za pieniądze unijne. Jeśli dzieje się źle to o tym informuje, a jeśli dobrze to także o tym mówi, dlatego moim zdaniem jest to zasadne, aby to marszałek się wypowiadał w tej sprawie - podkreślił dyrektor gabinetu marszałka Arkadiusz Kuglarz.

Tomasz Gabor wskazuje, że skoro zarząd regionu składa się z kilku osób to, czy nie warto scedować reklamy na innych członków, na przykład na wicemarszałka Romana Kolka. - Natomiast, jeśli Andrzej Buła chce prowadzić kampanię wyborczą to, czy nie powinien wziąć urlopu bezpłatnego - pyta radny PiS.

- Wybory będą za dwa miesiące, więc rozumiem, że ten apel Tomasz Gabor skieruje również do członków rządu, którzy startują do Europarlamentu, włącznie z wicepremier Beatą Szydło i innymi ministrami. Przecież w ostatnim czasie gremialnie przybywali do województwa opolskiego. Była tutaj m.in. minister Zalewska, Beata Kempa. W tej sytuacji należałoby się zastanowić, czy nie ograniczyć działalności rządu, co moim zdaniem byłoby bezsensowne, ponieważ skoro rząd działa to nie wyobrażam sobie, że na czas kampanii wszystkie osoby funkcyjne zawieszą swoja działalność - argumentuje Arkadiusz Kuglarz.

Podczas sesji sejmiku radny Tomasz Gabor zapytał także, ile od początku roku do 20 maja tego roku zostało podpisanych umów z mediami, na jaka kwotę i na jaki okres emisji spotów.
Spór o spoty unijne

Wiadomości z regionu

2019-04-24, godz. 05:30 Trwa przebudowa ulicy Chrobrego w Brzegu. Prace na części drogi będą odbywały się bez wyłączania ruchu Trwa przebudowa jednej z najważniejszych ulic w Brzegu. Dzięki rządowej dotacji oraz współpracy z władzami gminy, brzeskie starostwo wyremontuje w tym roku po ... » więcej 2019-04-23, godz. 22:30 Fundacja Pro prawo do życia pikietowała w Opolu Chcą bronić dzieci przed - jak twierdzą - „agresywną seksualizacją dzieci w szkołach”. Opolski oddział fundacji Pro prawo do życia we współpracy ze środowiska ... » więcej 2019-04-23, godz. 20:00 Opolscy logistycy otworzą swoje bramy. Przed nami Dni Otwartych Koszar 10. Opolska Brygada Logistyczna w Opolu otworzy koszary dla zwiedzających. Przez dwa dni (25-26.04) wszyscy zainteresowani będą mogli poznać kulisy życia żołn ... » więcej 2019-04-23, godz. 19:30 Pokój relaksacji w opolskim szpitalu położniczym zyskał nowe wnętrze. Pacjentki mogą poczuć się jak w domu Sofa, fotele, poduszki, koce i nowy sprzęt nagłaśniający z kompletem płyt z wyciszającą muzyką to nowe wyposażenie pokoju relaksacyjnego w Klinicznym Centrum ... » więcej 2019-04-23, godz. 18:30 Obcokrajowcy chętnie wybierają nyską PWSZ. Na współpracy uczelni korzystają też uczniowie szkół średnich Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie intensywnie współpracuje z placówkami edukacyjnymi nie tylko w naszym regionie czy kraju, ale także tymi, które leżą ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:30 Nagonka radnych powodem rezygnacji prezesa spółki zarządzającej prudnickim szpitalem? Trzech kandydatów ubiega się o fotel prezesa Prudnickiego Centrum Medycznego. Spółka należy do powiatu i zarządza miejscowym szpitalem. Rezygnację złożyła jej ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:00 Protestowali przeciw... protestowi nauczycieli. "Chcecie rząd szantażować naszymi dziećmi". Nauczyciele: propozycje rz ... 'Daliście nam skrzydła, nie pozbawiajcie nas szansy, którą wy dostaliście'. Z takim transparentem przeciw strajkowi nauczycieli protestowali maturzyści Public ... » więcej 2019-04-23, godz. 16:30 Siłownie pod chmurą mogą być przyjazne także dla seniorów. W Opolu ruszył projekt skierowany do osób 60+ Chcą aktywnie spędzać czas i zadbać o własną kondycję. Ćwiczeniami na siłowni 'pod chmurką' w parku na osiedlu Armii Krajowej w Opolu opolscy seniorzy rozpocz ... » więcej 2019-04-23, godz. 14:30 Maturzyści czekają na oceny i rady pedagogiczne. W większości szkół jeszcze tego nie zrobiono Do piątku (26.04) szkoły mają czas na wystawienie i zatwierdzenie ocen maturzystów. W naszym regionie większość placówek tego jeszcze nie zrobiła. » więcej 2019-04-23, godz. 12:30 Głogówek: gmina wchodzi do spółki PKS w Głubczycach, zapewni to przewozy pasażerskie na jej terenie Komunikację publiczną w gminie Głogówek zabezpieczą autobusy PKS z Głubczyc. Ma to związek z decyzją firmy Arriva. Z końcem czerwca likwiduje ona przewozy pas ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »