Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-26, 09:42 Autor: Justyna Maćkowiak

"Z takim wyróżnieniem wiąże się też ogrom pracy" - Katarzyna Czochara o starcie w wyborach do PE

Katarzyna Czochara [fot. Maciej Wajler]
Katarzyna Czochara [fot. Maciej Wajler]
- Obecność w gronie kandydatów do Brukseli to ogromne wyróżnienie,
które wiąże się z ogromem pracy - przyznała w porannej rozmowie "W cztery oczy" kandydatka do Parlamentu Europejskiego, posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara.
- Myślę, że naszym głównym hasłem jest to, że Polska jest sercem Europy. Polska jest w Europie i myślę, że tego nigdy, nikt nie zmieni. Pragniemy wspólnie działać na rzecz rozwoju naszego państwa, ale też na rzecz Unii Europejskiej.

Katarzyna Czochara, która w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego wystartuje w okręgu dolnośląsko -opolskim z siódmej pozycji, w Brukseli chce wspierać region i Polskę. - To powinien być związek krajów współpracujących gospodarczo, ale także szanujących swoją suwerenność - wyjaśniała na antenie Radia Opole polityk PiS. - Tak, żeby unia stała się unią tak, jak kiedyś u podstaw, czyli związek krajów działających na zasadzie współpracy gospodarczej, unia ojczyzn szanująca suwerenność i niezależność poszczególnych krajów. Przede wszystkim chcemy też zwracać szczególną uwagę na równy podział środków, bo niestety na chwile obecną nie wygląda to zawsze zbyt dobrze.

Trwa już kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego, a rejestracja komitetów wyborczych potrwa w PKW w Warszawie do 6 kwietnia. Podpisy pod konkretną listą kandydatów można zacząć zbierać od momentu zarejestrowania komitetu, a ich wymagana liczba to 10 tysięcy na jedną listę na jeden okręg.

Wybory do PE odbędą się w Polsce 26 maja.
Katarzyna Czochara cz. 1
Katarzyna Czochara cz. 2

Wiadomości z regionu

2019-04-22, godz. 18:00 Turawa: tłumy opolan wypoczywały podczas świąt nad jeziorami turawskimi Turawa nie tylko na lato. Mimo, że do rozpoczęcia wodnego sezonu pozostało jeszcze trochę czasu, to nad jeziorami tłumy ludzi. Setki opolan i turystów wybrało ... » więcej 2019-04-22, godz. 16:00 Pod Grodkowem powstaje nowoczesna hala sportowa. Mają w niej trenować najlepsi polscy sportowcy W podgrodkowskim Sulisławiu powstaje nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. Według planów, obiekt będzie mógł pomieścić 300-osobową widownię i gościć najlepszy ... » więcej 2019-04-22, godz. 15:00 W szkołach w gminie Namysłów pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Każdy może pomóc w zakupie kolejnych W namysłowskich placówkach edukacyjnych pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Docelowo, urządzenia mają pojawić się we wszystkich gminnych podstawówka ... » więcej 2019-04-22, godz. 14:49 "Zajączek" odwiedził dzieci z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu Najpierw modlitwa, a później szukanie słodkości. Jak co roku dzieci i młodzież parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu otrzymały świąteczne, wielkanocne prez ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:49 Opolskie: śmigus-dyngus. Tradycja powoli wymierająca Drugi dzień Świąt Wielkanocnych nieodzownie kojarzy nam się również z tradycją polewania wodą, czyli śmigusem-dyngusem. Patrząc jednak na puste, a co ważniejs ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:45 Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Niemodlinie Jedna osoba została poszkodowana w wypadku dwóch samochodów osobowych na ul. Brzeskiej w Niemodlinie. » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Opóźnia się otwarcie rozbudowanego Solarisa i parkingu na pl. Kopernika w Opolu Opóźnienia na placu budowy przy Solarisie. Niektóre sklepy informowały, że otwarcie rozbudowanej galerii miało nastąpić 16 kwietnia. Urząd Miasta Opola poinfo ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:29 Coraz częściej świętujemy aktywnie Na rowerze, rolkach, z kijkami do nordic walking, wykorzystując infrastrukturę sportową, czy po prostu spacerowo. Coraz częściej świąteczny czas spędzamy akty ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:00 34. wielkanocna procesja konna z Żędowic do Zawadzkiego - Intencją naszej procesji jest przede wszystkim modlitwa o urodzaj - przypomniał w rozmowie 'W 4 oczy' Radia Opole ks. Rafał Przybyła, diecezjalny duszpaster ... » więcej 2019-04-22, godz. 09:00 Czerwone, żółte, niebieskie... Twórczynie ludowe o znaczeniu jajek wręczanych kawalerom w lany poniedziałek W tradycji ludowej jajko było nie tylko symbolem nowego życia, ale przede wszystkim służyło do obdarowywania się. Jaja w różnych kolorach, często opatrzone wi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »