Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-25, 17:11 Autor: Joanna Matlak

Klub miejskich radnych Koalicji Obywatelskiej w Opolu podsumował ostatnie miesiące pracy

Od lewej: Barbara Kamińska, Przemysław Pospieszyński, Przemysław Pytlik, Anna Łęgowik [fot. Joanna Matlak]
Od lewej: Barbara Kamińska, Przemysław Pospieszyński, Przemysław Pytlik, Anna Łęgowik [fot. Joanna Matlak]
Radni zwracają uwagę, że mieszkańcy Opola najczęściej zgłaszają im niedostateczną ilość terenów zielonych. Stąd podejmowane są m.in. inicjatywy utworzenia gaju różanego na Wyspie Bolko czy parków kieszonkowych w różnych częściach miasta.
- W imieniu mieszkańców złożyliśmy 52 interpelacje i zapytania – mówi Przemysław Pospieszyński, przewodniczący klubu KO.

- Jesteśmy liderem wśród wszystkich klubów w radzie miasta, dla porównania klub prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego złożył takich pism tylko 11, a klub PiS tylko 4.

- Mieszkańcy zgłaszają bardzo duże niedoinwestowanie jeśli chodzi o tereny zielone. Większość zapytań i próśb dotyczy naszej interwencji, jeśli chodzi o powierzchnie zielone w celach rekreacyjnych, zdrowotnych i ekologicznych - dodaje Barbara Kamińska.

– W toku są także sprawy dotyczące infrastruktury – mówi Przemysław Pytlik z Nowoczesnej. - M.in. rozpoczęto remont chodnika przy ul. Stoińskiego, czy sprowokowany przeze mnie, remont oświetlenia w przejściu podziemnym na Niemodlińskiej, ratusz poszedł dalej i będzie remontował całe to przejście. Podobna sytuacja ma miejsce na ul. Zwierzynieckiej, gdzie wnioskowałem o remont nawierzchni drogi i chodnika, tu też ratusz poszedł dalej i zmienia organizację ruchu tej ulicy - mówi radny KO.

Pytlik dodaje, że aktualnie pracuje nad problemami restauratorów z centrum miasta, którzy płacą 30-krotnie większe stawki za wynajem powierzchni pod ogródki letnie niż inni przedsiębiorcy.
Przemysław Pospieszyński i Barbara Kamińska
Przemysław Pytlik

Wiadomości z regionu

2019-04-19, godz. 10:13 Czy Opolszczyzna wykorzystuje wielokulturowość do promocji? - Wciąż niewiele wiemy o pracy pełnomocnika marszałka ds. wielokulturowości - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Martyna Nakonieczny, przewodnicz ... » więcej 2019-04-19, godz. 09:15 Radni Opola dali zielone światło prezydentowi ws. sprzedaży części udziałów spółki WiK Prezydent Opola pod gradobiciem pytań - tak można określić dyskusję na sesji rady miasta w sprawie sprzedaży części udziałów Wodociągów i Kanalizacji. Przypom ... » więcej 2019-04-19, godz. 09:10 W wykopie pod Schodnią zginął pracownik agencji zatrudnienia? Kontrola PIP ruszyła, jest wiele pytań Do północy na miejscu, gdzie wczoraj (18.04) doszło do osunięcia ziemi, w Schodni, pracowali inspektorzy pracy. Kontrola będzie prowadzona także dziś. » więcej 2019-04-19, godz. 08:00 Pieniądze z kładki nad Młynówką przesunięte na most na Bolko. Kładka pod wiaduktem jest zamknięta już od roku Kładka dla pieszych nad Młynówką w Opolu od roku jest zamknięta i ten stan rzeczy na razie się nie zmieni. Chodzi o przejście dla pieszych pod wiaduktem kolej ... » więcej 2019-04-19, godz. 07:32 Śmiertelny wypadek w Duczowie. Nie żyje jedna osoba Do śmiertelnego wypadku doszło chwilę przed godziną 6.00 na DK 42 w Duczowie Małym, koło Wołczyna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy kierowany ... » więcej 2019-04-19, godz. 06:00 Wahadło w nowym miejscu. Zmiany na obwodnicy północnej Opola Wahadło na obwodnicy północnej w Opolu, w piątek (18.04) około południa zostanie zlikwidowane. Chodzi o odcinek między rondem koło Makro a węzłem zjazdowym na ... » więcej 2019-04-19, godz. 06:00 Nieobecność na sesji - mniej pieniędzy. Zmiany w przyznawaniu diet radnym przegłosowane. Radnemu, który nie będzie brał udziału w przynajmniej połowie głosowań na sesji, zostanie pomniejszona dieta o 50 procent - takie zmiany przegłosowali dziś (1 ... » więcej 2019-04-18, godz. 22:00 Autobusy MZK w Opolu pojadą inaczej. Rozkład jazdy na Wielkanoc Małe zmiany w rozkładzie jazdy MZK w Opolu w związku ze świętami.W niedzielę (21.04) nie będą kursowały linie nr 7, 9,18, 28 i 80. Pozostałe linie pojadą zgod ... » więcej 2019-04-18, godz. 21:00 Gogolin: przez wandali centrum przesiadkowe będzie w nocy zamknięte Nowo wyremontowane centrum przesiadkowe w Gogolinie będzie zamykane na noc. Podróżni na pociąg czekać będą „pod chmurką”. To wina wandali, którzy wzięli na ce ... » więcej 2019-04-18, godz. 19:00 Będzie tablica upamiętniająca wybory z 1989 roku. Radni Opola jednomyślni Radni Opola jednogłośnie zgodzili się na umieszczenia na pl. Wolności tablicy upamiętniającej ludzi pierwszej Solidarności. Tablica zostanie odsłonięta 4 czer ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »