Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-25, 19:11 Autor: Marzena Śmierciak

Violetta Porowska o kandydatach prawicy do PE: nazwiska znane, popularne, lubiane

Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
Konwencja PiS we Wrocławiu [fot. Paweł Konieczny]
Konwencja PiS we Wrocławiu [fot. Paweł Konieczny]
Sławomir Kłosowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Sławomir Kłosowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Politycy PiS rozmawiali o Europie z mieszkańcami Nysy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Politycy PiS rozmawiali o Europie z mieszkańcami Nysy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
- Przedstawiliśmy kompletne listy, pokazaliśmy swoich kandydatów, całą dziesiątkę, to bardzo mocna lista - stwierdziła dziś (25.03) w Loży Radiowej wicewojewoda Violetta Porowska, szefowa opolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.
Przypomnijmy, w weekend we Wrocławiu miała miejsce regionalna konwencja na której zaprezentowano kandydatów do europarlamentu w okręgu dolnośląsko-opolskim.

- Nazwiska znane, nazwiska popularne, nazwiska z wielkimi osiągnięciami politycznymi, akceptowane, lubiane, dlatego jesteśmy przekonani, że ta silna lista to jest lista, która gwarantuje - i teraz powiem urzędniczo - wysoki wskaźnik wybieralności - stwierdziła Violetta Porowska.

- Nasi opolscy kandydaci dostali dobre miejsca na liście, szczególnie podkreślę pozycję europosła Sławomira Kłosowskiego, który jest na trzecim miejscu - dodała wicewojewoda.

- Jest to pierwsze miejsce dla Opolszczyzny, czyli pierwsza osoba z Opolszczyzny jest właśnie na trzecim miejscu. Ja tylko przypomnę, że to wcale nie było takie oczywiste, bo mając ten okręg opolsko-dolnośląski, odwrócę kolejność, opolsko-dolnośląski składa się z czterech okręgów sejmowych. Czyli teoretycznie powinniśmy dostać czwarte miejsce, dlatego, że nasz okręg w porównaniu do tych pozostałych okręgów jest najmniejszy, mówiąc krótko - mówiła szefowa opolskich struktur PiS.

- Nie mniej jednak, pozycja europosła Sławomira Kłosowskiego jest na tyle silna (...), że negocjując z zarządem partii uznaliśmy, że powinien on być na pozycji trzeciej i jest na pozycji trzeciej - mówiła Violetta Porowska.

Przypomnijmy, na siódmym miejscu tej listy znalazła się inna przedstawicielka PiS z regionu - poseł Katarzyna Czochara.

- Analizy wskazują, że z naszego okręgu dolnośląsko-opolskiego trzy mandaty trafią do Prawa i Sprawiedliwości. Ten trzeci mandat będzie właśnie dla europosła Kłosowskiego, reprezentanta Opolszczyzny - dodała Violetta Porowska, szefowa struktur Prawa i Sprawiedliwości w regionie.
Violetta Porowska
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2019-04-20, godz. 19:50 Pożar chemikaliów w Kędzierzynie-Koźlu. Straż: nie ma zagrożenia dla ludzi Ponad stu strażaków m.in. z Kędzierzyna-Koźla, Opola, Strzelec Opolskich i Krapkowic bierze udział w akcji gaszenia pożaru na terenie Zakładów Azotowych w Kęd ... » więcej 2019-04-20, godz. 18:00 Jeszcze do Liturgii Światła w Wielką Sobotę można usłyszeć kołatki zamiast dzwonów Jeszcze do wieczora, aż do Liturgii Światła, przypadającej w Wielką Sobotę, w wielu opolskich miejscowościach będzie się niósł dźwięk drewnianych kołatek, któ ... » więcej 2019-04-20, godz. 17:39 Mieszkanka Krapkowic zapobiegła tragedii nad Odrą 65-letnia mieszkanka Krapkowic próbowała popełnić samobójstwo wchodząc do Odry. Uratowała ją szybka reakcja przypadkowego świadka. Wychłodzona kobieta trafiła ... » więcej 2019-04-20, godz. 16:05 Dlaczego święta Wielkiej Nocy nieodzownie łączą się z jajkiem? Jajka są elementem potraw, święconki, a nawet dekoracji. Dlaczego jajko pełni ważną rolę w świątecznej tradycji? O to zapytaliśmy opolskiego etnografa z Muzeu ... » więcej 2019-04-20, godz. 15:58 Wielkanocne spotkanie motocyklistów na opolskim rynku [ZDJĘCIA] Motocykliści z całego województwa zjechali dzisiaj do Opola. Na rynku przed ratuszem spotkali się na tradycyjnym Moto-Jajeczku. Nazwa zobowiązuje, były więc i ... » więcej 2019-04-20, godz. 14:35 Pomoc medyczna w okresie Świąt Wielkanocnych Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina, gdzie szukać pomocy lekarskiej w okresie Świąt Wielkanocnych. W razie nagłego zachorowania lub pogorsz ... » więcej 2019-04-20, godz. 14:23 Pijany gotował świąteczny posiłek, postawił na nogi straż pożarną Przygotowywanie świątecznych potraw pod wpływem alkoholu postawiło na nogi 7 jednostek straży pożarnej oraz policję. Doszło do tego dzisiaj (20.04) rano w Kęd ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:21 Mimo sądowych zakazów wsiadł za kółko i spowodował wypadek Sądy już trzykrotnie zakazywały prowadzenia samochodu 39-latkowi z Gogolina, a on znów zasiadł za kierownicą i spowodował wypadek. Mężczyzna jechał osobowym p ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:09 MOSiR w Opolu przygotował świąteczną ofertę dla mieszkańców. Czekają pływalnia, lodowisko i stadion lekkoatletyczny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu z okazji świąt przygotował specjalną ofertę dla mieszkańców Opola. Wyjątkiem będzie niedziela, kiedy wszystkie obie ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:05 W kościołach trwa tradycyjne święcenie pokarmów, które trafią na świąteczny stół Zgodnie z tradycją w Wielką Sobotę święcone są pokarmy, które później znajdą się na wielkanocnym stole. W wielu miejscach kultywowane są tradycyjne sposoby zd ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »