Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-25, 19:11 Autor: Marzena Śmierciak

Violetta Porowska o kandydatach prawicy do PE: nazwiska znane, popularne, lubiane

Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
Konwencja PiS we Wrocławiu [fot. Paweł Konieczny]
Konwencja PiS we Wrocławiu [fot. Paweł Konieczny]
Sławomir Kłosowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Sławomir Kłosowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Politycy PiS rozmawiali o Europie z mieszkańcami Nysy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Politycy PiS rozmawiali o Europie z mieszkańcami Nysy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
- Przedstawiliśmy kompletne listy, pokazaliśmy swoich kandydatów, całą dziesiątkę, to bardzo mocna lista - stwierdziła dziś (25.03) w Loży Radiowej wicewojewoda Violetta Porowska, szefowa opolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.
Przypomnijmy, w weekend we Wrocławiu miała miejsce regionalna konwencja na której zaprezentowano kandydatów do europarlamentu w okręgu dolnośląsko-opolskim.

- Nazwiska znane, nazwiska popularne, nazwiska z wielkimi osiągnięciami politycznymi, akceptowane, lubiane, dlatego jesteśmy przekonani, że ta silna lista to jest lista, która gwarantuje - i teraz powiem urzędniczo - wysoki wskaźnik wybieralności - stwierdziła Violetta Porowska.

- Nasi opolscy kandydaci dostali dobre miejsca na liście, szczególnie podkreślę pozycję europosła Sławomira Kłosowskiego, który jest na trzecim miejscu - dodała wicewojewoda.

- Jest to pierwsze miejsce dla Opolszczyzny, czyli pierwsza osoba z Opolszczyzny jest właśnie na trzecim miejscu. Ja tylko przypomnę, że to wcale nie było takie oczywiste, bo mając ten okręg opolsko-dolnośląski, odwrócę kolejność, opolsko-dolnośląski składa się z czterech okręgów sejmowych. Czyli teoretycznie powinniśmy dostać czwarte miejsce, dlatego, że nasz okręg w porównaniu do tych pozostałych okręgów jest najmniejszy, mówiąc krótko - mówiła szefowa opolskich struktur PiS.

- Nie mniej jednak, pozycja europosła Sławomira Kłosowskiego jest na tyle silna (...), że negocjując z zarządem partii uznaliśmy, że powinien on być na pozycji trzeciej i jest na pozycji trzeciej - mówiła Violetta Porowska.

Przypomnijmy, na siódmym miejscu tej listy znalazła się inna przedstawicielka PiS z regionu - poseł Katarzyna Czochara.

- Analizy wskazują, że z naszego okręgu dolnośląsko-opolskiego trzy mandaty trafią do Prawa i Sprawiedliwości. Ten trzeci mandat będzie właśnie dla europosła Kłosowskiego, reprezentanta Opolszczyzny - dodała Violetta Porowska, szefowa struktur Prawa i Sprawiedliwości w regionie.
Violetta Porowska
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2019-04-22, godz. 18:00 Turawa: tłumy opolan wypoczywały podczas świąt nad jeziorami turawskimi Turawa nie tylko na lato. Mimo, że do rozpoczęcia wodnego sezonu pozostało jeszcze trochę czasu, to nad jeziorami tłumy ludzi. Setki opolan i turystów wybrało ... » więcej 2019-04-22, godz. 16:00 Pod Grodkowem powstaje nowoczesna hala sportowa. Mają w niej trenować najlepsi polscy sportowcy W podgrodkowskim Sulisławiu powstaje nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. Według planów, obiekt będzie mógł pomieścić 300-osobową widownię i gościć najlepszy ... » więcej 2019-04-22, godz. 15:00 W szkołach w gminie Namysłów pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Każdy może pomóc w zakupie kolejnych W namysłowskich placówkach edukacyjnych pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Docelowo, urządzenia mają pojawić się we wszystkich gminnych podstawówka ... » więcej 2019-04-22, godz. 14:49 "Zajączek" odwiedził dzieci z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu Najpierw modlitwa, a później szukanie słodkości. Jak co roku dzieci i młodzież parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu otrzymały świąteczne, wielkanocne prez ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:49 Opolskie: śmigus-dyngus. Tradycja powoli wymierająca Drugi dzień Świąt Wielkanocnych nieodzownie kojarzy nam się również z tradycją polewania wodą, czyli śmigusem-dyngusem. Patrząc jednak na puste, a co ważniejs ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:45 Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Niemodlinie Jedna osoba została poszkodowana w wypadku dwóch samochodów osobowych na ul. Brzeskiej w Niemodlinie. » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Opóźnia się otwarcie rozbudowanego Solarisa i parkingu na pl. Kopernika w Opolu Opóźnienia na placu budowy przy Solarisie. Niektóre sklepy informowały, że otwarcie rozbudowanej galerii miało nastąpić 16 kwietnia. Urząd Miasta Opola poinfo ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:29 Coraz częściej świętujemy aktywnie Na rowerze, rolkach, z kijkami do nordic walking, wykorzystując infrastrukturę sportową, czy po prostu spacerowo. Coraz częściej świąteczny czas spędzamy akty ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:00 34. wielkanocna procesja konna z Żędowic do Zawadzkiego - Intencją naszej procesji jest przede wszystkim modlitwa o urodzaj - przypomniał w rozmowie 'W 4 oczy' Radia Opole ks. Rafał Przybyła, diecezjalny duszpaster ... » więcej 2019-04-22, godz. 09:00 Czerwone, żółte, niebieskie... Twórczynie ludowe o znaczeniu jajek wręczanych kawalerom w lany poniedziałek W tradycji ludowej jajko było nie tylko symbolem nowego życia, ale przede wszystkim służyło do obdarowywania się. Jaja w różnych kolorach, często opatrzone wi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »