Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-25, 12:00 Autor: Katarzyna Doros

"Chcę dokończyć to, co rozpocząłem w PE". Sławomir Kłosowski o pomysłach na dalszą pracę w Europarlamencie

Violetta Porowska i Sławomir Kłosowski [fot. Katarzyna Doros]
Violetta Porowska i Sławomir Kłosowski [fot. Katarzyna Doros]
- Przede mną wiele wyzwań, na pewno chcę dokończyć to, co już rozpocząłem w Parlamencie Europejskim - mówi Sławomir Kłosowski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, ubiegający się o reelekcję w nadchodzących wyborach. Podczas briefingu prasowego w Opolu europoseł opowiedział o panujących nastrojach w szeregach PiS oraz o wyzwaniach, jakie go czekają.
- Za punkt honoru postawiłem sobie doprowadzenie od A do Z kwestii Odry, to jest naprawdę uważam, strategiczne dla województwa opolskiego, dolnośląskiego, dla Polski. Druga kwestia to jest kadm. Ja bym chciał, żeby Zakłady Azotowe funkcjonowały nie na teraz, na już, na dzisiaj, na jutro, na pięć lat, bo po wprowadzeniu dyrektywy kadmowej dojdzie do tego, że będziemy musieli sprowadzać kadm z Rosji, mimo, że za ciężkie pieniądze kupiliśmy złoża w Afryce. Poza tym, cała sfera polityki spójności. Ja jestem członkiem Komisji Rozwoju Regionalnego, dlatego to jest moją troską największą, bo tam się mówi o największych pieniądzach - podkreśla Sławomir Kłosowski.

- Analizy wskazują, że z naszego okręgu dolnośląsko-opolskiego trzy mandaty trafią do Prawa i Sprawiedliwości. Ten trzeci mandat będzie właśnie dla europosła Kłosowskiego, reprezentanta Opolszczyzny - mówi Violetta Porowska, szefowa struktur Prawa i Sprawiedliwości w regionie.

- Wszystkie prognozy wskazują, że frekwencja będzie wyższa w tych wyborach, to oznacza, że ze strony naszych wyborców dotąd ta frekwencja była niższa, a dziś oni deklarują, że na te eurowybory pójdą i to własnie oznacza, że ten trzeci mandat dla Zjednoczonej Prawicy jest pewny.

- Mobilizacja w szeregach PiS jest ogromna, tylko w ramach tego weekendu w naszym regionie odbyło się 13 lokalnych spotkań - dodaje Violetta Porowska.

Przypomnijmy, wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.
Sławomir Kłosowski
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2019-04-20, godz. 19:50 Pożar chemikaliów w Kędzierzynie-Koźlu. Straż: nie ma zagrożenia dla ludzi Ponad stu strażaków m.in. z Kędzierzyna-Koźla, Opola, Strzelec Opolskich i Krapkowic bierze udział w akcji gaszenia pożaru na terenie Zakładów Azotowych w Kęd ... » więcej 2019-04-20, godz. 18:00 Jeszcze do Liturgii Światła w Wielką Sobotę można usłyszeć kołatki zamiast dzwonów Jeszcze do wieczora, aż do Liturgii Światła, przypadającej w Wielką Sobotę, w wielu opolskich miejscowościach będzie się niósł dźwięk drewnianych kołatek, któ ... » więcej 2019-04-20, godz. 17:39 Mieszkanka Krapkowic zapobiegła tragedii nad Odrą 65-letnia mieszkanka Krapkowic próbowała popełnić samobójstwo wchodząc do Odry. Uratowała ją szybka reakcja przypadkowego świadka. Wychłodzona kobieta trafiła ... » więcej 2019-04-20, godz. 16:05 Dlaczego święta Wielkiej Nocy nieodzownie łączą się z jajkiem? Jajka są elementem potraw, święconki, a nawet dekoracji. Dlaczego jajko pełni ważną rolę w świątecznej tradycji? O to zapytaliśmy opolskiego etnografa z Muzeu ... » więcej 2019-04-20, godz. 15:58 Wielkanocne spotkanie motocyklistów na opolskim rynku [ZDJĘCIA] Motocykliści z całego województwa zjechali dzisiaj do Opola. Na rynku przed ratuszem spotkali się na tradycyjnym Moto-Jajeczku. Nazwa zobowiązuje, były więc i ... » więcej 2019-04-20, godz. 14:35 Pomoc medyczna w okresie Świąt Wielkanocnych Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina, gdzie szukać pomocy lekarskiej w okresie Świąt Wielkanocnych. W razie nagłego zachorowania lub pogorsz ... » więcej 2019-04-20, godz. 14:23 Pijany gotował świąteczny posiłek, postawił na nogi straż pożarną Przygotowywanie świątecznych potraw pod wpływem alkoholu postawiło na nogi 7 jednostek straży pożarnej oraz policję. Doszło do tego dzisiaj (20.04) rano w Kęd ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:21 Mimo sądowych zakazów wsiadł za kółko i spowodował wypadek Sądy już trzykrotnie zakazywały prowadzenia samochodu 39-latkowi z Gogolina, a on znów zasiadł za kierownicą i spowodował wypadek. Mężczyzna jechał osobowym p ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:09 MOSiR w Opolu przygotował świąteczną ofertę dla mieszkańców. Czekają pływalnia, lodowisko i stadion lekkoatletyczny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu z okazji świąt przygotował specjalną ofertę dla mieszkańców Opola. Wyjątkiem będzie niedziela, kiedy wszystkie obie ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:05 W kościołach trwa tradycyjne święcenie pokarmów, które trafią na świąteczny stół Zgodnie z tradycją w Wielką Sobotę święcone są pokarmy, które później znajdą się na wielkanocnym stole. W wielu miejscach kultywowane są tradycyjne sposoby zd ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »