Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-23, 13:48 Autor: Paweł Konieczny

Jarosław Kaczyński na konwencji PiS we Wrocławiu: Teraz jest czas determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie

Jarosław Kaczyński przemawiał na konwencji PiS we Wrocławskim Centrum Kongresowym [fot. Paweł Konieczny]
Jarosław Kaczyński przemawiał na konwencji PiS we Wrocławskim Centrum Kongresowym [fot. Paweł Konieczny]
- Tylko zwycięstwo pozwoli nam kontynuować obraną drogę rządzenia - powiedział podczas konwencji we Wrocławiu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. W stolicy Dolnego Śląska zaprezentowano dzisiaj (23.03) oficjalnie kandydatów partii do Parlamentu Europejskiego.
Na listach w okręgu nr 12 znalazły się dwie osoby z Opolszczyzny: Sławomir Kłosowski i Katarzyna Czochara. Jak powiedział podczas konwencji we Wrocławiu prezes PiS Jarosław Kaczyński, celem partii jest zwycięstwo.

- Przed nami bardzo ważne pytanie. I nie jest to pytanie, które musi stawiać partia, ale które muszą stawiać Polacy. Czy ta droga ma być kontynuowana? Żeby była kontynuowana, musimy umieć zwyciężać: w tych najbliższych wyborach majowych europejskich, w tych jesiennych parlamentarnych, a w maju 2020 roku w prezydenckich. Musimy mieć możliwości, a tę możliwość daje władza, by dalej tą drogą iść - powiedział do zgromadzonych Jarosław Kaczyński.

Jak dodał prezes Prawa i Sprawiedliwości, przed partią teraz trudny czas, który należy dobrze przepracować.

- Nie ma tak naprawdę żadnego przeciwwskazania ku temu by głosować na Prawo i Sprawiedliwość, na koalicję, na zjednoczoną polską prawicę. Teraz jest czas próby, najwyższego wysiłku, determinacji i pracy. A zwycięstwo przyjdzie - podkreślił Jarosław Kaczyński.

PiS do wyborów europarlamentarnych idzie z hasłem: "Polska sercem Europy". Regionalna konwencja we Wrocławiu była trzecią po Katowicach i Rzeszowie, a wzięło w niej udział ponad 300 działaczy z Dolnego Śląska i Opolszczyzny.
Jarosław Kaczyński 1
Jarosław Kaczyński 2

Wiadomości z regionu

2019-07-19, godz. 21:15 Bliżej pacjenta - Dzień Otwarty z NFZ w Turawa Park już w sobotę Pracownicy NFZ a także opolskiej onkologii i sanepidu stacjonować będą w Centrum Handlowym Turawa Park w najbliższą sobotę (20.07) między godziną 11.30 do 17. ... » więcej 2019-07-19, godz. 19:30 Opolski oddział TOZ ma ręce pełne pracy. "Zdecydowanie więcej interwencji niż w zeszłym roku" Kilkanaście zgłoszeń dotyczących zaniedbanych zwierząt każdego dnia wpływa do opolskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Obecnie pod opieką wolon ... » więcej 2019-07-19, godz. 19:15 Kluczborska ginekologia nadal zawieszona, a w głubczyckim szpitalu wszystko wróci do normy na początku sierpnia Kolejny raz przedłużone zostało zawieszenie oddziału ginekologiczno-położniczego w kluczborskim szpitalu. » więcej 2019-07-19, godz. 17:30 Mężczyzna, który uwiódł zakonnicę z DPS był zawodowcem? Zgłaszają się kolejni pokrzywdzeni Opolscy śledczy badając sprawę przywłaszczenia 400 tys. zł z konta dobrzeńskiego DPS odkryli, że Piotr K., który miał uwieść zakonnicę, w ten sam sposób wykor ... » więcej 2019-07-19, godz. 17:00 Nyscy policjanci świętowali stulecie formacji. Nie zabrakło awansów i nagród Policjanci z powiatu nyskiego uczcili dziś (19.07) setną rocznicę powstania swojej formacji. Obchody w nyskim muzeum były okazją do podsumowania dotychczasowe ... » więcej 2019-07-19, godz. 16:44 Uroczystości pogrzebowe śp. Marka Tukiendorfa odbędą się w czwartek (25.07) Pogrzeb śp. Marka Tukiendorfa, rektora Politechniki Opolskiej, odbędzie się w czwartek (25.07) w opolskiej katedrze - poinformował Radio Opole Wojciech Najda, ... » więcej 2019-07-19, godz. 16:30 Ciężkie maszyny zjechały na lotnisko. Ruszył Master Truck 2019 Blisko 1000 ciężarówek na stu hektarach - Tak w skrócie zapowiada się 15. zlot Master Truck, który rozpoczął się na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi. Podczas trz ... » więcej 2019-07-19, godz. 15:18 Opole: Nowe samochody dla osób niepełnosprawnych. Zakup dofinansował PFRON 3 nowe busy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych trafią do Opola. Samochody mają być przeznaczone dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Kom ... » więcej 2019-07-19, godz. 14:00 Prof. Marian Łukaniszyn pokieruje Politechniką Opolską W związku ze śmiercią prof. Marka Tukiendorfa, Rektora Politechniki Opolskiej, na czele uczelni, zgodnie z obowiązującymi przepisami, stanął pierwszy zastępca ... » więcej 2019-07-19, godz. 13:00 Mundurowi z PG po służbie zatrzymali pijanego kierowcę Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali po służbie pijanego kierowcę. Miał we krwi promil ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »