Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-23, 13:48 Autor: Paweł Konieczny

Jarosław Kaczyński na konwencji PiS we Wrocławiu: Teraz jest czas determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie

Jarosław Kaczyński przemawiał na konwencji PiS we Wrocławskim Centrum Kongresowym [fot. Paweł Konieczny]
Jarosław Kaczyński przemawiał na konwencji PiS we Wrocławskim Centrum Kongresowym [fot. Paweł Konieczny]
- Tylko zwycięstwo pozwoli nam kontynuować obraną drogę rządzenia - powiedział podczas konwencji we Wrocławiu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. W stolicy Dolnego Śląska zaprezentowano dzisiaj (23.03) oficjalnie kandydatów partii do Parlamentu Europejskiego.
Na listach w okręgu nr 12 znalazły się dwie osoby z Opolszczyzny: Sławomir Kłosowski i Katarzyna Czochara. Jak powiedział podczas konwencji we Wrocławiu prezes PiS Jarosław Kaczyński, celem partii jest zwycięstwo.

- Przed nami bardzo ważne pytanie. I nie jest to pytanie, które musi stawiać partia, ale które muszą stawiać Polacy. Czy ta droga ma być kontynuowana? Żeby była kontynuowana, musimy umieć zwyciężać: w tych najbliższych wyborach majowych europejskich, w tych jesiennych parlamentarnych, a w maju 2020 roku w prezydenckich. Musimy mieć możliwości, a tę możliwość daje władza, by dalej tą drogą iść - powiedział do zgromadzonych Jarosław Kaczyński.

Jak dodał prezes Prawa i Sprawiedliwości, przed partią teraz trudny czas, który należy dobrze przepracować.

- Nie ma tak naprawdę żadnego przeciwwskazania ku temu by głosować na Prawo i Sprawiedliwość, na koalicję, na zjednoczoną polską prawicę. Teraz jest czas próby, najwyższego wysiłku, determinacji i pracy. A zwycięstwo przyjdzie - podkreślił Jarosław Kaczyński.

PiS do wyborów europarlamentarnych idzie z hasłem: "Polska sercem Europy". Regionalna konwencja we Wrocławiu była trzecią po Katowicach i Rzeszowie, a wzięło w niej udział ponad 300 działaczy z Dolnego Śląska i Opolszczyzny.
Jarosław Kaczyński 1
Jarosław Kaczyński 2

Wiadomości z regionu

2019-07-17, godz. 21:30 OSP z Łukowic Brzeskich ma zostać wpisana Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego Za kilka miesięcy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego może dołączyć kolejna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu brzeskiego. » więcej 2019-07-17, godz. 21:15 Nie dla wszystkich uczniów znalazły się miejsca w opolskich bursach Brakuje miejsc w opolskich bursach. Zwiększona liczba uczniów, którzy pójdą do szkół średnich w Opolu, spowodowała, że nie wszyscy będą mogli uczyć się i mies ... » więcej 2019-07-17, godz. 20:45 Na topie elektrotechnika, automatyka i informatyka. I tura rekrutacji na Politechnikę Opolską kończy się w poniedziałek Około 1500 kandydatów już zarejestrowało się w bazie rekrutacyjnej Politechniki Opolskiej. Członkowie wydziałowych komisji rekrutacyjnych informują, że chętny ... » więcej 2019-07-17, godz. 20:15 Nie tylko młodzi i absolwenci szkół wyższych. Śląski Oddział Straży Granicznej szuka nowych funkcjonairiuszy Wymagania są duże, ale gratyfikacja może okazać się kusząca. Śląski Oddział Straży Granicznej szuka chętnych do podjęcia służby. Trwa nabór w opolskiej jednos ... » więcej 2019-07-17, godz. 19:46 - Oczekujemy rzetelnej informacji o dostawach brakujących leków - apelują aptekarze - Bezpośredni kontakt z Ministerstwem Zdrowia w sprawie planowania dostaw leków, których brakuje - tego oczekują aptekarze - powiedział w 'Loży Radiowej' Mare ... » więcej 2019-07-17, godz. 19:12 W Prudniku mniej jest kursów autobusowych, sytuacja ma się poprawić od września [INTERWENCJA] Pogorszyła się dostępność do komunikacji autobusowej w Prudniku. Na mniejszą liczbę kursów skarżą się pasażerowie. Z końcem czerwca, z tamtejszego powiatu wyc ... » więcej 2019-07-17, godz. 18:45 PMWSZ w Opolu zamknęła nabór Półtora kandydata na jedno miejsce - to poziom zainteresowania studiowaniem od października w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Dzisiaj u ... » więcej 2019-07-17, godz. 18:15 Opole: Platforma Obywatelska krytykuje zmiany w edukacji, ale chwali Opole Platforma Obywatelska w regionie krytykuje rekrutację do szkół średnich w kraju a jednocześnie chwali Opole za rozwiązanie problemu z naborem podwójnej liczby ... » więcej 2019-07-17, godz. 17:27 DW 405 zablokowana po wypadku. Na miejscu lądował LPR Zablokowana jest droga wojewódzka nr 405, na wysokości Sowina. Około 15:50 zderzyły się tam dwa samochody osobowe. » więcej 2019-07-17, godz. 17:00 Możliwa kara - nawet 14 tysięcy złotych. Opolska WITD kontrolowała tzw. przewoźników aplikacyjnych Nawet 14 tysięcy złotych kary grozi przewoźnikom aplikacyjnym, skontrolowanym przez opolski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego. To przewoźnicy-właści ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »