Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-23, 11:22 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Konwencja PiS we Wrocławiu przed wyborami do PE. Prezes Jarosław Kaczyński przypomniał Deklarację Europejską PiS [AKTUALIZACJA]

Konwencja PiS we Wrocławiu [fot. Paweł Konieczny]
Konwencja PiS we Wrocławiu [fot. Paweł Konieczny]
We Wrocławiu rozpoczęła się regionalna konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Wezmą w niej udział między innymi premier Mateusz Morawiecki oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Podczas konwencji zostaną zaprezentowani kandydaci do Parlamentu Europejskiego z okręgu dolnośląsko-opolskiego. Na miejscu jest nasz reporter Paweł Konieczny.

- Z trzeciego miejsca będzie kandydował opolanin europoseł Sławomir Kłosowski, a z miejsca siódmego wystartuje posłanka z Prudnika Katarzyna Czochara - relacjonował. - Zapowiedzieli, że żeglowność Odry będzie głównym tematem poruszanym przez nich w czasie kampanii wyborczej. Do Wrocławia przyjechał oczywiście Jarosław Kaczyński, jest także premier Mateusz Morawiecki.

- Idziemy dobrą drogą, a celem jest sprawiedliwa Polska - powiedział Jarosław Kaczyński. Prezes PiS przekonywał, że jeśli ta droga nie będzie kontynuowana, dotychczasowe dokonania rządów Prawa i Sprawiedliwości zostaną zniszczone.

- Teraz jest czas próby, teraz jest czas najwyższego wysiłku, teraz jest czas determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie. Tak, proszę Państwa, Zwyciężymy! - mówił podczas konwencji prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS przypomniał 12 punktów Deklaracji Europejskiej.
Europa Wolności,
Europa Rodziny,
Europejskie wsparcie dla polskiej wsi,
Budżet UE dobry dla Polski,
Europejski Wspólny Wolny Rynek,
Bezpieczne granice Europy,
Europa niezależna energetycznie,
Ta sama jakość produktów w całej Europie,
Europa równych szans,
Sprawiedliwa polityka klimatyczna Europy,
Zrównoważony rozwój – podstawa silnej UE,
STOP nielegalnej imigracji.
Paweł Konieczny
Jarosła Kaczyński, prezes PiS
Paweł Konieczny cz. 2

Wiadomości z regionu

2019-04-25, godz. 19:13 Mobilne planetarium odwiedziło nyską "Dziesiątkę". W pokazach wzięło udział kilkaset dzieci Kilkaset dzieci odwiedziło mobilne planetarium, które wczoraj (24.04) i dziś (25.04) gościło w nyskiej Szkole Podstawowej nr 10. » więcej 2019-04-25, godz. 18:24 Pościg ulicami Niemodlina. Policja oddała strzały Policyjne strzały za uciekającym kierowcą w Niemodlinie, w powiecie opolskim. Zaczęło się od kontroli samochodu, jednak w pewnym momencie kierowca podjął prób ... » więcej 2019-04-25, godz. 17:50 Opolscy logistycy otworzyli drzwi jednostki dla zwiedzających. Trwają Dni Otwartych Koszar [ZDJĘCIA] 10. Opolska Brygada Logistyczna zaprosiła mieszkańców regionu do swoich koszar. Miłośnicy militariów mogą zwiedzić jednostkę, zobaczyć sprzęt na co dzień wyko ... » więcej 2019-04-25, godz. 17:30 Młodzież Wszechpolska szykuje się do weekendowej akcji "Kupuj polskie". Chodzi o promowanie polskich produktów Młodzież Wszechpolska będzie zachęcać do kupowania polskich produktów. W najbliższy weekend (27-28.04) kilkunastu przedstawicieli tej organizacji zaangażuje s ... » więcej 2019-04-25, godz. 16:15 Prawie 1,5 miliarda złotych trafiło do opolskich rodzin w ramach programu 500+. "Zauważamy, że wskaźnik dzietności roś ... Miliard 400 milionów złotych trafiło do tej pory do opolskich rodzin w ramach rządowego wsparcia Rodzina 500+. W Namysłowie podsumowano dziś (25.04) trzy lata ... » więcej 2019-04-25, godz. 16:00 Bus "Nowej Piątki" odwiedził Namysłów Namysłów był dziś (25.04) kolejnym przystankiem na trasie 'Busa na piątkę'. Podczas wizyty pracownicy Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego zachęcali mieszkańców do ... » więcej 2019-04-25, godz. 15:10 Straż zabezpiecza nieszczelne zbiorniki z chemikaliami w Kędzierzynie-Koźlu Ponad tysiąc litrów chemikaliów przepompowują strażacy z Kędzierzyna-Koźla. Zbiorniki z podejrzaną cieczą znajdują się na jednej z działek na terenie holdingu ... » więcej 2019-04-25, godz. 14:45 Selen i arsen a choroby nowotworowe. Opolskie Centrum Onkologii bierze udział w unikatowym programie profilaktyki nowo ... O wpływie mikroelementów na rozwój nowotworów mówi dziś (25.04) w Opolu prof. Jan Lubiński. Onkolog i genetyk z Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedziczn ... » więcej 2019-04-25, godz. 14:01 9 na 10 jednostek oświatowych w Opolu nadal strajkuje, ale dzieci mają opiekę 89 procent jednostek oświatowych Miasta Opola wciąż strajkuje. W informacji przesłanej przez Katarzynę Oborską-Marciniak, rzeczniczkę ratusza, czytamy, że w a ... » więcej 2019-04-25, godz. 14:00 Piłą mechaniczną zaatakował policjantkę 46-letni mieszkaniec Zawadzkiego piłą mechaniczną zaatakował policjantkę. Był kompletnie pijany. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie - czeka go sprawa sądow ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »