Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-23, 11:22 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Konwencja PiS we Wrocławiu przed wyborami do PE. Prezes Jarosław Kaczyński przypomniał Deklarację Europejską PiS [AKTUALIZACJA]

Konwencja PiS we Wrocławiu [fot. Paweł Konieczny]
Konwencja PiS we Wrocławiu [fot. Paweł Konieczny]
We Wrocławiu rozpoczęła się regionalna konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Wezmą w niej udział między innymi premier Mateusz Morawiecki oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Podczas konwencji zostaną zaprezentowani kandydaci do Parlamentu Europejskiego z okręgu dolnośląsko-opolskiego. Na miejscu jest nasz reporter Paweł Konieczny.

- Z trzeciego miejsca będzie kandydował opolanin europoseł Sławomir Kłosowski, a z miejsca siódmego wystartuje posłanka z Prudnika Katarzyna Czochara - relacjonował. - Zapowiedzieli, że żeglowność Odry będzie głównym tematem poruszanym przez nich w czasie kampanii wyborczej. Do Wrocławia przyjechał oczywiście Jarosław Kaczyński, jest także premier Mateusz Morawiecki.

- Idziemy dobrą drogą, a celem jest sprawiedliwa Polska - powiedział Jarosław Kaczyński. Prezes PiS przekonywał, że jeśli ta droga nie będzie kontynuowana, dotychczasowe dokonania rządów Prawa i Sprawiedliwości zostaną zniszczone.

- Teraz jest czas próby, teraz jest czas najwyższego wysiłku, teraz jest czas determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie. Tak, proszę Państwa, Zwyciężymy! - mówił podczas konwencji prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS przypomniał 12 punktów Deklaracji Europejskiej.
Europa Wolności,
Europa Rodziny,
Europejskie wsparcie dla polskiej wsi,
Budżet UE dobry dla Polski,
Europejski Wspólny Wolny Rynek,
Bezpieczne granice Europy,
Europa niezależna energetycznie,
Ta sama jakość produktów w całej Europie,
Europa równych szans,
Sprawiedliwa polityka klimatyczna Europy,
Zrównoważony rozwój – podstawa silnej UE,
STOP nielegalnej imigracji.
Paweł Konieczny
Jarosła Kaczyński, prezes PiS
Paweł Konieczny cz. 2

Wiadomości z regionu

2019-07-19, godz. 21:15 Bliżej pacjenta - Dzień Otwarty z NFZ w Turawa Park już w sobotę Pracownicy NFZ a także opolskiej onkologii i sanepidu stacjonować będą w Centrum Handlowym Turawa Park w najbliższą sobotę (20.07) między godziną 11.30 do 17. ... » więcej 2019-07-19, godz. 19:30 Opolski oddział TOZ ma ręce pełne pracy. "Zdecydowanie więcej interwencji niż w zeszłym roku" Kilkanaście zgłoszeń dotyczących zaniedbanych zwierząt każdego dnia wpływa do opolskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Obecnie pod opieką wolon ... » więcej 2019-07-19, godz. 19:15 Kluczborska ginekologia nadal zawieszona, a w głubczyckim szpitalu wszystko wróci do normy na początku sierpnia Kolejny raz przedłużone zostało zawieszenie oddziału ginekologiczno-położniczego w kluczborskim szpitalu. » więcej 2019-07-19, godz. 17:30 Mężczyzna, który uwiódł zakonnicę z DPS był zawodowcem? Zgłaszają się kolejni pokrzywdzeni Opolscy śledczy badając sprawę przywłaszczenia 400 tys. zł z konta dobrzeńskiego DPS odkryli, że Piotr K., który miał uwieść zakonnicę, w ten sam sposób wykor ... » więcej 2019-07-19, godz. 17:00 Nyscy policjanci świętowali stulecie formacji. Nie zabrakło awansów i nagród Policjanci z powiatu nyskiego uczcili dziś (19.07) setną rocznicę powstania swojej formacji. Obchody w nyskim muzeum były okazją do podsumowania dotychczasowe ... » więcej 2019-07-19, godz. 16:44 Uroczystości pogrzebowe śp. Marka Tukiendorfa odbędą się w czwartek (25.07) Pogrzeb śp. Marka Tukiendorfa, rektora Politechniki Opolskiej, odbędzie się w czwartek (25.07) w opolskiej katedrze - poinformował Radio Opole Wojciech Najda, ... » więcej 2019-07-19, godz. 16:30 Ciężkie maszyny zjechały na lotnisko. Ruszył Master Truck 2019 Blisko 1000 ciężarówek na stu hektarach - Tak w skrócie zapowiada się 15. zlot Master Truck, który rozpoczął się na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi. Podczas trz ... » więcej 2019-07-19, godz. 15:18 Opole: Nowe samochody dla osób niepełnosprawnych. Zakup dofinansował PFRON 3 nowe busy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych trafią do Opola. Samochody mają być przeznaczone dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Kom ... » więcej 2019-07-19, godz. 14:00 Prof. Marian Łukaniszyn pokieruje Politechniką Opolską W związku ze śmiercią prof. Marka Tukiendorfa, Rektora Politechniki Opolskiej, na czele uczelni, zgodnie z obowiązującymi przepisami, stanął pierwszy zastępca ... » więcej 2019-07-19, godz. 13:00 Mundurowi z PG po służbie zatrzymali pijanego kierowcę Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali po służbie pijanego kierowcę. Miał we krwi promil ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »