Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-23, 11:22 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Konwencja PiS we Wrocławiu przed wyborami do PE. Prezes Jarosław Kaczyński przypomniał Deklarację Europejską PiS [AKTUALIZACJA]

Konwencja PiS we Wrocławiu [fot. Paweł Konieczny]
Konwencja PiS we Wrocławiu [fot. Paweł Konieczny]
We Wrocławiu rozpoczęła się regionalna konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Wezmą w niej udział między innymi premier Mateusz Morawiecki oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Podczas konwencji zostaną zaprezentowani kandydaci do Parlamentu Europejskiego z okręgu dolnośląsko-opolskiego. Na miejscu jest nasz reporter Paweł Konieczny.

- Z trzeciego miejsca będzie kandydował opolanin europoseł Sławomir Kłosowski, a z miejsca siódmego wystartuje posłanka z Prudnika Katarzyna Czochara - relacjonował. - Zapowiedzieli, że żeglowność Odry będzie głównym tematem poruszanym przez nich w czasie kampanii wyborczej. Do Wrocławia przyjechał oczywiście Jarosław Kaczyński, jest także premier Mateusz Morawiecki.

- Idziemy dobrą drogą, a celem jest sprawiedliwa Polska - powiedział Jarosław Kaczyński. Prezes PiS przekonywał, że jeśli ta droga nie będzie kontynuowana, dotychczasowe dokonania rządów Prawa i Sprawiedliwości zostaną zniszczone.

- Teraz jest czas próby, teraz jest czas najwyższego wysiłku, teraz jest czas determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie. Tak, proszę Państwa, Zwyciężymy! - mówił podczas konwencji prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS przypomniał 12 punktów Deklaracji Europejskiej.
Europa Wolności,
Europa Rodziny,
Europejskie wsparcie dla polskiej wsi,
Budżet UE dobry dla Polski,
Europejski Wspólny Wolny Rynek,
Bezpieczne granice Europy,
Europa niezależna energetycznie,
Ta sama jakość produktów w całej Europie,
Europa równych szans,
Sprawiedliwa polityka klimatyczna Europy,
Zrównoważony rozwój – podstawa silnej UE,
STOP nielegalnej imigracji.
Paweł Konieczny
Jarosła Kaczyński, prezes PiS
Paweł Konieczny cz. 2

Wiadomości z regionu

2019-04-18, godz. 22:00 Autobusy MZK w Opolu pojadą inaczej. Rozkład jazdy na Wielkanoc Małe zmiany w rozkładzie jazdy MZK w Opolu w związku ze świętami.W niedzielę (21.04) nie będą kursowały linie nr 7, 9,18, 28 i 80. Pozostałe linie pojadą zgod ... » więcej 2019-04-18, godz. 21:00 Radni Opola dali zielone światło prezydentowi ws. sprzedaży części udziałów spółki WiK Prezydent Opola pod gradobiciem pytań - tak można określić dyskusję na sesji rady miasta w sprawie sprzedaży części udziałów Wodociągów i Kanalizacji. Przypom ... » więcej 2019-04-18, godz. 21:00 Gogolin: przez wandali centrum przesiadkowe będzie w nocy zamknięte Nowo wyremontowane centrum przesiadkowe w Gogolinie będzie zamykane na noc. Podróżni na pociąg czekać będą „pod chmurką”. To wina wandali, którzy wzięli na ce ... » więcej 2019-04-18, godz. 19:00 Będzie tablica upamiętniająca wybory z 1989 roku. Radni Opola jednomyślni Radni Opola jednogłośnie zgodzili się na umieszczenia na pl. Wolności tablicy upamiętniającej ludzi pierwszej Solidarności. Tablica zostanie odsłonięta 4 czer ... » więcej 2019-04-18, godz. 18:31 Protestujący nauczyciele powołali Opolski Komitet Strajkowy Pracownicy placówek oświatowych i nauczyciele z Opolszczyzny powołali dziś (18.04) Opolski Komitet Strajkowy, który zrzesza wszystkie placówki z regionu, któr ... » więcej 2019-04-18, godz. 18:00 Schronisko dla bezdomnych w Pępicach przygotowuje się do Wielkanocy. "Chcemy by nasi podopieczni czuli się tu dobrze" Schronisko dla bezdomnych w podbrzeskich Pępicach przygotowuje się do świąt wielkanocnych. W ramach wielkiego tygodnia, podopieczni placówki biorą udział w re ... » więcej 2019-04-18, godz. 17:15 Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem. Nie żyje jeden z przysypanych robotników Do tragicznego wypadku doszło podczas budowy kanalizacji przy drodze powiatowej w miejscowości Schodnia, w gminie Ozimek. Podczas prowadzenia prac ziemnych do ... » więcej 2019-04-18, godz. 17:00 Opole szuka firmy, która zburzy Cieplak i wybuduje tam nową halę sportową Najpierw rozbiórka Cieplaka, a potem budowa hali i Opolskiego Parku Sportu. Urząd Miasta w Opolu ogłosił przetarg i szuka wykonawcy inwestycji. » więcej 2019-04-18, godz. 17:00 USK w Opolu: lekarze wszczepili najnowszy model zastawki aortalnej. Wcześniej zrobiono to jedynie w Katowicach Najnowocześniejszą zastawkę aortalną przy użyciu metody mało inwazyjnej wszczepili 85-letniej pacjentce lekarze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. ... » więcej 2019-04-18, godz. 16:25 Wielkanoc: świąteczne życzenia od wojewody i wicewojewody Życzymy pięknych świąt Wielkiejnocy. W ten wspaniały wiosenny okres, życzymy Państwu dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności i oczywiście wspaniałych świąt. Życz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »