Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-22, 18:00 Autor: Katarzyna Doros

Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski opolskimi kandydatami do Parlamentu Europejskiego

Prezentacja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do PE foto: PiS
Prezentacja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do PE foto: PiS
Prezentacja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do PE foto: PiS
Prezentacja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do PE foto: PiS
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska z pierwszego miejsca powalczy o mandat do Parlamentu Europejskiego z okręgu dolnośląsko-opolskiego. Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało listę kandydatów ubiegających się o mandaty europosłów podczas konwencji prasowej we Wrocławiu. Z drugiego miejsca na liście PiS wystartuje Beata Kempa, a z "trójki" dotychczasowy europoseł Sławomir Kłosowski. Region opolski reprezentować będzie także poseł Katarzyna Czochara, która w eurowyborach wystartuje z siódmego miejsca.
- To bardzo mocna, silna ekipa na czele z panią minister Anną zalewską. My opolanie oczywiście cieszymy się, że na tej liście są bardzo mocne nazwiska z naszego regionu - mówi Violetta Porowska, szefowa opolskich struktur PiS.

- Pan europoseł Sławomir Kłosowski jest ikoną Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie, człowiek powszechnie znany, popularny, lubiany, szanowany. Jest również pani Katarzyna Czochara, dzisiaj posłanka naszego polskiego parlamentu, która jest bardzo aktywną postacią, bardzo aktywną posłanką.

- Pan europoseł Sławomir Kłosowski, jest pierwszym mężczyzną na tej liście, która jest dosyć sfeminizowana, więc jego postać na trzeciej pozycji jest dla nas bardzo ważna - dodaje Porowska.

- Każdy z kandydatów ma swój pomysł na pracę w europarlamencie, a kandydatury naszej dwójki z Opolszczyzny są taką wisienką na torcie - podkreśla Sławomir Kłosowski. - Miejsce trzecie na liście do Parlamentu Europejskiego, to jest jednak podkreślenie znaczenia, wagi, rangi, jaką centrala Prawa i Sprawiedliwości i prezes przywiązuje do Opolszczyzny, także jest to dla mnie pełna satysfakcja.

- Deklaruję pełną pracę zarówno dla Opolszczyzny i Dolnego Śląska, bo przecież reprezentuję oba województwa - dodaje europoseł.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.
Violetta Porowska
Sławomir Kłosowski

Wiadomości z regionu

2019-04-22, godz. 18:00 Turawa: tłumy opolan wypoczywały podczas świąt nad jeziorami turawskimi Turawa nie tylko na lato. Mimo, że do rozpoczęcia wodnego sezonu pozostało jeszcze trochę czasu, to nad jeziorami tłumy ludzi. Setki opolan i turystów wybrało ... » więcej 2019-04-22, godz. 16:00 Pod Grodkowem powstaje nowoczesna hala sportowa. Mają w niej trenować najlepsi polscy sportowcy W podgrodkowskim Sulisławiu powstaje nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. Według planów, obiekt będzie mógł pomieścić 300-osobową widownię i gościć najlepszy ... » więcej 2019-04-22, godz. 15:00 W szkołach w gminie Namysłów pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Każdy może pomóc w zakupie kolejnych W namysłowskich placówkach edukacyjnych pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Docelowo, urządzenia mają pojawić się we wszystkich gminnych podstawówka ... » więcej 2019-04-22, godz. 14:49 "Zajączek" odwiedził dzieci z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu Najpierw modlitwa, a później szukanie słodkości. Jak co roku dzieci i młodzież parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu otrzymały świąteczne, wielkanocne prez ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:49 Opolskie: śmigus-dyngus. Tradycja powoli wymierająca Drugi dzień Świąt Wielkanocnych nieodzownie kojarzy nam się również z tradycją polewania wodą, czyli śmigusem-dyngusem. Patrząc jednak na puste, a co ważniejs ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:45 Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Niemodlinie Jedna osoba została poszkodowana w wypadku dwóch samochodów osobowych na ul. Brzeskiej w Niemodlinie. » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Opóźnia się otwarcie rozbudowanego Solarisa i parkingu na pl. Kopernika w Opolu Opóźnienia na placu budowy przy Solarisie. Niektóre sklepy informowały, że otwarcie rozbudowanej galerii miało nastąpić 16 kwietnia. Urząd Miasta Opola poinfo ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:29 Coraz częściej świętujemy aktywnie Na rowerze, rolkach, z kijkami do nordic walking, wykorzystując infrastrukturę sportową, czy po prostu spacerowo. Coraz częściej świąteczny czas spędzamy akty ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:00 34. wielkanocna procesja konna z Żędowic do Zawadzkiego - Intencją naszej procesji jest przede wszystkim modlitwa o urodzaj - przypomniał w rozmowie 'W 4 oczy' Radia Opole ks. Rafał Przybyła, diecezjalny duszpaster ... » więcej 2019-04-22, godz. 09:00 Czerwone, żółte, niebieskie... Twórczynie ludowe o znaczeniu jajek wręczanych kawalerom w lany poniedziałek W tradycji ludowej jajko było nie tylko symbolem nowego życia, ale przede wszystkim służyło do obdarowywania się. Jaja w różnych kolorach, często opatrzone wi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »